Mobilný dom na kolesách IKEA
Vista Boho XL

Zaujalo nás / Bývanie na 17m2

Viete si predstaviť, že by ste bývali v dome na kolesách, ktoré má plochu 17,3m2? Že nie? Možno by vás novinka, ktorú predstavila IKEA zaujala…

Posledné roky ceny bývania stúpajú. Najviac, prekvapivo, v roku 2020, aj keď odborníci na jar predpovedali, že korona so sebou prinesie pokles cien nehnuteľností. Opak je pravdou. Možno by vás mohlo zaujať aj takéto riešenie (minimálne ako víkendové bývanie). Alebo inak povedané, veľké bývanie v malom.

Ikea (zatiaľ v zahraničí) spúšťa nový projekt so svojím plne funkčným domčekom na kolesách. Jeho výhodou je, že si ho môžete vziať so sebou tam, kam chcete.

Šetrenie prírody a udržateľnosť…

V poslednej dobe ľudia čoraz viac riešia udržateľnosť a aj šetrenie prírody. Všetko sú to veci, ktoré sa dajú výborne aplikovať do minidomčekov. Asi to bude nový trend, keďže sa do tohto segmentu najnovšie pustil aj švédsky nábytkársky gigant Ikea.

Ide konkrétne o spoluprácu s americkou spoločnosťou Escape, ktorá sa malým domčekom venuje už 25 rokov. Projekt, ktorý predstavili nesie názov Vista Boho XL. Mobilný domček zo špeciálne upraveného cédrového dreva je postavený, ako inak, na kolesách.

Mobilný dom na kolesách IKEA

Radi sa túlate? Mobilný domček je ako stvorený na potulky…

Ak túžite po dobrodružstve, takýto mobilný domček môžete zaparkovať prakticky kdekoľvek. Interiér je obložený borovicovým drevom -drevo je upravené špeciánym náterom bielej farby, čo opticky zväčšuje priestor. Na to, aby ste sa necítili stiesnene slúžia aj zrkadlá.

V kuchyni je samozrejme kuchynská linka vybavená drezom, malou chladničkou, mikrovlnkou, ale aj varičom. Bočné dvierka pri kuchyni vedú do malej kúpeľne, do ktorej vtesnali dokonca aj sprchu, umývadlo i toaletu.

Úložné priestory sú ukryté všade…

Obývačka využíva čo najviac nábytku so zabudovaným úložným priestorom. Spálňa pozostáva z manželskej postele a na uloženie oblečenia slúžia police, skriňa a vešiaky. Energiu získava domček zo solárnych panelov, ktoré sú namontované na streche. O osvetlenie sa starajú LED svetlá.

Parametre domu

  • dĺžka: 7,6 m
  • plocha: 17,3 m²
  • cena bez nábytku: 40 200€
  • cena so zariadením: 53 600€

Ako by sa vám páčilo takéto riešenie?

-Infoservis-

Mohlo by vás zaujímať