fbpx

„Ľadové kráľovstvo“, v ktorom deti 2 roky žijú a čakajú na vyslobodenie, sa raz roztopí. A zlo bude potrestané…

Zatvorené školy a vplyv na deti„Ľadové kráľovstvo“, v ktorom deti 2 roky žijú a čakajú na vyslobodenie, sa raz roztopí. A zlo bude potrestané…

My, ľudia, od Vianoc očakávame vždy niečo, čo nie je každodenné. A tak nám to naši vyvolení dopriali. Splnili očakávania ľudí a dopriali nám niečo, čo určite každodenné nie je… Scenár z minulého roku sa v niektorých bodoch prepísal. Aj niektoré hlavné postavy sa už vymenili, ale nezmysel ostáva…

Táto vláda z nejakého dôvodu nemiluje deti. Alebo iba vedia, že deti nie sú pre moc žiadne riziko.

Lebo deti nechodia voliť a neorganizujú ani protesty. A tak im proste vládnu. Lebo deti, jednoducho, majú robiť to, čo chcú dospelí… A preto deti nemajú takmer žiadnu školu, žiadne krúžky, žiadnu stužkovú, žiadne plesy, žiadne oslavy narodenín. Ani 18, ani 19, a keď sa narodili v marci, možno ani 20 oslavovať nebudú. A na Vianoce ani žiadna rodinná bublinka nebude. Ani prípade, ak prekonali Covid alebo sú očkovaní. Proste o rodinných bublinkách nie je reč…

Klapka…

Chcem veriť, že to bolo myslené inak, ako to bolo povedané. A chcem veriť, že nezmysel v podobe, že môžeš do hotela a na vleky, môžeš do kostola, ale k rodine nie, sa prehodnotí.

„Ľadové kráľovstvo“, v ktorom deti už druhý rok žijú a čakajú na vyslobodenie, sa raz roztopí. Pretože deti majú radi hrejivé objatia, presne ako Olaf. A raz sa toto skončí a budú šťastné ako Elza a Anna. Ale tak ako v rozprávkach, aj v živote platí, že zlo bude nakoniec vždy potrestané.

Klapka…

Teraz hlavne nedovoľte, aby vám ktokoľvek vzal náladu, bláznovstvo, to čarovné, v čo ešte všetci veríme.

Robte všetko tak, ako cítite, a to, po čom túžite. Ak chcete stromček po strop, urobte si ho. Ak chcete milión vianočných svetielok, dajte si ich. Ak vám stačí iba ikebana, aj tak je to dobré. Pretože nikoho nie je nič do vašich Vianoc.

Hovorí sa, že Vianoce sú sviatkami pokoja a lásky, rodiny a priateľov.

A sviatky budú také, aké si ich urobíte.

V duši aj v živote.

Bláznov nechajte tak.

Nemrhajte láskou a pozornosťou na nepodstatné veci, pretože politika je na prežitie každého z nás málo. Stredom nášho vesmíru nech sú ľudia, ktorí nás posúvajú k radosti a šťastiu a nie k smútku.

Politici k svojim rozhodnutiam o nás a našich životoch nepotrebujú ani vás a ani váš názor.

Majú moc a tá im stačí. Kašlite na nich. Žite si svoj život tak, aby ste boli šťastní a ľudia okolo vás tiež, aspoň v rámci možností, a pomáhajte iným. Potrebujeme sa zomknúť. Nie s politikmi v parlamentne a vládou. Potrebujeme sa zomknúť v každodennosti. Mať oči otvorené, či niečo nepotrebuje sused a či dieťa, ktoré ostáva každý deň samé za počítačom, nie je osamelé a či tí bez domova majú aspoň ponožky.

Kašlite na oblekových a žite!

Zapisujte si recepty na koláče a likéry, naučte ich robiť aj svoje deti tak, ako ste sa naučili od svojich rodičov a starých rodičov. A keď ste toto dočítali, tak si vymyslite plán, ako sa k rodine dostanete. Možností je veľa. A povedzte si: „Škoda každej minúty premrhanej na nepodstatných ľudí…“ Toto ich zasiahne najviac.

Keď ich prestaneme živiť našou pozornosťou…

Linda Chopin

Autorka je spisovateľka a blogerka

Korektúra: Katarína Málková

Katarína Málková, jazyková korektorkaMáte firmu alebo projekt, kde potrebujete pomôcť s textami a korektúrami? Katarína Málková vám s nimi veľmi rada pomôže. Kontaktovať ju môžete tu: 

https://www.facebook.com/Corectus/

 

Ktoré vitamíny brať, aby neutrpela peňaženka?

Aj o tom som sa rozprávala s MUDr. Etelou Janekovou. V rozhovore nájdete presný manuál na použitie vitamínov nielen počas korony…

Mohlo by vás zaujímať