Kde sa sánkovať v Prahe? 17 tipov na kopce v centre aj mimo neho

Kde sa sánkovať v Prahe 17 tipov na kopce v centre aj mimo nehoKde sa sánkovať v Prahe? 17 tipov na kopce v centre aj mimo neho

Keď napadne sneh, je to veľká udalosť pre deti aj mnohých dospelých. Užite si zimnú zábavu na niektorom z týchto preverených pražských vŕškov. Dáte prednosť rýchlemu spusteniu, alebo pozvoľnej jazde spojenej s obdivovaním okolia?

Sánkovanie v centre Prahy

Sánky na Petříne patria k pražskému zimnému koloritu. V záhrade Kinských nájdete kratšie dráhy vhodné aj pre menších jazdcov, zatiaľ čo v Seminárskej záhrade si užijete dlhú trasu. A čo je na nej najlepšie? Na kopec nemusíte šliapať pešo, ale môžete využiť lanovku.

Riegrove sady sa rozprestierajú v absolútnom centre Prahy. Dvojitý svah preťatý pešou cestou navyše poskytuje nádhernú vyhliadku na Pražský hrad. Nájdete tu aj množstvo malých kopčekov na trénovanie zjazdového umenia najmenších detí. Na Žižkove si skvele zajazdíte na Vítkove a na Parukárke, v oboch parkoch nájdete aj celkom strmé svahy. Naopak, v Stromovke a na Letnej sa nachádza množstvo krátkych a pozvoľných trás.

Sánkovanie v prírode v okrajových častiach Prahy

Ak vám mestské sady nestačia a chcete sa posánkovať v prostredí s rozľahlejšou zeleňou, vydajte sa do okrajovejších častí Prahy. Rýchle zjazdy zažijete v Modránskej rokline, v Diablickom háji pri hvezdárni, v Bohnickom či Prokopskom údolí, Šárke aj v okolí hostivarskej priehrady. Mestskou hromadnou dopravou je skvele dostupný park pri stanici Háje, kde sa však na malých vŕškoch vyšantia skôr mladšie deti. Sánkuje sa aj na Ladronke či v Kunratickom alebo Milíčovskom lese.

Bezpečnosť pri zimných športoch

Pri sánkovaní a bobovaní nezabúdajte dodržiavať základné bezpečnostné pravidlá. Dospelí aj deti by sa mali sánkovať s prilbou a ideálne aj s ochrannými okuliarmi. Trať si vždy vopred prejdite a ubezpečte sa, že na nej nie sú žiadne predmety či stromy a že sa nekončí na nebezpečnom mieste (počítajte tiež s brzdnou dráhou). Pri zjazde dávajte pozor na ostatných športovcov a v prípade, že sa  nechcene „vyklopíte“, tak sa čo najskôr dostaňte preč z trasy.

Nech vám to kĺže!

Zdroj obrázku: Tanja Esser / Shutterstock.com

-Infoservis-

Mohlo by vás zaujímať