fbpx
Anna Fúsková: Som Žena v elegantnom veku

Anna Fúsková: Som Žena v elegantnom veku

Prednedávnom som na internete objavila termín „ žena v elegantnom veku“. Okamžite som sa doň zamilovala. Konečne viem, kde som, kde sa nachádzam, kto som. Som žena v elegantnom veku! Preložené do čísiel 40+. Pozor, to číslo je veľmi orientačné, pretože poznám veľa žien, ktoré už oveľa skôr postihol tento syndróm, ale poznám aj výnimku, ktorá ani v 70+ ešte neprekročila prah elegantného veku.

Určite chcete vedieť, ako som na to prišla. Jednoducho, bratia Česi majú superslogan: Mládí v prdeli a do důchodu daleko. Presne, sú veci, ktoré už nemôžete, a veci, ktoré ešte nesmiete. Tak sa poďme na to spolu pozrieť. Tu je niekoľko príznakov, ktoré vám odhalia, či patríte k nám:

 1. Vek je len číslo. Áno, to je pravda… V elegantnom veku, ženy presne nevedia, kam sa majú zaradiť. Veľmi dobre sa cítia v mladšej spoločnosti, ale veľmi dobre si vedia pokecať aj so staršími.

  Tak niektoré začnú vyhľadávať a navštevovať rôzne fitká, zumby, posilňovne, kde si spoločne s mladšími osobami rovnakého pohlavia dokazujú, že ešte na to majú – spotiť sa a zadychčať v mladom kolektíve. Iné začnú navštevovať jazykové kurzy, veď čo sa za mladi naučíš atď.

  Z vlastnej skúsenosti môžem potvrdiť, že tak do tretieho levelu sa dá dopracovať, ale potom je to už na úkor zdravia. A v našom veku sa už pri strese netrpí nechutenstvom, ale všežravosťou… Niektoré to dovedieme k dokonalosti a začneme študovať vysokú školu.

  Nielenže patríte k najstarším v ročníku, ale na 95 % ste staršie aj ako vaši prednášajúci, ktorí sú niekedy mladší ako váš syn. A viete ako je to s vaším egom, keď vám profesor na odovzdanú seminárku odpíše, aby ste si doštudovali, ako sa píšu seminárky. Keď vy ste písali seminárky, on ešte nebol na svete. Takže sa učím písať seminárky, učím sa na skúšky a píšem si ťaháky.

 2. Ako som už spomínala, veľmi dobre sa cítime v spoločnosti starších, zrelých žien. Pri nich si pripadáme ako mláďatká. Často povedia lichôtky typu: „To si ty nemôžeš pamätať, …to si ešte nebola na svete..“.a pod. A to nám robí neskutočne dobre. Sme mladšie, rozumieme ako tak mobilom, vlastníme android alebo smartfón, vieme posielať sms, dokonca im môžeme všeličo vygoogliť.

 3. Ďalším nezvratným príznakom elegantného veku je čas strávený v kúpeľni pred zrkadlom. Ten sa z nejasných príčin stále predlžuje. Voľakedy vám stačilo prehrabnúť vlasy kefou, naniesť mascaru, rúž a bolo. Dnes, keď potrebujem vybehnúť do obchodu kúpiť droždie, musím si vyčistiť pleť, naniesť sérum, denný krém, očný krém, bázu na vyhladenie vrások, bázu na rozjasnenie, krycí krém, púder, lícenku, mascaru a rúž. A to som to ešte okresala. Ako nezávislá kozmetická poradkyňa som chodiaca reklama a, samozrejme, reprezentujem všetky ženy v elegantnom veku.

  A to mám ešte šťastie na genetickú výbavu po svojich rodičoch, čo sa týka šedivenia vlasov. Až na nejaké tri šedivé vlasy roztratené po celej hlave nemusím riešiť farbiaci chemický útok na moje vlasy častejšie, ako je vhodné.

 4. Osobná váha sa stane vaším úhlavným nepriateľom. V lepšom prípade ju odložíte niekde do kúta a utierate na nej a pod ňou pravidelne prach. Tie, čo to ešte nepochopili, každý deň sa na ňu postavia a veria v zázrak, ktorý sa koná len výnimočne.

  Máme dve možnosti – zmieriť sa s tým, že priberieme aj z toho, ak na sociálnej sieti lajkneme koláč, alebo začneme svoje telo a dušu trápiť vo fitkách a pojedaním stravy, o ktorej sa márne presviedčame, že je chutná.

 5. Niektoré prekonávame tzv. „syndróm prázdneho hniezda“, keď naše deti opustia rodnú hruď a trvá im to chvíľu, pokým si na tú prázdnu hruď privinieme vnúčatko. Tak začneme trpieť viacerými úchylkami.

  Z manžela spravíme „obeť“ a začneme ho obskakovať, oprašovať, vykrmovať…:-). Pustíme sa do veľkej prestavby nášho poloprázdneho hniezda, prípadne si splníme sen z mladosti a presťahujeme sa na vidiek, čo je aj môj prípad. Plnenie snov je v tomto veku veľmi dôležité, o tom si určite napíšeme ešte viac.

Je toho oveľa viac, a preto sa budem téme „Ženy v elegantnom veku“ venovať pravidelne. Budem vďačná za vaše postrehy, tipy, rady, ako sa čo najlepšie s elegantným vekom spriateliť.

Anna Fúsková

Mohlo by vás zaujímať…

Mohlo by vás zaujímať