Juraj Mesík – analytik a lekár. Je absolventom Lekárskej fakulty Univerzity Komenského v Martine. Roky pracoval ako starší špecialista Svetovej banky na štyroch kontinentoch. Juraj tvrdí, že kvôli korupcii sa nám nedarí ľudí na Slovensku liečiť.
Už niekoľko mesiacov má snahu obracať pozornosť na liek IVERMECTIN, ktorý je podľa neho v kombinácii s vitamínmi spôsob, ako liečiť koronu. Jeho odvážne tvrdenia delia ľudí na dva tábory.
Aktualizované – do 05.03.2021 by mal byť IVERMECTIN v lekárňach
Na Slovensku máme Ivermectin určený pre lekárne. Kedy sa bude dať kúpiť a aký je postup?
AKTUALIZOVANÉ: 22.02.2021 – povolenie aj pre lekárne
AKTUALIZOVANÉ 26.1.2021 – LIEK JE OD DNES POVOLENÝ
Ivermectin je povolený už aj na Slovensku. Snaha a dopyt (tlak) niektorých lekárov sa oplatil
Keďže viacerí ste reagovali na rozhovor s ním, položila som mu ďalšie otázky a pýtala som sa aj na jeho tvrdenia, ktoré poskytol iným médiám.
Juraj. Mŕtvi pribúdajú tempom 100-200 denne. Tvrdíte, že naše zdravotníctvo ich v dôsledku korupcie nelieči správne. Poskytli ste niekoľko rozhovorov a v hlavnej úlohe je liek Ivermectin. Nastal v oblasti schvaľovania liečby posun? Na internete sa šíria informácie, že v USA prešiel tento liek do iného „režimu“.
K „miernemu pokroku v medziach zákona“ došlo v USA, kde Národný inštitút zdravia (NIH) – inštitúcia s veľkou svetovou autoritou – pod drvivým tlakom faktov aj verejnosti zmenila postoj voči liečbe covidu ivermectinom od zamietavého k neutrálnemu.
Najnovšie už pri ňom „nepriraďuje formuláciu pre ani proti“. Ide o snahu zachovať si tvár – bol to totiž práve NIH, kto na jar otvoril cestu do nemocníc smutne preslávenému, proti covidu úplne neúčinnému, remdesiviru.
Na rozhodnutí NIHu sa vtedy podieľalo deväť expertov, ktorí boli na výplatnej páske Gileadu, firmy, ktorá potom na predaji remdesiviru v Európe a USA zarobila miliardy dolárov.
Koľko miliónov na Slovensku a v Európe je otázka, ktorú by mali klásť slovenskí a európski vyšetrovatelia a prokurátori. Ale to samozrejme snívame. Doma na Slovensku aj ďalej platí oficiálna „liečba“ podľa MZ SR, ktorá lekárom ukladá v ambulanciách covid neliečiť a v nemocniciach do nich pumpovať neúčinný remdesivir po 2 100 eur.
Dokument sa volá „ Terapeutický manažment pacientov s COVID-19“ , nezmenený visí už tri mesiace od 26.októbra na oficiálnej stránke MZ SR https://www.health.gov.sk/Clanok?Hlavna-sprava-COVID-19 .
Nájdete ho v časti „Štandardizované postupy, protokoly a odporúčania“, s nápisom NOVÉ, s tromi výkričníkmi pred aj po. Každý občan Slovenska si môže overiť, že vláda prikazuje slovenským lekárom liečiť – tu je screenshot:
Na Slovensku je niekoľko lekárov, ktorí sa snažia liek dostať na Slovensko. Je známy prípad zo Žiliny. Liek sa k lekárom nedostal. Ste s lekármi, ktorí mali snahu liek vyskúšať v praxi v spojení? Ako sa k tomu stavajú?
Tí lekári, ktorí sa na mňa obracajú, chcú ivermectinom liečiť a pýtajú sa špecifické otázky ohľadom dávkovania a prípadných vedľajších účinkov. Úplne najčastejšia otázka je ale iná: „Kde na Slovensku sa dá ivermectin zohnať?“
Smutná odpoveď na ňu je, že na Slovensku len u veterinárov, pretože pre kone a dobytok ho máme, ale pre slovenských občanov nie.
Takže, keď chcú Slováci zohnať IVM určený pre ľudí, kupujú si ho v lekárňach v Rakúsku, Nemecku, Francúzsku, kde sa predáva na predpis pod menami ako Stromectol alebo Driponin, prípadne v Egypte, kde si každý Egypťan môže kúpiť bez predpisu preparát s názvom Iverzine.
Kým v Rakúsku za dávku stačiacu na preliečenie jedného coviďáka zaplatíte 60 až 120 eur – podľa lekárne, vo Francúzsku to je vraj okolo 20 eur – a v Egypte zaplatíte za 8 tabliet po 6 mg – čo stačí na preliečenie dvoch pacientov s nižšou hmotnosťou – 80 centov.
Áno účinná liečba covidu v Egypte a inde stojí menej ako 1 euro. Naši ambulantní lekári ale k tomuto lieku nemajú prístup , a keď je už zle, v nemocniciach do vás na základe „štandardizovaného“ príkazu vlády SR napumpujú neúčinný remdesivir za 2 100 eur.
Špeciálna irónia je, že ivermectin – ale len pre zvieratá – sa vyrába aj na Slovensku! Dokonca priamo v nedávnom epicentre masového umierania, v Nitre. Vyrába ho tam firma PharmaGal a liečivo sa volá Galmektin – injekčný roztok.
Mnohí odborníci ale aj laická verejnosť tvrdia, že liek nie je schválený preto, lebo ide o lobbing farma firiem. Existujú k tomu dôkazy?
Toto je otázka na vyšetrovateľov a prokurátorov. Treba sa detailne pozrieť na to, kto „odborne“ rozhodoval o tom, ako sa na Slovensku bude covid liečiť. Nesporne najvyššia a najťažšia zodpovednosť leží na súčasnom premiérovi Slovenska a jeho ministrovi zdravotníctva, ktorí podľa môjho názoru smrť tisícok občanov Slovenska politicky a mocensky zaštítili.
Vláda sa opiera o akože „odborné“ stanoviská malej skupiny lekárov. O tom, že sa na Slovensku bude covid „liečiť“ drahým neúčinným remdesivirom a nie lacnými generikami (to sú lieky ako ivermectin, hydroxychlorochin, vitamín D a ďalšie, ktorým dávno vypršali licencie a môže ich vyrábať na svete každý, kto dokáže a chce – takže sú lacné), rozhodlo niekoľko lekárov.
Niektorí z nich konali v ťažkom konflikte záujmov. Roky totiž boli na výplatnej páske firmy Gilead a oni sami, a ich príbuzní, od nej poberali každý polrok tisíce eur.
Každý občan Slovenska, každučký slovenský novinár, novinárka či šéfredaktor – aj tí z hlboko mlčiacich provládnych a vládou financovaných novín a televízií – by si mali pozorne prehľadať excelové súbory z tejto oficiálnej stránky Národného centra zdravotníckych informácií.
V nich je odpoveď na vašu otázku.
V niektorých krajinách EU sa liek pod rôznymi názvami predáva. Majú tam s ním pozitívne výsledky? Ak áno, prečo sa o tom nerozpráva verejne?
Výsledkov je množstvo, mimoriadne vysokú účinnosť IVM v liečbe a profylaxii covidu potvrdzuje už viac ako 50 vedeckých štúdií, vrátane najmenej 17 randomizovaných kontrolovaných pokusov, čo je určitý špoecifický typ vedeckých prác.
Len za minulý týždeň pribudlo najmenej 5 takých štúdií. Ivermectin je pritom 40 rokov známy liek, ktorý dostali stovky a stovky miliónov ľudí. Ale drahý a neúčinný remdesivir bol v NIH , v EU aj na Slovensku schválený na „liečbu“ covidu bez akýchkoľvek štúdií!
Už na jar pritom boli uverejnené vedecké štúdie, ktoré zistili, že je pri covide neúčinný.
Ale k vašej otázke: Nehovorí sa o tom čiastočne z korupčných dôvodov a čiastočne z psychologických.
Niektoré médiá sa napríklad očividne boja pýtať vlády čo to vlastne robí, pretože vedia, že v ďalších mesiacoch potečú od vlády obrovské peniaze do reklamy na vakcináciu proti covidu a chcú zostať pri válove.
Ale ani tie už vďaka slobodným médiám nemôžu ďalej mlčať. Aby si zachovali pred svojimi čitateľmi tvár, opatrne začínajú meniť pozície a robia diskusie s vládnymi expertami.
Nie je to nič nové. V marci tie isté médiá namiesto varovania pred pandémiou varovali pred „panikou“ a profesori rozprávajúci o „chrípočke“ ktorá po Veľkej noci sama odíde u nich išli odtrhnúť kľučku.
Sú to médiá, ktoré keby pôsobili v stredoveku, tak by do omdlenia opakovali „vedecké fakty“, že Zem je stredom vesmíru a drukovali by inkvizícii a upaľovaniu kacírov. Dobrá správa je, že o pár týždňov to budú tí najväčší experti na ivermectin a ozajstnú liečbu covidu – a ich čitatelia si obrat o 180 stupňov ani nevšimnú.
Závažnejší dôvod mlčania veľkej časti verejnosti a médií je ale psychologický: Predstava, že by niektorí ľudia mohli byť tak cynickí, že by masám ťažko chorých a zomierajúcich ľudí odopieral účinnú lacnú liečbu a profylaxiu a nútil lekárov „liečiť“ covid fejkovým, neúčinným, ale zato šialene drahým liečivom, sa vymyká ľudskej predstavivosti.
Každý slušný človek sa zdráha uveriť tomu, že by niečo také bolo možné – a to aj vtedy, keď vedecké fakty bijú do očí. Ani to nie je nič nové pod slnkom.
Použijem príklad. Na jar 1944 utiekli z Oświęcimu dvaja mladí Slováci, Rudolf Vrba a Alfred Wetzler a priniesli odtiaľ detailné správy o tom, čo sa tam deje. Masové vraždenie nevinných ľudí štátnou mocou len preto, že sú inej viery, však bola pre ľudí niečo tak nepredstaviteľné, že ich správe nedokázali uveriť ani niektorí Židia, o ktorých životy išlo!
Mnohí ďalej disciplinovane nastupovali do dobytčích vagónov, veriac, že ich vezú na práce – nie na smrť. Ľudský mozog je stroj na vieru – nie na analytické myslenie.
Je možné urobiť oficiálnu štúdiu s pacientmi na Slovensku? Napríklad, ak by si liek priniesli z okolitých krajín a pod dohľadom lekára a na vlastnú zodpovednosť ho použili?
Urobiť kvalitné klinické štúdie využitia ivermectinu dokáže každá lepšia nemocnica, resp. jej lekári. Možno nie špičkové, ale dobré, užitočné štúdie. Takže áno – technicky to je úplne možné. Problém ale nie je v nedostatku štúdií – šanca, že by nezmanipulovaná štúdia ivermectinu pod Karpatami priniesla výrazne odlišné výsledky od výsledkov viac ako 50 už známych štúdií, je štatisticky na úrovni milióntin percenta.
Problém je v tom, že ivermectine na Slovensku – na rozdiel od Rakúska, Francúzska, Nemecka, nie je vôbec registrovaný a štát neschválil jeho využitie na liečbu covidu. Takže taká štúdia by vlastne bola ilegálna.
Tvrdíte, že ak by sa liek začal používať, tak „zomieranie“ by skončilo do desať dní. Znie to neuveriteľne. Na čom staviate vaše argumenty?
Najprv upresnenenie : tvrdím, že keby bol u nás ivermectin prístupný ambulantným lekárom a v lekárňach by bol všeobecne dostupný, behom zhruba 10 dní by skončilo masové zomieranie a že by sa rýchlo vyprázdnili nemocnice od ťažkých covidových pacientov.
Žiaľ, ešte dlho by postupne „dozomieravali“ tí, ktorí by v tej chvíli už boli na JISkách a ventiláciách. Ivermectin je liek – nie zázrak. Rozvrátený metabolizmus, zničené pľúca, obličky či iné orgány nedokáže zreparovať ani on.
Potiaľ upresnenie – a prečo to tvrdím? Pretože presne to ukázal reálny život v mnohých iných krajinách. Po masívnom profylaktickom a liečebnom nasadení ivermectinu došlo k veľmi prudkému a hlbokému poklesu úmrtnosti na covid. Spomeniem napríklad provinciu a veľkomestá Peru, Brazílie, Paraguaja, Argentíny alebo v 200-miliónovom indickom štáte Uttarpradéš.
Pozrite si grafy tu https://covid19criticalcare.com/i-mask-prophylaxis-treatment-protocol/epidemiologic-analyses-on-covid19-and-ivermectin/
Tam, kde bol ivermenctin od začiatku pandémie voľne dostupný – napríklad v už spomínanom 100 miliónovom Egypte alebo v 160 miliónovom Bangladéši, dnes majú oproti nám a iným Európanom len malý zlomok počtu úmrtí na milión obyvateľov.
V Bangladéši je to 48, v Egypte 86 – a na Slovensku zhruba 730.
Čiže chudobný Bangladéš, najhustejšie osídlená veľká krajina sveta s 10 miliónovým mestom Dháka a s mizerným zdravotníctvom ma v prepočte na milión obyvateľov 6% z počtu obetí covidu v porovnaní so Slovenskom, Egypt 12%.
A my sa s vážnym ksichtom tvárime, že to nevidíme…
Rozhovor pripravila: Martina Valachová