fbpx

Šetríme prírodu i peňaženku | Ako si vyrobiť domácu EKO AVIVÁŽ – overený recept, ktorý si obľúbite

Ako si vyrobiť domácu eko aviváž

Čoraz viac ľudí hľadá alternatívu ku klasickým avivážam v prírode. Predsa len, chémie je dosť naokolo aj bez aviváže. Pri predstave, že perieme všetci, je množstvo chémie z aviváže nezanedbateľné. Veľa ľudí je na klasické výrobky dostupné na trhu aj alergických. Naskytá sa teda otázka, ako si vyrobiť domácu eko aviváž. Môžeme použiť Google alebo dočítať tento článok do konca. Na výsledok sa môžete zaiste spoľahnúť.

S otázkou na výrobu domácej aviváže som sa totiž obrátila na Mirku Števkovú. Mirka nelenila a poslala mi krátky a jasný recept. Za jeho pomoci si domácu aviváž vyrobí každý.

Čo potrebujeme na domácu eko aviváž?

  • 1 liter vychladenej prevarenej vody
  • 150 g kyseliny citrónovej
  • Esenciálny olej

Postup prípravy eko aviváže

Pripravíme si: 1 liter prevarenej a vychladnutej vody, 150 g kyseliny citrónovej, esenciálny olej Ylang ylang a Citronella. Do vhodnej nádoby nalejeme vodu, pridáme kyselinu citrónovú, kvapneme po 2 kvapky z každého esenciálneho oleja. Zatvoríme, pretrepeme, necháme chvíľu odstáť. Hotovo

Takto pripravenú eko aviváž používame ako bežnú aviváž.

Dávkovanie eko aviváže

Čo sa týka dávkovania, odporúčanie je 40 mililitrov na jedno pranie. Krásne vonia! Pri výbere esenciálnych olejov sa medze nekladú. Ak neviete, kde začať, tak sa obráťte na Mirku. Poradí vám – esenciálne oleje sú jej svet. Nájdete ju na NANOVO

Mohlo by vás zaujímať…

Domáce je domáce. Svoje o tom vie aj Hanka Sekulová. V rozhovore sa dozviete aj to, ako si dopestovať vlastné ovocie či zeleninu. Hlavne sa nenarobíte toľko, ako tomu bolo v minulosti. A dopestovať si môžete svoje aj vtedy, ak bývate v bytovom dome. Viac v rozhovore.

Pripravila: Martina Valachová

 

Mohlo by vás zaujímať