fbpx
Erich Kadnár: Šumivé predsavzatia
Domov / BLOG / Erich Kadnár: Šumivé predsavzatia

Erich Kadnár: Šumivé predsavzatia

Veru. Ani sme sa nenazdali a január je o dva dni za nami. Prvý mesiac nového roku odštartoval rýchlosťou letu polnočných silvestrovských svetlíc.

„Milí priatelia, dnes je to presne 6 mesiacov, čo zajtra začnem behať!“ tento status skrýva v sebe viac pravdy ako si v prvom momente uvedomíme. Pobavil ma. Hneď mi hlavou prebehli všetky moje novoročné predsavzatia. Myslím tie posledné. Tie minuloročné sa mi v podstate podarilo splniť. A aj preto si dovolím ja, ktorý „šumivé“ už takmer 24 mesiacov nepožívam, napísať niečo o šumivých predsavzatiach.

S pohárom šumivého v ruke si dávame predsavzatia o chudnutí, o tom ako prestaneme fajčiť, o tom ako sa budeme lepšie stravovať, ako budeme viac času venovať pohybu, jednoducho a stručne o tom ako sa sami kvôli sebe polepšíme. Bublinky v pohári pomaly stúpajú hore a tiché šumenie zvýrazňuje vôňu.

A podobne je to v nás. Eufória z vidiny úspechu podporeného pevnou vôľou a konečného zdolania zlozvykov postupne vyšumí a s ňou slabne aj energia, ktorú sme chceli investovať do seba. A z vône zostane len akýsi slabý „smrad.”

Nikdy nie je neskoro! Ak aj vaše predsavzatia niekam vyšumeli stačí si vybrať čo zmeniť, určiť cieľ a začať.

Dnes a najlepšie práve teraz! Zajtra už to bude zasa vyšumené…

Dá sa to! Prestal som piť, fajčiť, zmenil som bydlisko a začal odznova. Teraz sa pasujem s váhou, keby tak chcelo pár kíl vyšumieť…

Erich Kadnár

Mohlo by vás zaujímať…

Začnite sa hýbať a telo sa vám odvďačí!

Dámy, ktoré zažili náš jarný reštart už vedia, že na našom pobyte sa nudiť nebudú. A máme pre všetkých absolútnu pecku. V sobotu nás na turistike kombinovanej s Nordic Walking bude sprevádzať originál Oravák telom i srdcom. Znalý prostredia Zuberca a Roháčov. Budeme hľadať aj balans v živote. Víkend bude aj o rozhovoroch s odborníkmi …

Elena Bernátová: Ako športovať po štyridsiatke?

Ľuďom po 40tke, ktorí nikdy nešportovali a chcú to zmeniť, by som odporučila nájsť si pre seba vhodný pohyb. Môže to byť pravidelná chôdza, plávanie, behanie... Všetko, čo človeku prináša radosť…
VÍKENDOVÝ REŠTART II.Po 40ke sa menia naše priority, mení sa telo, mení sa aj rozmýšľanie. Ak ste doteraz napríklad necvičili, cítite, že asi by ste mali. Lebo chrbát bolí. A telo sa tiež ťažšie udržiava v kondícii.

Dámy, ktoré zažili náš jarný reštart už vedia, že na našom pobyte sa nudiť nebudú. A máme pre všetkých absolútnu pecku. V sobotu nás na turistike kombinovanej s Nordic Walking bude sprevádzať Róbert Kormaňák. Oravák znalý prostredia Zuberca a Roháčov. Budeme hľadať aj balans v živote. Víkend bude aj o rozhovoroch s odborníkmi na témy ako sa stravovať, či a ako cvičiť - lektorky Nela Sullens a Elena Bernáthová.  Ujsť z reality a naučiť sa vytvoriť si realitu novú, Aj taký bude náš pobyt!

Pridajte sa