Aj vy stále počúvate o tom, že by ste mali spomaliť? Ale účty a hypotéka nepustia? Zmeňte to…

Naháňate sa a počúvate o tom, že by ste mali spomaliť? Ale účty a hypotéka nepustia? Zmeňte to…

Poznáte ten príbeh o drevorubačovi, ktorý mal zoťať ešte veľa stromov, pričom ho vyrušil kolega? Povedal mu: „Daj si naostriť sekeru, pôjde Ti to ľahšie“. Na čo drevorubač odpovedal: „Neruš ma s takýmito zbytočnosťami, prosím, vidíš, koľko práce mám ešte pred sebou?“

Pripomína Vám táto situácia niečo?

Koľkokrát by nám pomohlo spomaliť práve vtedy, keď nestíhame.  

Ale hlava odmieta spomaliť. Ako môžeme spomaliť, keď práve teraz je potrebné pridať? Mnohokrát pritlačení k zemi, pod tlakom času a ťarchou mnohých dôvodov argumentujeme, prečo práve teraz nie je ten vhodný čas spomaliť. Hnaní časom, ambíciami, výkonom, tlakom, vidinou konca, ktorý sa ale aj tak pomaly odďaľuje, strachom, neistotou, mnohokrát „len“ tým, že nevieme inak….

Potláčame ten slabý hlások v nás, ktorý kričí, že „stačilo“, „chcem to inak“, „aj ja môžem inak“….

Odpor k zmenám? Istota bezpečia? Poznané je známe? Spomaliť je nebezpečné? FOMO – strach, že niekde budeme chýbať, niečo nám ujde, že toho nestihneme dosť….a budeme nikým, ak to nedáme na 200 percent a pod tlakom?

Je možné spraviť to inak? Je možné spomaliť a pozrieť sa na veci z iného uhla pohľadu? S iným uvedomením? Čo môže nastať, ak spomalíme, zamyslíme sa, prehodnotíme?

Je vôbec možné „zbaviť sa zvyku byť sebou“?

Aj o tom, aj o svojich osobných skúsenostiach a poznaniach, ale aj o mnohých iných zaujímavých veciach si povieme spolu s našimi ďalšími skvelými spíkrami a s Vami už v sobotu na krásnej akcii, na ktorú Vás srdečne pozývame:

„Úspech pramení v poznaní seba.“

Ak máte odvahu spomaliť, prípadne zastaviť sa, príďte medzi nás. Nahliadnite na to, čo sa deje z inej perspektívy. Dovoľte si prepísať príbeh, ktorý Vás možno až tak naozaj neteší. A tiež si dovoľte podeliť sa s inými o Váš príbeh, porozprávať sa s nimi o tom, čo funguje Vám.

Veľmi sa na Vás všetci tešíme … Lístky tu: https://www.lubicafarkasova.sk/objednavka-networking-workshop/

Janka Borská a tím…

Mohlo by vás zaujímať