Cestovanie v čase korony a lockdownu

V krajine, kde vraj korona nie je, prežijete za pár sto EUR na mesiac a vycestovať sa dá prakticky ihneď

Je zima. Sme doma. Máme tvrdý lockdown a cestovať sa nedá ani medzi okresmi. 

Prostredníctvom mojich priateľov som sa skontaktovala a mala som možnosť rozprávať sa s Luciou Gomez, ktorá už roky cestuje s celou rodinou po svete a vycestovala aj teraz… Áno počas LockDownu. Aktuálne je v krajine, kde vraj korona nie je, prežijete za pár sto EUR na mesiac a vycestovať sa dá prakticky ihneď.

S Luciou Gomez som sa rozprávala aj o charite, domácom vyučovaní jej detí a celkovo o živote v Tanzánii, ale aj o tom, ako udržať podnikanie na diaľku tak, aby prosperovalo.

Zaujala ma jej veta, že niekedy sa môžeme stať prekážkou vlastného podnikania, keď ľuďom v projekte nedáme voľnosť a možnosť prejaviť sa.

Rozprávali sme sa aj o strachoch, ale aj o víziách. A aj o tom, že v Tanzánii poznajú montessori prístup.

Koľko stojí cestovanie v čase korony a lockdownu do Tanzánie a čo vám to aktuálne môže dať?

Čo k tomu potrebujete? 

Je tam wifi a viete odtiaľ pracovať a zapojiť deti do online vyučovania?

Prijmite pozvanie na rozhovor do podcastu, ktorý sme robili online a v pozadí budete počuť aj cvrčky, pretože Lucia s rodinou býva priamo na pláži…

Pozn. Pre vypočutie stlačte PLAY a ste v deji : – ). (ak počúvate na telefóne mimo podcastovú platformu priamo v článku, musíte si nastaviť DISPLAY a JAS na zhasnutie nikdy… Inak vám zvuk po chvíli vypne…)

 

Na záver…

Na Lucii ma zaujalo, že berie život ako príležitosť robiť veci dobre. Nebojí sa a vďaka tomu pomohla už mnohým ľuďom nielen na Slovensku, ale aj vo svete. Je veľmi inšpiratívna a už len počúvať jej veselý hlas mi prišlo v týchto dňoch liečivé. Odporúčam preto vypočuť si pri šoférovaní, varení, žehlení, oprave bicykla… To už nechám na vás…

Podcast ODZNOVA – Praktický sprievodca životom nájdete aj na nasledovných platformách:

SPOTIFY

APPLEPODCAST

GOOGLEPODCAST

OVERCAST

RADIO PUBLIC

ANCHOR FM

PODBEAN

Páčia sa vám naše podcasty?

Zdieľajte ich s vašimi priateľmi a prípadne mi pošlite tip!

Martina Valachová

Mohlo by vás zaujímať