Využiť rehabilitáciu v poliklinike Ružinov? Nie, nie je to zadarmo! A už prvý deň som ľutovala.

Využiť rehabilitáciu v poliklinike Ružinov?

Mysleli ste si, že rehabilitácia v poliklinike Ružinov je zadarmo, lebo je štátna? Omyl. To, že termín dostanete o 2 mesiace, som vedela, a preto som to roky riešila v súkromných klinikách za nie málo peňazí, ale aspoň s dobrým pocitom. Je tam vždy čisto, klienta si vážia a dostanete kvalitné služby. Len nie každý si to môže dovoliť, bohužiaľ. Ja som si povedala, že keďže mesačne štátu platím nemalé peniaze do zdravotnej poisťovne, že aspoň raz to využijem. Už prvý deň som rozhodnutie využiť rehabilitáciu v poliklinike Ružinov oľutovala.

Keby ste to chceli vyskúšať, neodporúčam!

Som po operácii platničky, takže som chcela k cvičeniu pridať nejakú vodoliečbu a elektroliečbu na odporúčanie lekára z kúpeľov.

Prebiehalo to asi takto:

Na vyšetrenie sa objednáte a oznámia vám, že to bude stáť 35 eur. V cene je termín u lekára, vyšetrenie a načasovanie procedúr.

Návšteva lekára bol prvý šok. Nechcel vidieť dokumentáciu, ani výsledky magnetickej rezonancie, stačila mu 1 prepúšťacia správa z minulého roku.

Bez očného kontaktu a záujmu ťukal do počítača, nič sa nepýtal. Potom mi kázal prejsť sa po miestnosti, na vyšetrovacom stole mi urobil, dovolím si tvrdiť, povrchné vyšetrenie za 2 minúty. Kedysi som robila rehabilitáciu a za takéto vyšetrenie pacienta by som dostala nedostatočnú!

Za asi 10 minút som vyšla von s papierom na procedúry, bez termínu následnej kontroly, kedy mám prísť.

Ako to potom pokračuje? Nevrlo!

Za okienkom sedela nevrlá pani, ktorá sa tvárila , že vám robí milosť, keď vám dáva termíny a obťažuje ju, že niektorý deň a čas vám nevyhovuje. Ak si želáte zmeniť ňou navrhnutý čas, tak platíte o 10 € viac, a tiež ak náhodou ochoriete a potrebujete prečasovať, tak platíte 5 € za zmenu. To vám, samozrejme, nepovedia. Máte si to prečítať v oznamoch.

Ja som dostala cvičenie v skupinke. Cvičia spolu rôzni ľudia s rôznym stupňom bolesti, diagnóz a veku. Celé zlé z môjho pohľadu. Keby som nepoznala toto cvičenie a nemám ešte zo súkromnej kliniky presne a dôkladne vysvetlené, čo mám robiť, tak tu sa to isto nedozviem. Základom tejto metódy (DNS) je dýchanie. To, že máte mať respirátor, je také nelogické, ako bežať maratón s nohou v sadre. Ale ok, nariadenie majú zhora, tak kto chce, tak to nosí. Kto chce ozaj dýchať, tak to ignoruje.

Vodoliečbu ani elektroliečbu som nedostala. Asi nebolo treba.

Rašelinový zábal mám 10x, a to si musím doniesť 2 uteráky, jeden pod seba a druhý na rašelinu, a ideálne aj deku, inak vás nezabalia a celý účinok tejto procedúry sa zníži, keďže ide vlastne o únik tepla, ktoré má liečiť.

A čerešnička na torte je masáž.

Dostala som až 3 masáže chrbta (20 min.), za ktoré si opäť doplácate 25 eur v hotovosti! To vám oznámia až po načasovaní, že to vám lekár predpísal.

Využiť rehabilitáciu v poliklinike Ružinov
Cenník nalepený na kúsku polysterénu presne vystihuje služby

Masáž robia študenti! T. j. učia sa na vás a vy za to platíte. To sa vás tiež nikto neopýta, či s tým ste ok.

Miestnosť je vysvietená ako operačná sála (zatiaľ sa nešetrí), studená, neútulná, 4 ležadlá oddelené len socialistickými paravánmi. Muži, ženy, všetko spolu.

Chlapci – študenti, budúci maséri, ordinujú: za stolom, kde je všetko. Rozumej bordel, papiere, nabíjačky, telefóny, počítač, keksy, jablko, vlašský šalát a rožok… a táto aróma sa mieša s masážnou emulziou. Do toho počuť vravu ľudí a rádio. Takže ak ste zažili relaxačnú masáž v krásnom prostredí s vôňou a meditačnou hudbou, tak na to zabudnite, toto je presný opak.

Ležadlo si ešte musíte vyložiť servítkou, lebo sa im minula papierová rolka práve. No zážitok, čo vám poviem!

Masáž radšej nekomentujem. Viac som nešla. Raz mi stačilo.

Ľutujem ľudí, čo naozaj môžu využiť len toto.

Lebo kvalita služby je katastrofálna, v takýchto zariadeniach ostali zväčša len ľudia, ktorých to nebaví, alebo nemajú odvahu odísť do súkromného sektora a vyhovuje im práca do pol štvrtej. Sú často znechutení, nepríjemní a dávajú vám to pocítiť. Akoby ste tam boli vy pre nich a nie oni kvôli vám.

Keby som sa ja takto správala k svojim klientom, nezarobím ani na slanú vodu.

Toto je vizitka vytunelovaného skorumpovaného zdravotníctva.

Takže sa starajte o svoje zdravie dôkladne, aby ste tieto služby nemuseli nikdy potrebovať.?

Daniela Lihotská

Úroveň

Korektúry: Katarína Málková

Katarína Málková, jazyková korektorka

Máte firmu alebo projekt, kde potrebujete pomôcť s textami a korektúrami? Katarína Málková vám s nimi veľmi rada pomôže. Kontaktovať ju môžete tu: https://www.facebook.com/Corectus/

Mohlo by vás zaujímať