Často dostávame „zhora“ znamenia, ktoré si zle vysvetľujeme. Ako si vysvetliť stratu peňazí?

Často dostávame „zhora“ znamenia, ktoré si zle vysvetľujeme. Ako si vysvetliť stratu peňazí?

Dnes ráno mi poslala jedna čitateľka link na rozhovor, ktorý ma veľmi zaujal. Bol so Soňou Pekovou. Rozprávala, okrem iného, o znameniach. Často sa vám stáva, že chcete niečo urobiť, ale zrazu dostanete znamenie. Stopku? Napríklad sa vyberiete do obchodu a narazíte na zatvorené dvere. A vy si to vysvetlíte: Vesmír asi nechce, aby som to urobil/a. Aby som si tie nohavice (sukňu, čokoládu…) nekúpila. Dal mi znamenie. Dvere zatvorené. Ide sa domov…

Ale, čo ak to je inak? 

Soňa popisovala príbeh, ako bola na jednej konferencii a chcela si cez prestávku kúpiť obraz. To sa dalo urobiť iba hotovostnou platbou. Preto sa cez prestávku vybrala do bankomatu. Zadala všetky údaje a bankomat jej ponúkol informáciu o zostatku na účte a možnosť vybrať peniaze. Zadala požadovanú sumu 5 000 CZK. Bankomat začal pracovať, ale zrazu sa zasekol. Kartu vrátil, ale peniaze ostali zaseknuté vo výbernom mieste. Prestávka bola krátka, tak prešla k inému bankomatu opodiaľ. Ten jej peniaze vydal.

Čo by ste urobili vy?

Premýšľala som, že ja by som určite volala do banky, zadala reklamáciu, všetko by som odfotila a nervózne by som čakala, kým niekto príde a otvorí tú priehradku. Bola sobota. Mohlo by to trvať aj hodinu a viac. Stepovala by som tam. Celý deň pokazený, nestihla by som ďalšie prednášky. A rozmýšľala by som, že je to asi znamenie, že som si ten obraz nemala kúpiť. Zaujímavé, kam nás naša hlava vie v hraničných situáciách v premýšľaní dostať. Však?

Soňa si však povedala, že možno k tomu bankomatu o pár chvíľ príde nejaká žena, ktorá má finančné problémy. Zadá výber možno 100 CZK, ale vypadne jej 5 100 CZK. Bude tam stáť a možno to bude považovať za zázrak. Možno jej to pomôže preklenúť nejaké zlé obdobie. Bude tam stáť a ďakovať „vesmíru“ za znamenie, že všetko sa na dobré obracia.

Keď máš na to, rozdeľ sa…

Bolo krásne počuť, ako si Soňa prehodila v hlave stratu peňazí. Nikomu nič nenahlásila. Ona si jednoducho uvedomila, že jej zostatok na účte jej umožňuje nechať to tak. Rozdeliť sa a dopriať niekomu, koho nepozná možnosť, aby sa zázrak stal.

Premýšľam už hodinu, že možno som dnes ráno mala počuť túto informáciu. Keď máš na to, rozdeľ sa. A uvedomila som si, že zďaleka nemusí ísť len o peniaze. Môže ísť o váš čas, energiu, vedomosti, … čokoľvek. A spomenula som si na jedného čitateľa Magazínu 40plus, ktorý mi po festivale ODznova v pravdivosti a po mojom vystúpení v TA3 poslal finančný dar – virtuálnu kávu. Keď som sa ho pýtala či sa nepomýlil vo výške podpory, jeho odpoveď bola, že on má peniaze, ale nemá moju odvahu hovoriť o niektorých témach. Dnes som to pochopila. On sa iba podelil len o to, čo má. Lebo môže a chce. A ja sa rada podelím o môj čas, ktorý povenujem ďalším hosťom a témam.

A svet je zrazu v rovnováhe.

Často dostávame „zhora“ znamenia, ktoré si zle vysvetľujeme.

Tak teda idem do dnešného dňa točiť ďalší podcast.

Nech sa aj vám podarí to, prečo ste dnes ráno vstali…

Martina Valachová

Mohlo by vás zaujímať