fbpx

Už Majster N „nás“ vtedy volal „deti moje osprostené“. To ešte netušil, že sa nám to aj prihodí.

Majster N a jeho učenie v praxiJe dovolenka v exotike vhodný darček pod stromček? Alebo je bezpečnejšie sedieť doma na záchode?

Prešiel nám ďalší úspešný týždeň, vonku prituhuje, aj opatrenia prituhujú, a pre viacero Slovákov budú najbližšie tri týždne pred Vianocami naozaj pokojné. Žiadne nákupné stresy, a tiež odporúčam vypnúť správy.

Radšej sa trošku povenujme tým našim deťom (ja teda žiadne nemám, ale súcitím s vami, rodičia), lebo podľa najnovších prieskumov nám poriadne otupeli, chudiatka, a mnohé z nich ten posledný ročník nezvládli.

Pamätáte si toho strapatého Majstra N?

Majster N pil žabí sliz a bol z neho taký naspídovaný, že až.  Už on „nás“ vtedy volal „deti moje osprostené“, to ešte netušil, že sa nám to aj prihodí.

Online vyučovanie našim budúcim generáciám asi len uškodilo.

Deti nemohli rozvíjať svoje kreatívne zručnosti v klamaní učiteľov, vytváraní ťahákov a podobných dôležitých projektov, lebo, jednoducho, nebolo treba. Podľa mňa je to veľká škoda. Školy síce učia stále tie isté veci ako za čias Marky Terky, ale ťaháky, výhovorky a drobné klamstvá na záchranu pokoja v rodine, tie sa vylepšujú, a to sa mi na tých našich detiskách páči, že napredujú. Tak dúfam, že už budú v školách, lebo načo doma obabrávať rodičov, keď tí aj tak vôbec nerozumejú učivu.

Spoliehať sa budeme musieť už len na tie roboty a čipy.

Inak, ten môj čip nejak v poslednej dobe asi nefunguje, lebo tento týždeň som bola akási oťapená. Aj nadpis článku na internetoch som si prečítala, že: „Konečne umelá inteligencia v politike“ … tak som sa potešila, že sme zachráneníííí. No bol to očný „preklep“: „Umelá inteligencia v našej ekonomike“… tak zase nič, svetlo na konci tunela sa naďalej vzďaľuje a miestami len zabliká. V politike sa umelá inteligencia nekoná a ja tiež už nejak odementnievam.

Hodím radšej moju tohto-týždňovú demenciu na spln, ten vždy môže za všetko.

V piatok nadránom sme mali šancu vzhliadnuť zatmenie Mesiaca, vraj malo byť najdlhšie za posledných 500 rokov. Boli ste hore? Videli ste ho? Ja ani neviem, ja som mala svoje zatmenie, dlhé bolo veru dosť, cítila som sa omámená celý piatok, asi som nejaký senzibil a ten Mesiac ma pošarapatil. Už nech sa vráti do normálu, aby som sa prebudila.

Prebudila sa aj jedna 69-ročná pacientka z kómy…

Podľa mena Betty tipujem, že to bola Američanka, veď o nej písala aj CNN. Milú Betty už chcela jej rodina odpojiť, lebo sa, proste, neprebúdzala, asi ju oťapil tiež ten Mesiac. Vybrali jej peknú truhlu, dali spraviť náhrobný kameň, zorganizovali rodinu na pohreb a hop, v deň veľkého odpojenia im zaťukala na čelo, že nie, nie, ja nejdem, radšej zostanem. Teda neviem, či si to aj takto zaspievali, ako v tej našej pesničke, ale ja si to tak predstavujem. Nech je to veselšie.

Tak výhoda je, že už má nakúpené a nemusí sa trápiť, čo s ňou po smrti. Rodina sa predpripravila a teraz sa môžu radovať z návratu svojej Betty. To by bol aj pekný film: Návrat Betty.

Radovať sa môže aj Kamala Harrisová.

Že neviete, kto to je? To je tá pani, ktorá je teraz v Amerike prezidentkou, ale len kým sa ujovi Bidenovi nedovŕtajú doktori v zadnici. Teda podľa nadpisu článku, kým je on na kolonoskopii, ona šéfuje. Ja si už predstavujem jeho šťastný návrat späť na prezidentskú stolicu. To by si zaslúžilo aj nejaký pekný darček. Napríklad nafukovacie koleso.

Pekný darček dostala za svoj úžasný úspech aj Peťa Vlhová

Je to veru šikula a na Svetovom pohári vo fínskom Levi vyhrala sobíka, ktorému dala meno po svojom frajerovi, takže sobík Michal je už náš. Peťa išla ako raketa, ak bude mať tých sobov viac, mohla by vystriedať na Vianoce aj Mikuláša.

A tak brnknem trošku na tú vianočnú tému.

Už máte nakúpené darčeky?

Teda aspoň napísaný list Ježiškovi? Ja by som najradšej išla niekam na dovolenku do teplých krajín. Trošku vypnúť hlavu a zmeniť prostredie. Len ma desí taká vec, a to nebezpečné toalety. Istý turista z Holandska si odskočil na dovolenku do juhoafrickej prírodnej rezervácie, kde si odskočil tiež na toaletu. Zapamätajme si, priatelia, pre naše budúce výlety do teplých krajín a verejných toaliet, vždy skontrolovať, či sa práve v takej toalete nekúpe pruhovaná egyptská kobra.

Lebo zrovna v tejto bola.

Aj keď väčšina z nás pozná holandskú omáčku ako delikatesku, tak táto kobra prišla na novú delikatesu: a to holandské vajcia. Chudáčisko turista, prežil veru ťažké stavy, ale po roku ho dali lekári dokopy a je celkom funkčný aj s celým svojím príslušenstvom.

Keď toto čítam, tak si vravím, že radšej také skromné Vianoce s bezpečnou toaletou doma v našom byte, však.

Postačí aj zemiakový šalát od mamky a svokrušine koláče.

Bezpečný nový týždeň prajem priatelia a pozor na svoje… výbavy.

Vaša Eva Czermak

Aktuálne správy z domova a zo sveta

P.S : Ak ste sa dobre zabavili, neokúňajte sa. Pošlite tento text vašim priateľom. Skrátka, zdieľajte…

Všetky správy FTIPNÉHO prehľadu za uplynulé obdobie nájdete tu: #právesaNEstalo

Korektúry: Katarína Málková

Katarína Málková, jazyková korektorka

Máte firmu alebo projekt, kde potrebujete pomôcť s textami a korektúrami? Katarína Málková vám s nimi veľmi rada pomôže. Kontaktovať ju môžete tu: https://www.facebook.com/Corectus/

 

 

Mohlo by sa vám páčiť…

Dá sa pribrať z vody? Alebo pohľadom na jedlo? No nedá. Celý rozhovor nájdete tu. Ak sa páči, Zdieľajte https://bit.ly/2YEHyFw

Mohlo by vás zaujímať