fbpx

Urobila som si Barrettov test hodnôt a zistila som, že som na dobrej ceste a mám potenciál…

Urobila som si Barrettov test hodnôt a zistila som, že som na dobrej ceste a mám potenciál…

Aj vám sa stáva, že si neveríte? Že prepadáte úzkostiam? Že ste tzv. maloverní? Alebo sa cítite sami a nepochopení a začnete spochybňovať seba? Či to, čo robíte, má zmysel?

Toto mi mátalo v hlave už dlhší čas.

Znenazdajky sa mi ozvala Henrieta Hudecová, ktorá sa venuje líderstvu, a pozvala ma do jednej lajfky. Posadila ma do horúceho kresla.

Prítomných bolo zopár ďalších ľudí a bolo to veľmi vzácne a zároveň poučné. Henrieta mi dala prvú úlohu: Povedz, za čo by si sa sama odmenila. Čo zvládaš a chce to oslavu. Povedz 5 vecí z konkrétnej oblasti. Vybrali sme podcast Odznova.

A ja som mala problém. No veď čo také úžasné, za čo sa mám odmeniť? Bože… tak som sťažka zo seba dostala prvú vec. Z 24 videopodcastov som skoro všetky urobila na prvú a z celých týchto cca 20 hodín rozhovorov sme vystrihli približne 2-3 minúty…

Wau, skríkla Heňa.

Je to wau? No, asi je…

Za niečo vyše dva roky má audio verzia spolu s YouTube verziou skoro milión zhliadnutí a vypočutí…

WAU, skríkla Heňa. Veď Boris a Brambor majú niečo vyše 4 milióny, a to sú ultra známi ľudia. Celebrity… Wau. To je dôvod na oslavu…

Takto sme pokračovali ďalej…

Heňa je človek, ktorý pomáha ľuďom v objavovaní a rozvíjaní seba. V líderstve. Hľadá to, čo vás blokuje. Najčastejšie sme to my sami. Teda to je môj poznatok. Dohodli sme si stretnutie a na konci stretnutia mi dala úlohu. Urobiť si Barretov test hodnôt. Išla som do toho s nulovým očakávaním. Teda čakala som sumár vecí, ktoré robím zle a mám hodnotovo zle… A prišli výsledky…

Prečítala som si ich a zistila som, že som človek s hodnotami, ktoré môžu byť dobrým základom lídra. Wau. Toto som nečakala.

Podelím sa s vami o výsledok…

Z hodnôt, ktoré ste vybral/a je zrejmé, že konáte v celom rade oblastí, a preto ste adaptabilný a schopný/á sa zamerať na spoločné dobro rovnako tak, ako na svoje vlastné záujmy.

Vaše hodnoty ukazujú:

  • Ochota chopiť sa príležitosti a zvažovať možnosti vedie Vaše rozhodnutie, a to aj keď sú veci ťažké.
  • Máte vysoké ambície a snažíte sa zlepšovať Vaše podmienky.
  • Najdôležitejšie sú pre Vás úzke vzťahy a tie sú kľúčové v rozhodovaní, ktoré robíte.
  • Užívate si príležitosti viesť a riadiť druhých. Nebojíte sa ujať sa vedenia.
  • Vo Vašom živote je pre Vás dôležité vytvárať pozitívne zmeny v životoch druhých.
  • Vnímate prínos druhých a svojimi činmi a slovami dávate najavo transparentnosť.
  • Motivujete seba v snahe niečo dosiahnuť a nie ste závislý/á na iných.

Typ Vami vybraných hodnôt naznačuje, že vaše individuálne schopnosti sú pre Vás najdôležitejšie. Z Vášho výberu hodnôt tiež prejavujete záujem o vyššie dobro (byť prínosný).

A čo ďalej?

S Heňou máme dohodnuté ďalšie kroky a cvičenia. Na ich konci by mohla stáť nová Martina, ktorá si verí, ale nie povýšenecky. Ktorá si verí, lebo vie, že to, čo robí, má hlbší zmysel. Zmysel, ktorý môže potiahnuť aj ďalších vo vytváraní novej reality v pravde a autenticite.

Tak držte palce. A keď si neviete vybrať z koučov, lebo nie ste si istí, či je to to správne orechové, s radosťou dávam referenciu na Heňu. Napíšte jej, ak hľadáte odpovede a chcete vedieť, ako ďalej: henrieta@vsetkozacinavhlave.sk

Martina Valachová

Korektúra: Katarína Málková

Katarína Málková, jazyková korektorkaMáte firmu alebo projekt, kde potrebujete pomôcť s textami a korektúrami? Katarína Málková vám s nimi veľmi rada pomôže. Kontaktovať ju môžete tu: 

https://www.facebook.com/Corectus/

Mohlo by vás zaujímať