Erich Kadnár: Šumivé predsavzatia
Domov / BLOG / Erich Kadnár: Šumivé predsavzatia

Erich Kadnár: Šumivé predsavzatia

Veru. Ani sme sa nenazdali a január je o dva dni za nami. Prvý mesiac nového roku odštartoval rýchlosťou letu polnočných silvestrovských svetlíc.

„Milí priatelia, dnes je to presne 6 mesiacov, čo zajtra začnem behať!“ tento status skrýva v sebe viac pravdy ako si v prvom momente uvedomíme. Pobavil ma. Hneď mi hlavou prebehli všetky moje novoročné predsavzatia. Myslím tie posledné. Tie minuloročné sa mi v podstate podarilo splniť. A aj preto si dovolím ja, ktorý „šumivé“ už takmer 24 mesiacov nepožívam, napísať niečo o šumivých predsavzatiach.

S pohárom šumivého v ruke si dávame predsavzatia o chudnutí, o tom ako prestaneme fajčiť, o tom ako sa budeme lepšie stravovať, ako budeme viac času venovať pohybu, jednoducho a stručne o tom ako sa sami kvôli sebe polepšíme. Bublinky v pohári pomaly stúpajú hore a tiché šumenie zvýrazňuje vôňu.

A podobne je to v nás. Eufória z vidiny úspechu podporeného pevnou vôľou a konečného zdolania zlozvykov postupne vyšumí a s ňou slabne aj energia, ktorú sme chceli investovať do seba. A z vône zostane len akýsi slabý „smrad.”

Nikdy nie je neskoro! Ak aj vaše predsavzatia niekam vyšumeli stačí si vybrať čo zmeniť, určiť cieľ a začať.

Dnes a najlepšie práve teraz! Zajtra už to bude zasa vyšumené…

Dá sa to! Prestal som piť, fajčiť, zmenil som bydlisko a začal odznova. Teraz sa pasujem s váhou, keby tak chcelo pár kíl vyšumieť…

Erich Kadnár

Mohlo by vás zaujímať…

Víkendový reštart – šport, strava a motivácia

90dní do plaviek! Naštartujte svoje telo a v lete budete krásne. S nami získate informácie, ako si čo najľahšie zaviesť zdravé návyky do svojho života. Dokonalú postavu a zdravie vám po dvoch dňoch nedokážeme garantovať. Ale vieme dopomôcť k tomu, aby ste eliminovali zvyky, ktoré vás od cieľa vzďaľujú. Tak čo Idete do toho spolu s nami?

Ako sa vyhnúť úrazom pri športovaní

Traumatológ a chirurg MUDr. Jaroslav Ridoško, PhD., MBA je prednostom Kliniky úrazovej chirurgie vo Fakultnej nemocnici v Trenčíne, okrem toho má ako lekár na starosti hokejistov Dukly Trenčín. Majú k sebe šport a úrazová…