Áno, v štyridsiatke sa mi zmenil život!

Áno, v štyridsiatke sa mi zmenil život!

Áno, v štyridsiatke sa mi zmenil život! Život je jedna veľká výzva. Hovorí na úvod svojho príbehu Evka Wolfová.

Ako to začalo?

Dostala som príležitosť pracovať ako FB manažér vo veľkom hoteli, kde som mala na starosti chod stravovacích úsekov, konferenčné oddelenie a nakoniec i kuchyňu. Z toho všetkého som si zamilovala eventovú časť.

Vždy ma skôr zaujímalo, ako sa všetko tvorí, než samotná účasť na evente. Skúsenosti s podobnou prácou som mala minimálne, ale takúto príležitosť som si nechcela nechať ujsť. Učila som sa od všetkých –  ekonóma, riaditeľa, čašníkov i kuchárov. Bola to škola života.

Mala som podporu rodiny a hlavne môjho manžela. Tvrdo som pracovala a práca ma bavila. Ale stále som v mysli nosila svoj sen o mojej malej kaviarničke s rodinnou pohodou.

Práci som obetovala veľa.

Našťastie mám obetavého manžela, ktorý ma podporoval. Mám dve úžasné deti, ale snažiť sa môžete akokoľvek, práca do rodiny zasahuje. Cítila som, že toto pracovné tempo sa nedá dlho ťahať a zamýšľala som sa, ako ďalej.

Čas utekal a prestala som snívať môj sen. Žila som život hotela. Zmena v živote príde väčšinou, keď ju nečakáte. Keď si myslíte, že čo-to ste preskákali, že už máte vybudovanú kariéru, rodinné zázemie, priateľov… Nik vás na tú zmenu nepripraví. Zo dňa na deň som zostala doma, prestal zvoniť telefón.

Ostalo veľa otázok, ale žiadna odpoveď.

Z práce, kde neplatil 8-hodinový pracovný čas, som zrazu zostala doma. Čas doma nemal 24 hodín, ale snáď i 48. Moje myšlienky leteli rýchlosťou, až som sa v nich strácala. Zmietala som sa v smútku, sklamaní, ale i v radosti, že som s rodinou. Prechádzali mnou všetky emócie.

Nasledovalo množstvo pohovorov, stále podobné otázky, psychologické testy, až som si začala spomínať na môj dávny sen.

Tak, ako nám život dáva, tak i berie.

Zobral môjho svokra, ktorý s vášňou budoval okrasnú záhradu. Zostal nám po ňom rodinný domček so záhradou. Bolo sa o ňu treba postarať a začali sme tam tráviť viac času. Rozsiahla záhrada nám vnukla myšlienku otvoriť zmrzlináreň, ponúkať koláčiky s kávičkou a na spríjemnenie si posedieť v krásnom prostredí. Takto vznikol náš rodinný projekt !sladká záhrada!

Zrazu sa začali vo mne prebúdzať manažérske schopnosti a v záhrade organizujeme rôzne akcie… divadelné predstavenia pre deti, organizovali sme výstavu obrazov, pikniky, súkromné oslavy.

Áno, v štyridsiatke sa mi zmenil život!

Napĺňa ma radosťou, že sa mi plní sen. Záhrada poskytuje veľa možností, a je len na mne, ako sa rozhodnem. Záhrada ponúka nielen priestor na „párty“, ale oveľa viac. Návrat k prírode. Ozývajú sa nám ľudia s organizovaním rôznych workshopov zameraných na rozvoj svojho vnútra, kreatívne činnosti a pravidelne sa u nás cvičí joga.

Som veľmi šťastná, že toto všetko zdieľame ako rodina spoločne a že sa o tento náš sen môžeme podeliť i s ostatnými ľuďmi.

Som vďačná za túto možnosť a s odstupom času to, že som prišla o milovanú prácu vnímam, že sa to tak malo stať, aby som si mohla splniť sen.

Mám rada citáty, jeden z nich nájdete aj na tácke na kávu v našej sladkej záhrade „keď o tom dokážeš snívať, dokážeš to aj uskutočniť“ – nepovedala som to ja, ale Enzo Ferrari

Milí čitatelia – snívajte…. aj po 40-ke.

Eva Wolfová

A my vás v mene redakcie pozývame navštíviť sladkú záhradu. Evku nájdete tu: https://www.facebook.com/sladkazahradacunovo/

 

Korektúry: Katarína Málková

Máte firmu alebo projekt, kde potrebujete pomôcť s textami a korektúrami? Katarína Málková vám s nimi veľmi rada pomôže. Kontaktovať ju môžete tu: https://www.facebook.com/Corectus/

Mohlo by vás zaujímať