V 50-ke začínam odznova. Viem, čo je to byť na dne síl, ale nevzdala som sa. Idem ďalej…

Bukálna masáž? V 50-ke začínam odznova. Viem, čo je to byť na dne síl, ale nevzdala som sa. Idem ďalej…

S Monikou ma zoznámila Naďa. Nadi sa zdalo, že príbeh Moniky by mohol zaujať mnohých. A to hneď z dvoch dôvodov. Tým prvým dôvodom je, že často píšem alebo robím podcast s ľuďmi, ktorí buď začínali odznova, alebo sa venujú témam, na ktoré sa oplatí pozrieť akosi opäť a inak. Tým druhým dôvodom je, že Monika má zlaté ruky. Je špička v oblasti tzv. bukálnej masáže. Viete, čo je bukálna masáž?

Bukálna masáž…

Že vám názov bukálna masáž nič nehovorí? Ide o masáž, ktorá sa takmer vyrovná plastickej operácii. A to je téma, ktorá dnes zaujíma nielen ženy, ale aj mužov. Rozhodla som sa s Monikou stretnúť a vyspovedať ju. A ona mi na oplátku urobila masáž a ošetrenie. Lebo ako hovorí: To, čo robím a dokážem sa ťažko popisuje. To je treba skúsiť na vlastnej koži…

Monika, ty si pôsobila v zahraničí a starala si sa aj o zvučné mená. Do zahraničia si odišla so synom. Čo ťa k tomu viedlo?

Do zahraničia som odišla kvôli svojmu snu – zarobiť peniaze a otvoriť si masérsky salón v Košiciach. V tej dobe som masírovala napríklad Romana Voláka, poznala som sa veľmi dobre z posilky s Klaudiou Kinskou (fitneska), naši hokejisti boli majstri sveta 2002 a masírovala som aj Laca Naďa. Hýbala som sa medzi športovcami, takže som mala ich podporu, ak by som mala svoj salón.

Keďže som bola v tom čase  rozvedená so synom, peniaze na salón som nemala. A tak mi prišla ponuka ísť do zahraničia. A tam začína moja story.

Egypt…

Prvá cesta viedla do krajiny, kde má to lákalo tak akurát pozrieť si pyramídy. A paradoxne, v Egypte som masírovala asi najväčšie celebrtity. Škoda, že vtedy neboli mobily ako teraz. Jediný dôkaz mám Tonyho Blaira s manželkou.

S nimi som strávila každý deň počas ich dovolenky v Sharm El Sheikhu.

Boli hosťami egyptského prezidenta Mubaraka.

Mala som možnosť masírovať šejkov, princov, Miss Libanonu, ale aj známu libanonskú speváčku, ktorá bola tvárou v reklame. Známi ľudia z talianskeho showbiznisu – Big brother, moderátorov.

Z Egypta som potom odišla. Nechcela som sa vrátiť na Slovensko. Moja ďalšia cesta viedla s ani nie štvorročnou dcérou do Írska. Ešte v Egypte som totiž mala poľskú klientku, ktorá ma prehovorila ísť za ňou do Írska, kde bude otvárať svoj salón.

Írsko…

Po 9 rokoch v Egypte, s jedným kufrom a malým dieťaťom som odišla do Írska, kde sme s dcérou žili tri mesiace u mojej bývalej klientky a teraz už zamestnávateľky. Spali sme na matraci. Na zemi. Nemala som ani halier, robila som u nej celé dni v salóne. A bez výplaty. Keď som po troch mesiacoch povedala, že chcem výplatu, dozvedela som sa, že mám všetko, čo mi treba: strechu nad hlavou a teplú vodu. Ale my sme boli hladné, unavené, v cudzom prostredí a bez peňazí.

Keď som znovu pýtala peniaze za svoju prácu, tak nás v noci vo februári vyhodila priamo na ulicu. Našťastie, v Írsku majú ubytovne pre bezdomovcov. A dokonca pre ženy s deťmi. Takže sme zopár týždňov jedli konzervy, dostali sme lístky do potravín. Išla som sa prepadnúť od hanby, ale domov som sa nechcela vrátiť. Na ubytovni som sa nesmela zdržiavať počas dňa a už vôbec som nesmela ležať počas dňa na posteli.

Každý deň som si hľadala prácu. V ubytovni sme mohli byť mesiac. Neuznali mi moje diplomy masérky. Preto som musela hľadať inú prácu. Po mesiaci som ešte nič nemala. Chceli nás vyhodiť. Uprosila som ich a po piatich týždňoch som si konečne našla robotu v reštaurácii.

V Írsku sme napokon boli 6 rokov. Po 6 rokoch sme odišli žiť do Španielska.

Španielsko…

Do Španielska som sa dostala cez spolužiaka zo strednej. V krátkosti? Obral ma o 50 tisíc Eur, ktoré som mala z predaja môjho bytu na Slovensku. Predala som ho v prospech nových zažiatkov v Španielsku. Spolužiak mi sľúbil, že pomôže nájsť priestor na salón, ubytovanie. Že vybaví papiere. Atď. Ale chcel peniaze dopredu. Ako ľahko sa niekedy dá prísť o peniaze z predaja bytu…

Možno si poviete, že som bola naivná. Že posudzujem ľudí podľa seba. To, že by som takéto niečo nikdy neurobila žiadnemu človeku neznamená, že na svete žijú ľudia bez škrupulí. Už to viem. A v Španielsku začala ďalšia tortúra v mojom živote… Vydržala som 2 roky. Po 2 rokoch som to vzdala, prišla som o všetko, mali sme s dcérou aj haváriu – auto išlo do šrotu. Prišla som na Slovensko doslova s holou riťou, sklamaná, oklamaná …

Takže, v 50-tke začínam odznova

Som tu a začínam odznova. Vedela som, že najprv potrebujem zistiť, čo sa tu vlastne zmenilo za tých 20 rokov. Dala som si plán, že pôjdem pracovať pre troch najlepších na Slovensku a uvidí sa, aká je tu úroveň služieb. Uvedomovala som si, že potrebujem robiť niečo, čo tu nikto nerobí. Začalo ďalšie vzdelávanie, túžba byť iná, sledovanie trendov vo svete. A tak som si rozšírila moje vedomosti – k službám, ktoré som poskytovala pribudla aj bukálna masáž. Začala som v momente, keď ešte nikto netušil, čo je to bukálna masáž a ani to, že bude korona. Zvládli sme toto obdobie. A…

Bukálna masáž? V 50-ke začínam odznova.

Začalo sa mi dariť…

Prvé fotografie pred a po masáži zožali úspech. Dokonca ich prebrali z môjho Instagramu do novín aj s rozhovorom mojej klientky, ktorá ma však nemohla menovať. Bola by to vraj reklama. Od toho momentu sa o tento typ masáže začali ľudia zaujímať. Dnes ju robí už veľa salónov. Otázny je však výsledok. Po správne vykonanej bukálnej masáži je efekt ako po chirurgickom zákroku. Vidieť to. Klient to doslova cíti vo svaloch. Tým nechcem povedať, že som jediná, ktorá ovládam tento typ masáže dokonale. Ale ľudí, ktorí naozaj vedia čo robia, je v tejto oblasti málo…

Bukálna masáž – v čom je u mňa rozdiel?

Typ masáže, ktorý robím je liftingová masáž, ktorú všetci poznajú. Avšak s tým rozdielom, že sú v nej zakomponované tri techniky. Po masáži je okamžite viditeľný výsledok. Nie je  to žiadne ťapkanie, tým veru tvár do neba nevytiahneme. Treba ovládať svaly tváre, lymfatický systém a „mať to v rukách“. Vtedy je výsledok zaručený. Je to prakticky ako fitko pre tvár. Dokonca môžete mať po masáži aj svalovicu.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Monika Suchankova (@moni.suchankova)

Predstaviť si to môžete tak, ako keď idete cvičiť a precvičujete svaly na tele. Tak presne toto robím so svalmi klienta na jeho tvári. Tvárová yoga je super – len veľa žien je lenivých pravidelne ju cvičiť. Radšej si ľahnú na stôl pod moje ruky. Alebo niekedy aj pod ruky chirurgov.

Pozn.: Ak by boli mladé dievčatá edukované od kozmetičiek a chodili pravidelne na kozmetiku a masáže, v 50-tke by nemuseli riešiť plastickú chirurgiu

Vpred…

Takže toto všetko, ale aj výsledky mojej práce a spokojnosť mojich klientiek, ma ženie dopredu. Nezastavovať sa, pretože tieto skúsenosti chcem odovzdávať ďalej. Nielen robiť, ale aj učiť ďalšie kozmetičky. Mám pre ne pripravený kurz.  Ak si chce človek zachovať sviežosť pleti a svalov, nestačí na kozmetike natrieť krémiky, zotrieť a zase čosi natrieť. A poťapkať… Treba dať klientom kompletné ošetrenie.

Ak sval ochabne aj koža padá.

Klientom vysvetľujem, že sa nestačí napichať. Treba sa starať komplexne. Ale aj v prípade, že človek prahne po ošetrení za pomoci ihiel, tak efekt vydrží dlhšie, ak je pleť masírovaná. Správne masírovaná.

Mňa klienti nájdu v Bratislave v súkromnom štúdiu na tichom a nenápadnom mieste, kde sa na hodinky nepozerá. A dá sa aj bezplatne zaparkovať priamo pred vchodom. Svojim klientom ponúkam zážitok.  Áno, klientom, lebo chodia už aj muži…

Bolo to ťažké obdobie. Veľmi…

Nikdy nezabudnem na dni na ulici s potravinovými lístkami v ruke. Ale kvôli malej som musela ísť ďalej…

Ďakujem za tento rozhovor. Verím, že ak ho číta niekto, kto je na dne, postaví ho na nohy. A tiež možno bude niekoho inšpirovať k tomu, aby ma kontaktoval. Rada zo seba odovzdám maximum k spokojnosti. Či už priamo klientovi, alebo ako darček pre milovanú osobu. Ďakujem Slovensku a ľuďom, že ma prijali späť…

INSTAGRAM – https://www.instagram.com/moni.suchankova/

Pripravila: Martina Valachová

P.S: Monika je naozaj skvelá. Tu je moje foto pred a po… Má zlaté ruky. Odporúčam vyskúšať aspoň raz… Kontakt tu: http://www.manuallifting.sk/kontakt/

Bukálna masáž? V 50-ke začínam odznova.

P.S 2: Korektorka je na dovolenke. Ak ste našli chybu, napíšte mi na mail valachova@40plus.sk. Vďaka

Mohlo by vás zaujímať