Ako sa starať o pleť po 40-ke? Je toho toľko! Nebolo by jednoduchšie ísť radšej na botox alebo lifting tváre?

Ako sa starať o pleť po 40-ke?

Pre nikoho z nás zrejme nie je žiadnym tajomstvom, že sa naša pleť s postupujúcim vekom mení. Začíname si všímať stratu pružnosti pleti, pokožka môže byť suchšia, zbadáme zopár jemných vrások alebo pigmentové fliačky tam, kde sme ich predtým nemali. Tieto prirodzené zmeny môžu byť pre nás stresujúce.

Produkty starostlivosti o pleť, ktoré sa nám osvedčili v 20-ke, a na ktoré sme zvyknuté, môžu postupom času stratiť svoju účinnosť, a preto je dôležité neustále upravovať a meniť spôsob starostlivosti o pleť podľa jej aktuálnych potrieb. Ak chceme vyzerať mlado a sviežo čo najdlhšie – a to si myslím, že každá z nás chce – možno bude potrebné prejsť na úplne novú rutinu starostlivosti.

Poradenstvu v oblasti domácej rutinnej starostlivosti o pleť sa venujem už 18 rokov.

Sama som začala investovať do svojej pleti vo veku 24 rokov. Odborné tipy ohľadom správnej starostlivosti o pleť Vám v tomto článku prezradí aj  Mgr. Soňa Strapková, majiteľka centier  Somedea a LasserDuo, ktorá sa okrem iného venuje už viac ako 15 rokov laserovým ošetreniam a dermokozmetike.

Čo sa po štyridsiatke s pleťou deje?

Po 40-ke sú skutočne vidieť veľké zmeny v pevnosti pokožky. Pokožka začína strácať na objeme a pružnosti, stáva sa ochabnutou. Prehlbujú sa vrásky a pokožka začína byť viac citlivá na poškodenie slnkom. To prispieva ku vzniku pigmentových škvŕn. Jednoducho povedané, v tomto veku je potrebné sa zamerať na riešenie 4 faktorov:

  • tenká pokožka
  • vrásky
  • suchosť pokožky
  • fádny vzhľad pleti

Ako sa v tomto veku o pleť správne starať?

Podľa Mgr. Soni Strapkovej možno budete musieť začleniť do svojej skin-care rutiny až dva rôzne druhy čistiacich prostriedkov – jemný exfoliačný čistiaci prostriedok a jemný čistiacie mlieko, abyste vyhoveli všetkým potrebám vašej pokožky. Nezabúdame na tonizáciu pleti a siahnuť bysme mali po kvalitnom sére plnom výživných látok a vitamínov. Denný krém by mal bezpodmienečne obsahovať ochranný faktor proti slnečnému žiareniu.

Pre dokonalé uchovanie vlhkosti tiež odporúča prípravky s obsahom peptidov a kmeňových buniek na deň aj na noc, ako aj bohatý výživný nočný krém, ktorý pomáha podporiť obnovu kožnej bariéry.

Tenká pokožka a vrásky sú dve muchy, ktoré sa dajú odstrániť jednou ranou, a tou je retinol.

Retinol, derivát vitamínu A, ktorý pôsobí priamo na DNA v kožných bunkách, je hnacou silou proti starnutiu. Pri lokálnej aplikácii môže zvýšiť obmenu kožných buniek a produkciu kolagénu.

Unavený a fádny vzhľad pleti vyriešite pravidelným pílingom dvakrát až trikrát týždenne.

Aj keď sa pokožka prirodzene obnovuje sama od seba, tento cyklus obnovy v 40-ke už tak dobre nefunguje. Stimulácia procesu obnovy pokožky odstránením odumretej kože – či už fyzikálnou alebo chemickou exfoliáciou (pílingom) – vám pomôže znovu rozžiariť pokožku.

Je toho toľko! Nebolo by jednoduchšie ísť radšej na botox alebo lifting tváre?

Pravdou zostáva, že domáca starostlivosť o pleť je skvelá pre udržanie celkového zdravia a vzhľadu pokožky, ak však chcete aktívne pôsobiť proti známkam starnutia, musíte začať používať laserové ošetrenia, ktoré sa dostanú pod povrch pokožky. 

Takisto, domáca – neinvazívna starostlivosť o pleť je drahšia a časovo náročnejšia, ako využitie moderných odborných metód ošetrení pleti. “Botoxy” a podobné riešenia ponúkajú okamžitý efekt na pleti, avšak  po vypršaní účinkov takýchto zákrokov býva vplyv na celkové zdravie pleti horší, ako samotný benefit procedúry.

Výsledky pravidelnej domácej a odbornej salónnej starostlivosti začínajú byť jednoznačne viditelné vo veku 40 až 45 rokov – naozaj si môžete ubrať 5 – 10 rokov svojho reálneho veku a tento stav udržiavať až do naozaj vysokého veku.

“Ak ste zástancami prirodzeného starnutia pleti a prirodzeného vzhľadu, potom investícia do kvalitnej a hlavne pravidelnej domácej starostlivosti o pleť a vhodných procedúr v kozmetickom centre je tou najlepšou kombináciou, čo pre seba a svoju pleť môžete urobiť”, uzatvára Mgr. Soňa Strapková

Dobre, a čo pre seba teda okrem objednania sa v salóne môžem urobiť v domácom prostredí?

Odborníci sa všeobecne zhodujú, že najlepšie výsledky v oblasti starostlivosti o pleť majú tí ľudia, ktorí kombinujú ošetrenie v profesionálnych štúdiách so svojimi znalosťami starostlivosti o pleť, ktoré denne uplatňujú doma. Okrem kozmetických produktov takisto upravujú životný štýl, teda výživu, pohyb a podobne, aby pomohli podporiť výsledky odbornej starostlivosti.

A čo tak spojiť maximálne možné výhody profesionálneho a domáceho ošetrenia a zariadiť si doma svoje vlastné beauty štúdio? Skvelým spôsobom, ako dosiahnuť fantastických účinkov ošetrenia pleti a pokožky tela temer ako od profesionálov, môže byť novinka na trhu, revolučný prístroj 4 v 1 na ošetrenie pokožky –  Zeitgard Pro.

Ako sa starať o pleť po 40-ke

Zeitgard Pro je fantastický ucelený komplex na ošetrenie celého tela.

Má 4 vymeniteľné hlavice. Špeciálna čistiaca kefka s nanostriebrom pre dokonale čistú pleť, kavitačný peeling, ktorým sa zbavíme odumretých kožných buniek, hlavicu na vyhladenie tváre, ktorá pomáha dostať do čistej pleti aktívne zložky zo séra či krému. Posledná hlavica slúži na boj proti celulitíde, rozpúšťa tukové bunky a pomáha správnemu odtoku lymfy. Vďaka smart technológii rozpozná typ starostlivosti a zaistí tak vyššiu účinnosť ošetrujúcich produktov. Je to skutočne revolučná novinka na trhu, ktorá čaká na schválenie patentu.

Hoci používa kombináciu inovatívnych technológií v kozmetike, ako je oscilácia, ultrazvuk a vibrácie, je určený na domáce ošetrenie a teda je bezpečný na použitie laikmi v domácnosti. Ovládanie je úplne intuitívne a denná rutina netrvá viac ako pár minút ráno a večer.

Zeitgard Pro je možné získať iba prostredníctvom nezávislých partnerov výrobcu, spoločnosti LR Health & Beauty. Ak byste mali záujem si prístroj nezáväzne pozrieť a vyskúšať, rada Vám ho predvediem. Ozvite sa mi na mail a dohodnite si stretnutie.

Okrem toho Vám viem poradiť s výberom vhodnej domácej kozmetiky pre váš typ pleti a zároveň aj dať tipy na zmenu životného štýlu, aby boli výsledky pri vašej pleti čo najlepšie.

Ako sa starať o pleť po 40-ke

Bohumila Vrbovská Ďurišová, nezávislý obchodný partner a beauty consultant  LR Health & Beauty

Vzájomná podpora je dôležitá…

V poslednej dobe sa snažím ľuďom vysvetliť, že podpora komunity je v týchto časoch najviac… Bohunka podporuje od začiatku projekt a Magazín 40plus. Preto som veľmi rada, že tento text budete brať ako podporu a nie reklamný ťah. Presa len, o pleť sa potrebujeme starať denne. Tak prečo nepodporiť práve Bohunku, ktorá, keď môže, vždy mi pomôže? Ak sa vám niektoré informácie zapáčili, kontaktujte ju (MAIL). Ja teraz skúšam produkty, ktoré mi odporučila a rada sa podelím o vlastné skúsenosti. Už čoskoro…

Martina Valachová

Mohlo by vás zaujímať