S vekom sily ubúdajú: Ako si zariadiť kuchyňu, ktorá sa ľahko udržiava?

S vekom sily ubúdajú: Ako si zariadiť kuchyňu, ktorá sa ľahko udržiava?

Starnutie so sebou prináša množstvo zmien, ktoré môžu ovplyvniť našu schopnosť vykonávať každodenné úlohy. Jednou z týchto činností je aj údržba kuchyne, ktorá sa môže pri zhoršenej pohyblivosti tela premeniť na nepríjemný fyzický boj. Našťastie existuje riešenie, ako týmto situáciám predísť a pobyt v tomto najviac vyťaženom priestore si vychutnať bez akýchkoľvek problémov.

Sektorové kuchyne zjednodušujú organizáciu

Moderné sektorové kuchyne sú inteligentným riešením, ktoré umožňuje lepšiu organizáciu priestoru a jednoduchší prístup k potrebným veciam. Nielen pre starších jedincov je to výhodné, pretože takéto kuchyne minimalizujú potrebu ohýbania tela a dosahovania na vzdialené a inak nedostupné miesta.

Všetko je usporiadané tak, aby bola kuchyňa pre vás maximálne prístupná a vyžadovala si pri svojej obsluhe naozaj minimálne starosti.

Ak si teda chcete lahodný pokrm alebo obľúbenú french press kávu vo svojej kuchyni naplno vychutnať, nielen kvalitný kávovar a káva, ale aj správne usporiadanie miestnosti vám môže byť veľmi nápomocné.

Jedálenské stoličky pre vaše pohodlie a bezpečnosť

Nemenej dôležitou súčasťou každej jednej kuchyne sú aj pevné jedálenské stoličky. Pri ich výbere je však dôležité venovať pozornosť ergonómii a bezpečnosti. Znamená to, zvoliť si a uprednostniť pri nákupe možnosti, ktoré sú vybavené špeciálne tvarovanými sedadlami a opierkami pre naozaj pohodlné a bezpečné sedenie.

Stoličky s polstrovanými sedadlami ponúkajú pohodlné sedenie aj pri dlhších jedlách. Opierky pre ruky umožňujú jednoduchšie vstávanie a sedenie. Stoličky s nižším sedadlom sú ľahšie na dosiahnutie, pre starších ľudí však nemusia byť pre komplikovanejšie vstávanie až tak pohodlné.

Nielen s vekom nám vedia naše sily ubúdať, avšak s takýmito vhodnými úpravami v kuchyni či inom priestore si môžete svoj každodenný život uľahčiť a zabezpečiť vysoké pohodlie.

Zdroj obrázkov:

  1. Didecs/Shutterstock.com
  2. WHYFRAME/Shutterstock.com

-INFOSERVIS-

Mohlo by vás zaujímať