fbpx
Ako vám pobyt v prírode prospeje?

Pár minút v prírode a budete v pohode

Napriek tomu, že medicína robí zo dňa na deň obrovské pokroky, stále sme vystavení množstvu zdravotných rizík, o čom sa v poslednej dobe presviedčame na vlastnej koži „najlepšie“. Neprospieva tomu ani rýchle životné tempo, stres a zhon. Čoraz viac ľudí sa preto začína o seba a svoje telo zaujímať ešte intenzívnejšie. Hľadáme alternatívne a účinné spôsoby liečby, ktoré by nám bez vedľajších účinkov pomohli.

Avšak, vyvážená strava, cvičenie v posilňovni a vzdanie sa zlých návykov až tak celkom nestačí. Požadovaný výsledok sa dostaví, ak sa vyberiete do prírody. Dodáte telu množstvo kyslíka, ktorého potreba je pre zachovanie dlhodobo dobrého zdravia veliká.

Ako vám pobyt v prírode prospeje?

Iste ste si všimli, že keď sa dostanete z dusnej miestnosti na ulicu, stanete sa z vás iný človek. Zlepší sa celkový zdravotný stav, vracia sa vám bystrosť mysle a dobrá nálada, pociťujete nárast sily.

Prečo sa to deje? Mozog a každá bunka tela potrebuje na svoje normálne fungovanie čerstvý vzduch. To však nie je ani zďaleka jediná výhoda a bonus, ktorý pri pobyte v prírode získate. Tak si oblečte pohodlné dámske kabáty a vydajte sa za ich spoznávaním spolu s nami.

Pomôžete svojmu tráveniu

Táto výhoda je veľmi užitočná, ak sa chcete dostať do formy a schudnúť, samozrejme za predpokladu, že ste na čerstvom vzduchu aktívny. Chôdza, jogging alebo cvičenie vám v tomto smere určite prospeje.

Ak teda zistíte, že vám šálka kávy už v práci s energiou moc nepomáha, nečudujte sa. Možno je to nedostatok vzduchu, ktorý vyvoláva ospalosť. Keď svojmu mozgu doprajete viac čerstvého vzduchu, vaše telo môže fungovať efektívnejšie, budete myslieť jasne a konať rýchlosťou blesku. Čerstvý vzduch je tiež prospešný aj pre tých, ktorí majú problémy s krvným tlakom.

Pokiaľ ale máte doma krásnej prírody málo, vyberte si moderný hotel v Jasnej a ubytujte sa priamo na svahu. Uvidíte, že tento typ výletu a dovolenky vám a celej vašej rodine len prospeje.

Posilníte imunitný systém

Na ochranu tela pred patogénnymi baktériami a dnes veľmi nebezpečnými vírusmi potrebujú leukocyty určité množstvo kyslíka, ktoré nájdete najmä na čerstvom vzduchu. Preto sú milovníci prechádzok na prechladnutie menej náchylní.

Čerstvý vzduch je ale prospešný pre zdravie a posilnenie celého organizmu ako celku: zlepšuje činnosť krvných ciev, pľúc, srdca a ďalších orgánov.

Podráždenosť, prepracovanosť, nedostatok iniciatívy, lenivosť, nervové poruchy – to všetko zmizne, keď dýchame „správny“ vzduch. Skúste si preto čas strávený prechádzkami užiť a vyťažiť z neho maximum. A s využitím komfortných ubytovacích služieb krásnych apartmánov v Jasnej to bude naozaj jednoduché.

Veľa stromov (napríklad jedľa, topoľ alebo borovica) emituje do vzduchu fytoncidy, čo sú látky so silným bakteriálnym účinkom, ktoré sa o posilnenie vašej imunity a zlepšenie fyzickej aj psychickej pohody postarajú najlepšie. Tak na to myslite a hneď po práci sa na pár minút po parku alebo lese prejdite.

-Infoservis-

Mohlo by vás zaujímať…

Mohlo by vás zaujímať