fbpx

Chystáte sa do Tatier? Platiť by mali aj športovci, vysokohorskí vodcovia či novomanželia, ktorí sa chcú v horách fotiť.

Chystáte sa do Tatier? Platiť by mali aj športovci, vysokohorskí vodcovia či novomanželia, ktorí sa chcú v horách fotiť.

Nové informácie z Vysokých Tatier asi nepotešia milovníkov našich hôr. Návšteva Vysokých Tatier už nebude zadarmo.  Národný park zverejnil jeden cenník a pripravuje ďalší. Pripravujú rôzne poplatky, ktoré sa budú týkať nielen podujatí, ale aj fotení, natáčaní, či samotného vstupu na územie národného parku. Peniaze chcú použiť na údržbu a zlepšenie turistickej infraštruktúry. Takto informoval o situácii a rozhodnutí zástupca TANAPu pre TV Noviny.

Zatiaľ na dobrovoľnej báze

Správa národného parku zatiaľ neprezradila, koľko budú turisti platiť za vstup. POdľa informácií, už aj symbolické euro bude stačiť, keďže Tatry navštívia aj štyri milióny turistov. Vstupné chcú spustiť ešte toto leto, zatiaľ bude na dobrovoľnej báze. Chceli by vyberať vstupné moderne, pomocou aplikácie či QR kódov.

Kto všetko by mal platiť?

Platiť by mali aj športovci, vysokohorskí vodcovia či novomanželia, ktorí sa chcú v horách fotiť. Cenník pre tieto udalosti ukázala televízia Markíza. Na poplatok by sa podľa všetkého mali pripraviť aj mladomanželia, ktorí sa chcú v Tatrách fotiť. Cena za svadobné fotky bude sto eur.

Podľa informácií Markízy sa poplatky budú týkať aj horských vodcov.

Predseda národnej asociácie horských vodcov Jozef Janiga krok kritizuje, vraví, že by sa správa TANAP mala sústrediť na pálčivejšie otázky.

Ak sa chystáte do Tatier, nenechajte si ujsť nedávny rozhovor s horským vodcom…

Hory totiž vedia byť zradné… A nielen kvôli medveďom…

Mohlo by vás zaujímať