Aktuality horoskop a magické čísla: vplyv na každodenný život

Sú aktuality horoskopy a magické čísla schopné ovplyvniť osobný život a priniesť bohatstvo?

Každý z nás už si určite podľa svojho znamenia prečítal aktuality horoskop a uvažoval, či text predvída skutočné udalosti v živote. Bolo by to fantastické, ak by sa aktuality horoskopy predpovedajúci šťastie, lásku, bohatstvo skutočne splnili. Nielen horoskopy takzvane predpovedajú našu budúcnosť. Šťastné čísla sú taktiež súčasťou našich životov. Prečo sa ľudia až slepo spoliehajú na predpovede na základe znamení zverokruhu a čísel? Funguje astrológia na prilákanie šťastia a bohatstva do života, alebo je to len prázdna pseudoveda?

Už odpradávna ľudia hľadeli na oblohu s obrovským úžasom z neznámeho. Tak vzdialené a tajomné svety vo hviezdach, o ktorých si ľudia mohli len vytvoriť vzdialené predstavy. Tie sa pretavili do čítania hviezd, znamení zverokruhu a predpovedí budúcnosti.

V tomto článku sa v krátkosti pozrieme na to, aký je vplyv znamení zverokruhu na šťastie a podľa akých kritérií si ľudia vyberajú šťastné čísla. Zistíme, prečo ľudia veria na horoskopy a nechajú svoj život ovplyvniť predpoveďami astrológov. Tiež sa zameriame na to, v ktorých sférach života majú predpovede budúcnosti a šťastné čísla najväčší vplyv.

Prečo je viera v horoskopy a znamení zverokruhu tak silná?

Zásadnou otázkou je, prečo si ľudia myslia, že hviezdy a planéty môžu ovplyvniť ich život? Podľa viacerých štúdií je viera v horoskopy a v to, že konštelácie hviezd môže nejako ovplyvniť život klamlivá. Napriek tomu mnoho ľudí stále využíva aktuality horoskopy na denno denné rozhodovanie sa v živote. Určite ste sa niekedy pozastavili nad rubrikou v novinách horoskopy na dnes a vyhľadali horoskop podľa vášho znamenia. Mali ste aj vy pocit, že predpoveď a charakteristika z horoskopu na vás sedí? Riadili ste sa predpoveďou v živote, alebo ste len nad tým pousmiali?

Prečo ľudia veria v horoskopy, doteraz nie je úplne jasné. Napriek tomu, že vedecký pohľad na horoskopy dokázal, že horoskopy a hviezdy vám nepomôžu vyhrať balík peňazí, ani získať lásku života, veriacich v horoskopy pribúda. Martin Bašták Ďurán, popredný slovenský astrológ tvrdí, že ľudia veria v astrológiu preto, lebo umožňuje spojiť duchovno s vedou. Podľa neho to nie je to len o neviditeľných silách, ale aj o vplyve horoskopov na život.

Pár príkladov vplyvu zverokruhu na život ľudí

  • Hranie hazardných hier a viera v šťastie podľa denného horoskopu. Hranie hazardných hier sa úzko spája s vierou v moment šťastia v daný čas. Vstupujúc do akéhokoľvek online casino Slovensko, hráči častokrát obracajú na aktuality horoskopy a denné horoskopy s nádejou, že im pomôžu v ten deň vyhrať, alebo naopak zabrániť veľkej strate peňazí. Jeden z príkladov: “Ryby budú mať mimoriadne šťastie. Ak by ste teda chceli vyskúšať hazardné hry alebo si hľadať prácu, je na to ideálny čas.”
  • Hľadanie vnútorného šťastia cez astrológiu. Horoskop nie je len o predpovedi finančného obohatenia, a či získate sľúbené pracovné miesto. Ľudia sú duchovné bytosti, ktoré hľadajú predovšetkým vnútorný pokoj a šťastie. Vďaka horoskop astro metóde sa dokážu lepšie psychicky pripraviť na prichádzajúce životné obdobia.

Mocná sila numerológie – máte aj vy svoje šťastné číslo?

Už odpradávna ľudí priťahuje magická sila čísel. Častokrát si podvedome vyberáme šťastné čísla spojené s dátumom narodenia, výročia alebo narodenia potomkov. Magická sila čísel sa prejavuje aj v kultúre národov. Všimli ste si, opakujúce sa čísla ako sú napríklad 3, 7, 9, 11 a 13? V tradičných predstavách na Slovensku mala veľký význam práve číslica 3 a jej násobky.

Pythagoras a jeho škola čísel

Mystika a šťastné čísla, ich význam a spojenie so symbolikou sa prejavuje vo všetkých svetových náboženstvách a ľudových tradíciách. Veľký význam číslam priniesol aj známy Pythagoras. Hľadal vzťahy v číslach v celom vesmíre a vyhlásil, že čísla sú podstatou nášho sveta. Okrem toho veril, že čísla majú mystický význam. A tak jeho názory boli kombináciou racionálnych prvkov s mystickými špekuláciami.

Pytagoras bol zakladateľom školy, ktorej členovia sa nazývali pytagorejci. Pytagorejci čísla rozdelili na párne a nepárne, s mužským a ženským princípom. Jednotke priradili božskosť, trojka predstavuje svätú trojicu. Sedmička ja magická a trinástka prináša nešťastie a smolu. To sú jedny z príkladov symboliky šťastných čísel.

Naučte sa využívať šťastné čísla v praktickom živote

  1. Tipovanie čísel v lotérii

Každý deň milióny ľudí po celom svete tipujú čísla v lotérii s nádejou na veľké výhry. Aj v slovenských kasinach je to rovnaké, stávkujúci buď vedome, alebo podvedome tipujú svoje obľúbené šťastné čísla. Či už sú tu tradičné magické čísla, ako sme uviedli vyššie, alebo tipujú čísla podľa dátumu narodenia a podobne.

  1. Hranie hazardných hier v online casinach na Slovensku

Podobne ako pri lotérii aj pri hraní hazardných hier hráči majú svoje rituály. Radi si vyberajú magické čísla v rulete, a obľubujú volne tocenia dnes. Taktiež odohrajú určitý počet hier, využívajú spiny zdarma a skončia hru po dosiahnutí určitého počtu bodov, aby nepokúšali svoje šťastie.

  1. Stávkovanie na športové udalosti

Dostihový kôň s dátumom narodenia prvorodeného syna, hráč s magickým číslom na drese 11 alebo počet gólov, ktoré ukončia hru. To sú len jedny z mála príkladov využívania magickej sily čísel v stávkovaní.

Aktuality horoskop a magické čísla: vplyv na každodenný život

Skeptici verzus viera v predpovede podľa znamení zverokruhu – kto má pravdu?

Napriek tomu, že podľa aktualít horoskopy získali na výraznej popularite za posledných pár rokov, vedci považujú astrológiu za pavedu. Astrológia je podľa nich len spôsob, ako vymaniť od dôverčivých ľudí peniaze a je založená len na domnienkach, nie skutočných dôkazoch. Skeptici sú presvedčení, že hviezdy nemajú nič spoločné s tým, ako sa vám bude v daný deň dariť, alebo či bude streda deň, kedy stretnete lásku svojho života.

Dôvod, prečo ale veľa ľudí v tieto vesmírne konštelácie verí je jednoduchý. Ľudia sa v živote stretávajú so stresom z každodenného života, bežnými starosťami a trápeniami a práve viera v magickú silu čísel a predpovede podľa hviezd dodávajú životu príťažlivosť. Radosť z očakávania predpovede podľa horoskopu na dnes poteší nejedného skeptika. Výhra v lotérii? Kto by netúžil po povýšení v práci, či šťastí v láske?

Sú horoskopy založené na klamstve?

Astrológia využíva vo svojich aktuality horoskopoch tvrdenia, ktoré sú všeobecné a ľudia sa s nimi dokážu stotožniť. Preto sa vám zdá, že práve na vás horoskop na dnes sedí. To isté si myslí váš sused, známa alebo kolega v práci. Tento jav dokázal svojim výskumom potvrdiť psychológ Bertram R. Forer. Ten v ňom v mene vedy využil klamstvo, aby dokázal všeobecnosť astrologických tvrdení. Zostavil test osobnosti podľa astrologických tvrdení a dal ho svojim študentom. Všetci, bez toho aby vedeli, že robia rovnaký test, mali takmer rovnaké skóre. Výsledkom testu je, že ak sú opisy osobnosti dostatočne vágne a uveriteľné, vie sa s nimi stotožniť ktokoľvek.

Nechceme úplne haniť význam horoskopov a význam šťastných čísel v živote jednotlivca. V médiách sú aktuality horoskopy skvelým spôsobom uvoľnenia a ľahkého čítania. Ľudia sa pozerajú na denné horoskopy a osobný rozvoj ako na motiváciu pre zlepšenie niektorých aspektov života, šťastné čísla na dnes prinášajú do všedného života nádych nadprirodzena a mágie.

Záver

Konštelácie hviezd, horoskopy, znamenia zverokruhu a šťastné čísla na dnes sú súčasťou našej kultúry už viac ako desaťročia. Ľudia sú jedinci zvedaví a vieru v neznámo máme v sebe zakorenenú. Preto sa predpovede budúcnosti vo forme horoskopov a viera v magickú silu čísel tešia takej popularite aj dnes, napriek vedeckým dôkazom, že astrológia nie je skutočnou vedou.

Ste v tomto smere skeptickí a čísla sú pre vás len základom matematiky? Sú pre vás aktuality horoskopy smerodajné a vaše denné rozhodnutia riadené číslami? Oba spôsoby vnímania sveta prinášajú so sebou svoje výhody a nevýhody. Skutočne nie je nič zlé na tom vniesť do svojho života kúsok nadprirodzena, no nezabúdajte pritom stáť pevne nohami na zemi.

Pripravené v spolupráci: Infoservis

Mohlo by vás zaujímať