Ako odísť z korporátu, keď máte strach či hypotéku, ale cítite, že chcete stáť na vlastných nohách?

Ako odísť z korporátu bez strachuAko odísť z korporátu, keď máte strach či hypotéku, ale cítite, že chcete stáť na vlastných nohách?

Odišla z korporátu a začala nový život. Dala výpoveď a začala podnikať. Ako odísť z korporátu? Korporát… Prečo tak veľa ľudí cíti úzkosť, keď ráno vstane do práce? Samozrejme, každá firma je iná. Ale. Moje úvodné vety sú vždy priam ako clickbait. Ľudia sú zvedaví, ako začať bez tej istoty, že každý mesiac cinkne slušná suma na účte. Veď hypotéka, nájomné a iné náklady nepočkajú. Tie treba platiť.

Ale.

Prečo sa toľko ľudí cíti v mnohých firmách nespokojne, ale aj tak sa boja vykročiť?

Je to väčšinou práve tá istota príjmu… Zmena môže byť boľavá, ale aj krásna. Ísť do toho? Zväčša ľudia idú, pokračujú v tom čo robia, aj keď sú nešťastní. A dávajú si predsavzatia, že RAZ. Raz to zmenia. O rok. Od nového roka… Po lete. Po dovolenke. Ale niekde vzadu v hlave či srdci cítia, že by to chceli inak. Ale ako na to?

Presne na tieto otázky budeme hľadať odpovede na prvom moderovanom podujatí v Bratislave: Odznova – vstaň!

Nebudeme vás nahovárať, aby ste dali výpoveď bez rozmyslu. Budeme vás inšpirovať dvomi príbehmi žien, ktoré z korporácie odišli.

Prvou je Lubica. Hypotéku nemala, ale strach vykročiť bol veľký. Neverila si. V jej povahe a temperamente nie je extrovertné správanie. Ale vyšla na tú cestu. – cestu živnostníčky a zároveň vedie aj Lift up academy.

Ako odísť z korporátu

Vyťahuje z ľudí ich talenty, aby aj oni mohli vstať a robiť to, čo milujú. Odkrýva a vidí v človeku to, čo oni sami nevidia. Častokrát, s jej vedením, to nie je o malých krokoch, ale doslova o kvantových skokoch vpred. Lubica Farkasová – ako kouč pre osobný rast a rozvoj ľudského potenciálu.

Ďalšiou inšpiratívnou dámou je Renáta Krchňavá. Má tri deti. Ale vykročila a prinesie svoj vlastný príbeh o tom, čo ju pomklo a kde hľadá inšpiráciu, motiváciu. A kam sa podel strach z budúcnosti. A bol? Prípadne je? A prečo dala výpoveď v Big4, odmieta niekoľkotisícové pracovné ponuky v korporátoch a rozhodla sa ísť cestou „neistoty“, od nuly.

Renata sa vďaka tradičnej čínskej medicíne (a najmä jej špecifickému stravovaniu podľa 5 elementov),  vyliečila z „neliečiteľných“ ochorení, vyštudovala TČM a dnes aj prostredníctvom nej pomáha iným ľuďom vyzdravieť a žiť autentický a slobodný život. Renáta Krchňavá – life koučka, terapeutka tradičnej čínskej medicíny, výživová poradkyňa, blogerka a nevyliečiteľná optimistka nabitá kvantom energie a nadšenia aj vo svojej 36-tke.

Pýtať sa budem nielen ja, ale bude priestor aj na vaše otázky.

A keďže je to termín na Luciu, budeme vymetať. Nie však kúty v pube LOZANO, ale budeme vymetať kúty v nás. Upratovať. A strachy na konci večera spálime. A to doslovne…

Zaujalo vás to?  Lístky sú za symbolické vstupné 9,90€ na pokrytie nákladov.

Budeme v pube LOZANO vedľa Drevony v Rači, kde sa dá ľahko zaparkovať. V LOZANO majú pec na dokonalú pizzu a aj iné dobroty. A budete si môcť dopriať aj nápoje, aké si sami vyberiete. Konzumné nie je v cene, ale reštaurácia LOZANO má ceny veľmi primerané. Povedala by som predinflačné.

Prídete?

Kapacita je obmedzená priestormi pubu LOZANO. Muži sú vítaní – nejedná sa o ženský večer… Bude miesto aj na prepájanie sa – networking.

Ako odísť z korporátu

Ak by toto podujatie mohlo pomôcť niekomu z vášho okolia, zoberte ho so sebou, pošlite mu link na lístky.

Martina Valachová, publicistka a moderátorka podcastu ODznova v spolupráci s Lubicou Farkasovou a Renata Krchňavou

Mohlo by vás zaujímať