Nová pandémia a ako s tým súvisí plochá zem?

Nová pandémia a ako s tým súvisí plochá zem?

Včera som mala obed s mojou dobrou kamarátkou. Rozprávali sme sa o rôznych veciach. Zvykneme mať také stretnutia tu i tam. A vždy na niečo prevratné prídeme. Tak napríklad sme vymysleli názov pre jej podnikanie. Alebo, telefonickým brainstormingom (po slovensky povedané búrkou v mozgu) sme prišli na to, že by som mohla napísať knihu. A, stalo sa. Skrátka, ideme do toho len tak, do tej debaty. Nemáme očakávania, ale vždy z toho niečo vypadne. Je to skátka zaujímavé… A včera sme prišli na to, že je tu nová pandémia! A čo s tým má plochá zem?

Plochá zem a nová pandémia…

Hneď na tomto mieste musím uviesť, že v tomto texte nenájdete zaručenú pravdu a môžete to pochopiť rôzne. To nechávam na vás.

Poďme k meritu. Veríte v plochú zem? Ak by som si posadila pred seba vzorku 10 ľudí, kde 5 ľudí verí v plochú zem a 5 ľudí jednoznačne vie, že to tak nie je, možno by sa medzi sebou po 5 minútach aj pobili. Každý má svoju pravdu. A, dokonca, každý vie tú pravdu aj nejako dokázať. Informácií na všetky témy je plný internet… A vy nemusíte brať druhú stranu ako nepriateľa. No a čo, že si niekto myslí opak toho, čo vy? Vždy to tak bolo. Ľudia si toho už navymýšľali. Dokonca sa aj pobili. Veď nemusíme ísť do ostrého boja.

Nám tu absolútne chýba humor.

Máme tu pandémiu vážnosti. A na všetko chceme dôkazy.

Minule som videla niekde nejaký vtip, kde chlapík hovorí žene: „Verte mi. Trošku mi dôverujte. Dôvera sa vytráca. Napríklad mne stačí, že sa na vás pozriem a vidím, že ste človek. Nemusíte mi predložiť snímok, ktorý dokazuje, že máte mozog. Jednoducho verím, že ho tam máte… Netreba na všetko dôkazy, či hej? “

Humor. Odľahčenie. A nebrať sa tak vážne. Nenaskakovať na každú strašidelnú informáciu z médií. Od politikov. A nebrať vtip, aký som popísala vyššie, ako útok.

Mne sa táto myšlienka  s pandémiou vážnosti celkom zapáčila. Teda, tá definícia.  Nemôžem si pomôcť, odvčera na to myslím.

Máme tu pandémiu vážnosti.

Pandémiu vážnosti a stresu (stres má každý z niečoho iného, ale je už dokázané, že stres je príčinou väčšiny odporných chorôb, ktoré nikto nechce…). Ale, popritom sa každý dnes stresuje. A dokonca sa rozčuľuje nad opačným názorom oponenta. No, nie je to šľahnuté? Podľa mňa je.

Neberme sa až tak vážne…

Veď napríklad aj o mne píšu na konspiratori.sk, že som konšpirátorka. Niekedy ma to fakt serie. Nemám na to iný výraz. Ale viete čo? Po včerajšku s tou informáciou začnem asi inak pracovať. Napadlo mi, že tí nešťastní ľudia, čo tvoria tú tabuľu so zoznamom konšpirátorov, sa vlastne prejavili presne už svojim názvom. Dali si názov konšpirátori. A prstom ukazujú na ľudí, často na kolegov. Pritom, základná téza sedliackeho rozumu hovorí, že keď na vás niekto mieri prstom, tak zvyšné tri prsty mieria na neho. Teda, ukazujú prstom na konšpirátorov, ale ich vlastné tri prsty ukazujú na nich samotných a ešte si to dali aj do názvu.  Konšpirátori sú to! Veď to je na smiech. Nie?

Takže, priatelia, humor trochu do života.

A kľudne si môžete vystreliť aj sami zo seba. Niekedy. A niekedy aj z plochej zeme.

Alebo niekedy z tej guľatej…

Martina Valachová

Mohlo by vás zaujímať