fbpx
Gregor Mareš: Chcem byť Iron Man!
Domov / ZAMYSLENIA / Gregor Mareš: Chcem byť Iron Man!

Gregor Mareš: Chcem byť Iron Man!

Žijeme v dobe demagógie, poloprávd, hoaxov, manipulácie s ľudským vedomím. Na čo sa sústrediť, aby sa z toho človek nezbláznil a zostal PEVNÝ? Neviem …. ale niečo tuším. Pomáha príroda, pohyb, zmysel života, niečo, čo človeku robí radosť.

Keď som si pred pár rokmi naplno v hlave rozložil a uložil túto pravdu starých mudrcov, začal som počítať. A vyšlo mi, že pri dvoch deťoch, rodine, na ktorej treba neustále pracovať, charitatívnych, spoločenských a, samozrejme, pracovných povinnostiach sa k tomu všetkému dostanem až vtedy, keď budem mudrc s bielou bradou až po zem, ale už s biednou silou, ktorá by mi to umožňovala robiť.  Takže som si povedal: “Milý môj, musíš spájať, kumulovať aktivity.”

Z toho všetkého mi vyšiel projekt, ktorý je vlastne jedným veľkým pokusom. Najprv do celého sveta vykričím, že chcem byť Iron Man! Ja – síce športovec, ale už s biednou kondičkou a kopou povinností! Keď už však vyhlásite verejne, že budete Iron Man, tak nechcete byt za blbca. Tým pádom nad sebou máte bič, ktorý je úžasným neutralizátorom lenivosti. Iron Man-a som si vybral preto, lebo je to obrovská výzva. Zatiaľ si neviem ani len predstaviť, čo všetko zahŕňa. Motiváciou mi boli aj 70-roční páni, ktorí takéto preteky dávali niekoľkokrát do roka! Veď by bolo skvelé mať v sedemdesiatke starosť, či zabehnem týždenne 100 km alebo dám “iba” 70 km.

Po šiestich mesiacoch môžem povedať, že cesta, na ktorú som sa dal, je ÚŽASNÁ!!!

Naozaj som to trafil – každý deň som na vzduchu v prírode, takmer každý deň sa hýbem, našiel som si koníčka, ktorý má význam až dovtedy, pokiaľ budem vládať. A hlavne, dennodenné vyplavovanie endorfínov, robí človeka pevnejším. Nielen fyzicky, ale aj psychicky. No v podstate nestojím o to, aby niekto alebo niečo tú pevnosť testovalo. Lebo testovanie väčšinou príjemné pre testovaného nie je.

Gregor Mareš

Mohlo by vás zaujať…

Speed Networking – biznis, kontakty, informácie

Priatelia, v ostatnom období sme realizovali 3 Speed Networkingy. Na všetky máme veľmi pozitívne odozvy. Pred letom máte možnosť zúčastniť sa ešte jedného termínu. ČO JE TO SPEED NETWORKING?Speed Networking…