Ak pociťujete nedostatok lásky, kúpte si psa, alebo nájdite milenca, ale, preboha, prestaňte sa verejne strápňovať.

Milé žienky, drahé rovesníčky!

Pomaly, ale čoraz nástojčivejšie a z neustále menšej diaľky na nás máva jeseň života, vlasy oťažievajú striebrom, veľkosť oblečenia sa dostáva k číslam, ktoré nenájdeme ani na tikete lotérií, množia sa žiadosti o priateľstvo od amerických dôstojníkov, a mnohé z nás majú pocit akéhosi osamotenia.

Deti vyleteli z hniezda

Niektoré z nás už počúvajú na vlastné uši to magické „babi“, a povedzme si na rovinu, že recepty na koláče človeka nie vždy uspokoja. Naša potreba milovať však vekom neutícha, ba čo viac, neustále silnie, túži vyjsť na svetlo, a to pri každom pohľade na rozvalené čudo na gauči, ktoré namiesto: „Zlatíčko, aký si mala deň?“, len lenivo hlesne: „Dones mi pivo.“

A potom zbadáme JEHO.

Udatného (no dobre, ramená by mohol mať širšie), nebojácneho bojovníka za šťastie rodín, výrečného (no dobre, huba občas predbieha hlavu) rytiera, ktorému všetci hádžu polená pod nohy, ale on ide ďalej, napriek všetkému. Bože môj, z takého niečoho sa už zvyknú poriadne roztriasť kolená. Hrdina, ktorého Slovensko, čakajúce Jánošíka alebo rovno niektorého z pestrého repertoáru svätých, tak neskutočne potrebuje.

Je tu a oni mu všetci blížia.

Cítime, ako naše srdce dostáva nový šat, jeho tlkot sa zrýchľuje, až vženie červeň do líc ako kedysi.

Musíme ho chrániť, bojovať za neho v diskusiách aj za cenu, že sa úplne zhovadíme. Pred deťmi aj pred sebou samými. Nuž, láska je silnejšia ako smrť, porazí aj zdravý rozum. Prečo vám to, milé žienky, drahé moje rovesníčky, píšem?

Pretože politici sú tu na to, aby zastupovali záujmy občanov, nie riešili svoje mindráky, žabomyšie vojny a rozhadzovali spoločné peniaze.

A už vôbec nie na to, aby ste ich milovali.

Ak pociťujete nedostatok lásky, kúpte si psa, alebo nájdite milenca, ale, preboha vás prosím, prestaňte sa verejne strápňovať.

Nedá sa to čítať.

Božteky

Petra Ázacis

Autorka je redaktorka a moderátorka

Foto: Janka Frolová

Korektúra: Katarína Málková

Katarína Málková, jazyková korektorkaMáte firmu alebo projekt, kde potrebujete pomôcť s textami a korektúrami? Katarína Málková vám s nimi veľmi rada pomôže. Kontaktovať ju môžete tu: 

https://www.facebook.com/Corectus/

 

Mohlo by vás zaujímať…

Zuzana Vačková: „Prechod nie je hanba. Aj ja som mávala NÁVALY a nevedela som SPAŤ.“

Mohlo by vás zaujímať