fbpx

Elon Musk, miliardár s prepracovaným mozgom vypočítal, že ak nezačneme my, ženy, poriadne rodiť, vymrieme.

Prešiel ďalší bláznivý slovenský týždeň a mne sa len potvrdzuje teória mojej netere Rebeky…

Naozaj tento nepárny rok letí rýchlosťou blesku. Verím, že bol váš týždeň rovnako veselý a plnohodnotný ako ten náš. Možno preto, že v pondelok chodil Mikuláš. Keďže sme boli celá rodinka spolu, tak ráno bolo vo vyleštených čižmách toľko materiálu, že sme si mohli aj diskont obchodík otvoriť.

Som rada, že v našej krajine chodí Mikuláš v noci z piateho na šiesteho decembra a Ježiško nosí darčeky na Štedrý večer, plus, samozrejme, moje úžasné meniny (áno, aj akýsi Adam tam je dopísaný). Máme takto v decembri viackrát radosť z obdarovávania.

Práve december je mesiac, kedy je to naozaj potrebné.

Posledný mesiac v roku, vonku je zima, ráno treba škriabať zamrznuté okná na autách, o štvrtej je už tma ako v rohu… no uznajte, keby sme nemali práve tento mesiac Vianoce a Mikuláša, všetky tie svetielka a nesústredili sa na psychopatické zháňanie darčekov, pečenie zákuskov a upratovanie, asi by nás aj kleplo. S vyplazeným jazykom by sme sa doškriabali na vrchol roka, strelili tam jednu ohňostrojovú prskavku a začali odznova januárový kolotoč. Takže nefrflime, radujme sa z Vianoc aj Mikuláša.

Horšie sú na tom niektoré zahraničné deti, tam sa rodičia rozhodli šetriť a Ježiška nahradili Mikulášom.

Dokonca taliansky biskup Stagliano na vianočnej bohoslužbe oznámil svojim malým veriacim, že žiaden Santa neexistuje a vymyslela si ho Coca-Cola ako reklamnú kampaň aj s jeho červeným „vohozom“. Chudiatka deti. Tak Ježiško nič a tento rok namiesto darčekov bude dvojlitrovka Coca-Coly pod stromčekom? Toľká neistota otriasla talianskym detským svetom. Biskup s nimi nemal zľutovania. Ani rodičia s biskupom ho potom nemali a na fejsbukoch ho pochovali.

Talianska cirkev sa teda znovu musela ospravedlňovať.

Už v tom majú prax. Pritom všetci vieme, že práve deti sú naša budúcnosť. Teda, my to tu v našej krajine vieme už dlho, no napríklad v takej Amerike to možno nevedeli, preto im to musel povedať bohatý človek, Elon Musk. Tento miliardár s prepracovaným mozgom vypočítal, že ak nezačneme my, ženy, poriadne rodiť, vymrieme. Áno, znie to pre nás logicky, no treba to poskladať do rovnice, a vtedy to bude vyzerať ako objav storočia.

Sám Elon Musk je otcom šiestich detí, takže isto vie, o čom hovorí. Podľa jeho výpočtov sa naša populácia o 100 rokov zmenší takmer o štvrtinu, vraj ľudstvo nie je premnožené, práve naopak. A viete, koho je to vina (lebo vždy treba predsa nájsť vinníka – tak funguje naša západná kultúra)? No, je to vina inteligentných ľudí. Podľa Elona Muska práve inteligentní ľudia nechcú mať deti. Teraz som v pomykove. Ja som vždy chcela mať 5 detí. To bol môj sen, no neviem, či ich toľko ešte stihneme vyprodukovať.

To znamená, že nepatrím k inteligentom, lebo podľa tejto rovnice by som nemala chcieť žiadne. Ale zase viem, že ak nebudeme mať deti, vymrieme – nebolo mi na to treba čítať múdrosti Elona Muska. Otázka je, som inteligent alebo hlupák? No, som z toho zmätená, až priam rozdvojená, asi som oboje. Aj keď moje znamenie Blíženci, si vyslovene pýtajú, aby som bola rozdvojená, takže to bude v poriadku.

Ak by ste chceli zistiť, či ste aj vy v poriadku, stačí vám na to vyplniť dotazník psychologičky Rebeccy Evans

Rebecca ho vymyslela pre mačky a ich majiteľov, ale isto by sme sa v ňom našli viacerí, aj keď nemňaukáme, nelížeme si genitálie a negrciame chumáče svojich podpazušných chlpov. V článku o tejto psychologičke sa píše, že môžete zistiť, ako veľmi veľký psychopat je vaša mačka. No, tu ma toľko možností využitia napadá, že ani neviem, kde začať. Hlavne jedna otázka, vieme takýto test vymyslieť aj pri prijímacích pohovoroch do vedúcich politických funkcií?

To by sme videli, koľko z tých našich politických kocúrov má rozdvojené osobnosti a psychopatické sklony. Aj keď, ak sa človek dobre započúva do ich tlačoviek, tak to asi vie odhadnúť aj sám. No radšej si nekazme peknú nedeľu a sústreďme sa na podstatné veci.

Darčeky už máte nakúpené?

Isto áno – ak ste žena, podľa mojich doterajších skúseností, zväčša muži začínajú v tomto období riešiť nápady na darčeky a tak okolo 22. 12. začnú hľadať, kde ich nakúpiť – lebo logika muža je, že už nebude toľko ľudí v obchodoch a budú akcie. Tento rok sa však všetky doterajšie logiky vymykajú realite, kupovať 22. 12. budete, páni, môcť asi len voňavý stromček na benzínke. Teraz sa dá krásne nakupovať z pohodlia domova, všetko objednáš a kuriér prinesie.

Inak, tých našich kuriérov chválim, sú šikovní a aj vtipní, ako keď mne cez týždeň jeden volal a keď som povedala, že nie som doma, nech to hodí za bránu u svokrovcov, tak som počula tlmené „aaaa je*ne ma“. Zasmiala som sa, lebo to je taká slovenská nátura. Ja mám kuriérov rada a snažím sa im vždy aj podať nejakú dobrotku na zjedenie do ruky, keď mi dajú balík. Tak to skúste aj vy, veď sú to vlastne „Santovi elfovia“, ktorí neexistujú a ani Coca-cola ich neplatí.

P.S.: Ak tento vianočný chaos nezvládate, hlavne neupadajte do alkoholového opojenia.

Slovenskom sa šíri nebezpečný alkohol z Poltára. Asi tam prešli z výroby skla na pitie zabijackeho oslepujúceho alkoholu. Nuž, doteraz len do trubice fučali, tak sa učia, ako páliť „paľenku“ a nefúkať, ale cuckať. Doba je zlá, hádam neprejdú na alkohol aj iné obce a mestá na Slovensku. Potom bude nová ozajstná reality šou – Pije celé Slovensko.

Vaša Eva Czermak

Aktuálne správy z domova a zo sveta

P.S 2: Ak ste sa dobre zabavili, neokúňajte sa. Pošlite tento text vašim priateľom. Skrátka, zdieľajte…

Všetky správy FTIPNÉHO prehľadu za uplynulé obdobie nájdete tu: #právesaNEstalo

Korektúry: Katarína Málková

Katarína Málková, jazyková korektorka

Máte firmu alebo projekt, kde potrebujete pomôcť s textami a korektúrami? Katarína Málková vám s nimi veľmi rada pomôže. Kontaktovať ju môžete tu: https://www.facebook.com/Corectus/

Mohlo by vás zaujímať