fbpx

Jeden jediný telefonát, ktorý nám zmení príjem z nuly na 3000 € za mesiac. Aj to sa mi stalo. Náhoda?

Čo je to náhoda a dejú sa veci náhodouČo je to náhoda a dejú sa veci náhodou?

Ideš neplánovane okolo vežiaka, kde býva brat, a on práve v tej sekunde vychádza von… keby ste sa dohodli, nebude to tak dokonale načasované!

Ako to vysvetliť?

Kedysi dávno som v jednej chvíli prekonal svoje zábrany a prinútil som sa vstať a ísť požiadať o tanec mladú ženu. Boli to sekundy, bolo to len niekoľko myšlienok, nič viac. Keby sa to nestalo, nedali by sme sa do reči, nestali by sme sa manželmi a neprišli by na tento svet dve úžasné deti.

Som si istý, že ste zažili podobné chvíle, keď sila jemnejšia ako malé pierko priniesla do vášho života obrovskú zmenu.

Sú to náhody či zázraky?

Nedokážeme počuť šepkanie anjelov, sme však schopní uvedomovať si svoje myšlienky a sledovať, či konáme v súlade so svojimi túžbami. Voľbou vhodných myšlienok dokážeme postupne uvoľniť ručné brzdy vo svojom konaní.

Účinná očista štyrmi vetami

Jediné slovo, ktoré vyslovíme alebo, naopak, zadržíme, dokáže zásadne zmeniť celý vzťah.

Otvorenosť voči určitej možnosti nám umožní uskutočniť jeden jediný telefonát, ktorý nám zmení príjem z nuly na 3000 € za mesiac. Aj to sa mi stalo. Len silný ignorant a pragmatik s klapkami na očiach to bude nazývať náhodami.

Ako sa však dejú takéto zázraky?

Sme schopní zámerne vytvárať okolnosti vo svojom živote len používaním určitých myšlienok?

Náš život sa odvíja a mení neustále. Deje sa to buď cez nepríjemné zlomy a tvrdé lekcie, alebo príjemne prekvapujúco a takmer podľa našich prianí.

Dá sa to nejako ovplyvniť? Zopár vecí som si všimol.

Najprv potrebujeme pripustiť, že nerozumieme všetkému, že nemáme všetko pod kontrolou. Aspoň tak pozorujem ja, že ŽIVOT je veľký, dobrý režisér.

Potom sa otvoríme neznámemu, zvedavo, s dôverou a vďačnosťou, lebo ŽIVOT vie, čo je pre nás najlepšie. Prestal som sa mu teda „šprajcovať“, viac načúvam, kade ma vedie. Občas takmer neverím, čo sa deje, tak žasnem.

Táto otvorenosť a dôvera, láskavé pripojenie nás chráni pred blokujúcimi obavami a dáva nám schopnosť vnímať jemné impulzy. Sme vedení po ceste, ktorá je ideálna práve pre nás.

Čo vám napadá pri čítaní týchto riadkov? Napíšte.

Občas sa dejú veľmi zaujímavé veci. Napríklad na niečo pomyslím a zakrátko sa to stane. ŽIVOT mi tým dáva signál, že ma vníma. Ukazuje mi, akú silu majú moje myšlienky. Stačí nestratiť s NÍM spojenie. Lenže ja viem, že ON vie najlepšie, čo mi treba. Učím sa teda utíšiť „čo chcem“ a „čo viem“ a potom lepšie vidím, že to, čo sa deje, je pre moje dobro a pre môj rast. Som vďačný za každú lekciu, i keď niektoré sú riadne bolestivé. Pochopil som, že viac mi tu pomôže pokoj a zvedavosť, než dokazovanie, že mám pravdu alebo že na vine je niekto iný…

ŽIVOT mi posiela lektorov a pomocníkov, dáva mi znamenia a inšpiráciu a posúva ma do situácií, kde sa deje to, čo treba.

Náhody, súhry okolností, koincidencie, synchronicity, serendipity?

Pragmatickým rozumom nepochopiteľné!

Niekedy nad udalosťou

  1. len žasnem, inokedy
  2. ju predvídam a často
  3. ju zámerne vytváram!

Všimol som si niekoľko druhov udalostí..

Predpoveď:
Na niekoho myslíš a on ti zavolá alebo prichádza.

Dokonalé načasovanie:
Stretnutie v priestore a čase tak, že keby ste sa dohodli, nevyjde to tak dokonale.

Zdvojenie javu:
Pozoruješ niečo a krátko na to sa to isté zjaví niekde celkom inde.

Vedomé tvorenie:
Pomyslíš si na niečo, čo by si chcel, a následne sa to stane.

Varovanie alebo pomoc:
O vlások unikneš nehode.

Vnuknutie:
Zatvoríš oči a zrazu ti z ničoho nič napadne nová myšlienka.

Stávajú sa vám ešte nejaké iné?

Veľmi zaujímavý film s názvom „2:22“ je o niečom takom.

Prezrádza nám to na jednej strane, že nad nami bdie nejaká vyššia pozornosť, povedzme, láskavé vedomie, a potom, že naše myšlienky – naša pozornosť dokáže vytvárať objektívne vnímateľnú skutočnosť. I keď, posledný prípad môže spočívať v hĺbke nášho neprebádaného podvedomia a v tajomnom pripojení na univerzálne informačné polia.

Že či som vstúpil do nejakej sekty? Áno, práve si jednu zakladám..

Ráčte vstúpiť. Prihlášky, prosím, do správy.

Braňo Biznar

Korektúry k textu Čo je to náhoda a dejú sa veci náhodou: Katarína Málková

Katarína Málková, jazyková korektorka

Máte firmu alebo projekt, kde potrebujete pomôcť s textami a korektúrami? Katarína Málková vám s nimi veľmi rada pomôže. Kontaktovať ju môžete tu: https://www.facebook.com/Corectus/

Mohlo by vás zaujímať