Parkinsonova choroba sa nedá vyliečiť? Daphne Bryanová ukazuje, čo pomohlo. Opäť hrá na klavíri

Parkinsonova choroba sa nedá vyliečiť? Daphne Bryanová ukazuje, čo pomohlo. Opäť hrá na klavíri

Dnes je Svetový deň Parkinsonovej choroby. Vo všetkých dostupných médiách sa zväčša dočítate, že Parkinsonova choroba sa prakticky nedá vyliečiť. Presná príčina vzniku ochorenia ostáva u väčšiny pacientov neznáma. Dôležitú úlohu hrá aj telesné cvičenie, doplnkové terapie, vyvážená strava a emočná podpora. Výskumy poukazujú na kombináciu genetických a enviromentálnych faktorov. Medzi možné činitele patria toxíny, pesticídy, či drobné úrazy mozgu. Napriek intenzívnemu výskumu je ochorenie nevyliečiteľné (Zdroj: Pravda).

Daphne ukazuje na svojom príklade, čo sa jej podarilo…

Nedávno ma upozornil môj priateľ lekár na rozhovor s Daphne. Daphne Bryanová je autorkou nedávno vydanej knihy s názvom „Parkinsonova choroba a terapia B1“. Po tom, ako jej pred viac ako dvanástimi rokmi diagnostikovali Parkinsonovu chorobu, jej povedali, že neexistuje spôsob, ako zastaviť progresiu tohto ochorenia.

V roku 2017 sa zoznámila s prácou zosnulého talianskeho neurológa Dr. Antonia Costantiniho, ktorý bol priekopníkom používania megadávok vitamínu B1 (tiamínu) ako liečby Parkinsonovej choroby. Hoci nejde o liek, on a jeho tím liečili tiamínom viac ako 2 500 pacientov a boli svedkami vynikajúcich výsledkov, ktoré ďaleko prevyšovali výsledky dosiahnuteľné pomocou tradičných liekov.

Niekoľko mesiacov po začatí užívania B1 si Daphne nakoniec všimla, že mnohé jej príznaky Parkinsonovej choroby takmer ustúpili. Po nadviazaní kontaktov s mnohými ďalšími ľuďmi, ktorí tiež pozorovali podobné zlepšenia, bolo jasné, že táto terapia je veľmi sľubná napriek tomu, že je väčšinou neznáma. V priebehu rokov Daphne získala cenné poznatky o praktickom využití tiamínu pri Parkinsonovej chorobe a nedávno vydala knihu, ktorá načrtáva Costantiniho prístup a zameriava sa na poskytnutie podrobného návodu, ako túto terapiu používať z pohľadu laika. Kniha sa dá kúpiť v anglickom jazyku tu: https://www.amazon.com/Parkinsons-Therapy-Daphne-Bryan-PhD/dp/B09TZM82LG

Príbeh Daphne v rozhovore

Rozhovor je v angličtine, ale verím, že ak bude záujem, každý, kto tieto informácie potrebuje, nájde vo svojom okolí niekoho, kto mu pomôže s prekladom.

Pripravila: Martina Valachová

 

Mohlo by vás zaujímať