Ivermectin je povolený už aj na Slovensku
Ivermectin z Egypta

Účinná látka Ivermectin je povolená už aj na Slovensku. Snaha a dopyt (tlak) niektorých lekárov sa oplatil…

Minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽaNO) vyhovel združeniu slovenských anestéziológov, ktoré požiadalo o schválenie liečivej látky ivermektín pre pacientov.

Lieky, o ktorých sa dlho rozprávalo sú pôvodne určené proti parazitom – sa už  môžu na Slovensko legálne dovážať a následne podávať pacientom.

Liečivá látka Ivermectin je povolená už aj na Slovensku.

„Ministerstvo vydalo povolenie terapeutického použitia neregistrovaného lieku Ivermectin pre potreby zdravotníckych zariadení. Na obdobie šesť mesiacov tak platí povolenie pre nemocničné zariadenia i ambulancie,“ potvrdila hovorkyňa ministerstva Zuzana Eliášová.

O tomto lieku, rep. liečivej látke Ivermectin sme priniesli niekoľko článkov – rozprávala som sa s Jurajom Mesíkom.

Už doteraz ho mnohí lekári skúšali takpovediac mimo povolenie. Robili to tak, že pacientovi diagnostikovali svrab. Mnohí pacienti zháňali liek v okolitých krajinách. Lekári zo Žiliny si dokonca dali liek priviezť vo väčšom množstve, ale k zásielke sa nedostali.

Juraj Mesík: Mŕtvi pribúdajú tempom 100-200 ľudí denne. Naše zdravotníctvo ich v dôsledku korupcie nelieči správne!

Rozhodnutie prichádza po niekoľkých mesiacoch tlakov a výziev. Juraj Mesík v tejto veci dokonca inicioval aj petíciu. Neskôr sa pridali aj ďalší lekári.

Pre náš Magazín Juraj povedal aj toto:

Vláda sa opiera o akože „odborné“ stanoviská malej skupiny lekárov. O tom, že sa na Slovensku bude  covid „liečiť“ drahým neúčinným remdesivirom a nie lacnými generikami (to sú lieky ako ivermectin, hydroxychlorochin, vitamín D a ďalšie, ktorým dávno vypršali licencie a môže ich vyrábať na svete každý, kto dokáže a chce – takže sú lacné), rozhodlo niekoľko lekárov.

Niektorí z nich konali v ťažkom konflikte záujmov. Roky totiž boli na výplatnej páske firmy Gilead a oni sami, a ich príbuzní, od nej poberali každý polrok tisíce eur.

Každý občan Slovenska, každučký slovenský novinár, novinárka či šéfredaktor – aj tí z hlboko mlčiacich provládnych a vládou financovaných novín a televízií  – by si mali pozorne prehľadať excelové súbory z tejto oficiálnej stránky Národného centra zdravotníckych informácií.

http://www.nczisk.sk/Statisticke_vystupy/Zverejnovanie_podla_zakona_liekoch_zdravotnickych_pomockach/Sumarne_spravy_o_vydavkoch/Pages/default.aspx

 

Pripravila: Martina Valachová

 

Mohlo by vás zaujímať