3 kávy v Chorvátsku spolu za 4,30€? Ceny pri mori nie sú tak vysoké, ako nimi strašia.

Ceny v Chorvátsku 2023?

Ceny v Chorvátsku 2023? Aj vy ste asi postrehli informácie, že ceny v Chorvátsku sú v tomto roku astronomické. Človek si teda rozmyslí, kde stráviť dovolenku. Niečo iné však hovorí Bibiana Ondrejková, ktorá je v Chorvátsku ako doma. Uverejnila informáciu, ako to s cenami naozaj je?

Tri Slovenky na kávičke v Chorvátsku

„2 lungá a 1 káva s mliekom za 4 eurá a pár centov s výhľadom na more. Len na margo protichorvátskej ohováračskej kampane, že je tu všetko strašne drahé. Lacnejšia káva ako u nás, lacnejšie tankovanie, melón za 70 centov na kilo… Príďte. Je tu krásne a dobre.“ Píše Bibiana na svojej sociálnej sieti.

Na otázku, prečo sa všade píše o cenách v Chorvátsku vyšších, ako v Karibiku, sa zamýša takto…

„Myslím, že je to nejaká proti Chorvátska kampaň. Ľudia po pandémii vo veľkom začali chodiť do Chorvátska, boli spokojní. A boli to aj takí, ktorí predtým lietali do Turecka, Grécka a podobne. A teraz znovu niekto chce, aby tam lietali. V Dalmácia sú vysoké ceny, ale to tak vždy bolo. Tu na severe tiež trochu zdraželi, veď prešli na euro a je inflácia, ale stále sú v mnohom dokonca lacnejší ako Slovensko.“ Mieni Bibiana.

Ak by ste zvažovali ostrov Krk, kde trávi svoje voľné dni aj Bibiana, možno vám pomôžu aj tieto informácie: Ostrov Krk má výhodu, že nemusíte objednávať trajekt. Do cieľa sa dostanete cez Krčský most. Za most sa už niekoľko rokov neplatí. Cesta zo Slovenska je dlhá cca do 650km. Príďte aj vy spoznať krásy ostrova Krk.

Ak sa chystáte do Chorvátska, pozrite si viacej zdrojov a informácií.

Pripravila: Martina Valachová

Mohlo by vás zaujímať