fbpx
Gregor Mareš: Chcem byť Iron Man!
Domov / ZAMYSLENIA / Gregor Mareš: Chcem byť Iron Man!

Gregor Mareš: Chcem byť Iron Man!

Žijeme v dobe demagógie, poloprávd, hoaxov, manipulácie s ľudským vedomím. Na čo sa sústrediť, aby sa z toho človek nezbláznil a zostal PEVNÝ? Neviem …. ale niečo tuším. Pomáha príroda, pohyb, zmysel života, niečo, čo človeku robí radosť.

Keď som si pred pár rokmi naplno v hlave rozložil a uložil túto pravdu starých mudrcov, začal som počítať. A vyšlo mi, že pri dvoch deťoch, rodine, na ktorej treba neustále pracovať, charitatívnych, spoločenských a, samozrejme, pracovných povinnostiach sa k tomu všetkému dostanem až vtedy, keď budem mudrc s bielou bradou až po zem, ale už s biednou silou, ktorá by mi to umožňovala robiť.  Takže som si povedal: “Milý môj, musíš spájať, kumulovať aktivity.”

Z toho všetkého mi vyšiel projekt, ktorý je vlastne jedným veľkým pokusom. Najprv do celého sveta vykričím, že chcem byť Iron Man! Ja – síce športovec, ale už s biednou kondičkou a kopou povinností! Keď už však vyhlásite verejne, že budete Iron Man, tak nechcete byt za blbca. Tým pádom nad sebou máte bič, ktorý je úžasným neutralizátorom lenivosti. Iron Man-a som si vybral preto, lebo je to obrovská výzva. Zatiaľ si neviem ani len predstaviť, čo všetko zahŕňa. Motiváciou mi boli aj 70-roční páni, ktorí takéto preteky dávali niekoľkokrát do roka! Veď by bolo skvelé mať v sedemdesiatke starosť, či zabehnem týždenne 100 km alebo dám “iba” 70 km.

Po šiestich mesiacoch môžem povedať, že cesta, na ktorú som sa dal, je ÚŽASNÁ!!!

Naozaj som to trafil – každý deň som na vzduchu v prírode, takmer každý deň sa hýbem, našiel som si koníčka, ktorý má význam až dovtedy, pokiaľ budem vládať. A hlavne, dennodenné vyplavovanie endorfínov, robí človeka pevnejším. Nielen fyzicky, ale aj psychicky. No v podstate nestojím o to, aby niekto alebo niečo tú pevnosť testovalo. Lebo testovanie väčšinou príjemné pre testovaného nie je.

Gregor Mareš

Mohlo by vás zaujať…

Workshop Elegantná žena do 20 minút

Pomôžeme vám zorientovať sa vo vašom vlastnom šatníku a tiež vás naučíme samolíčiť sa tak, aby ste boli každý deň elegantná a štýlová za 20 minút. Nemusíte si kupovať množstvo…

Akčný Speed Networking

Pripravili sme pre vás spoločný projekt magazínov akcnezeny.sk a 40plus.sk. V poslednom čase dostávame veľa požiadaviek na krátke a rýchle networkingy, ktoré by boli profesionálne vedené, cenovo prijateľné a výrazne by…