5 spôsobov, ako využiť ponorný mixér pre jednoduché a chutné jedlá

5 spôsobov, ako využiť ponorný mixér pre jednoduché a chutné jedlá

Príprava pokrmov je pre mnohých z nás srdcovou záležitosťou. Avšak nájdu sa aj takí, pre ktorých je to nevyhnutnosť a chcú v kuchyni tráviť čo najmenej času. Bez ohľadu na to, do ktorej kategórie patríte, v kuchyni sa vám zíde všestranný, kompaktný a výkonný pomocník.

Ponorný mixér je užitočný kuchynský nástroj, ktorý zvládne aj náročné úlohy v kuchyni, ako napríklad nasekať tvrdé ingrediencie, a prinesie do varenia nové dimenzie. Tyčový mixér pomôže pri príprave širokej škály pokrmov, pretože disponuje viacerými funkciami a, samozrejme, šetrí čas a energiu pri domácich prácach, ako aj naparovacia žehlička.

5 spôsobov, ako využiť ponorný mixér

Máte pocit, že stále varíte dookola do isté? Chcete pridať do jedálnička zdravé, chutné a vyvážené pokrmy? Prinášame vám inšpiráciu, ako pomocou ponorného mixéra urobiť jedálniček pestrejší. Na čo všetko sa dá využiť ponorný mixér?

Mixovanie polievok a omáčok

Krémové polievky sú jedným zo skvelých spôsobov, ako spestriť jedálny lístok. Predstavujú výborný pokrm aj pre rodiny s deťmi, pretože do nich môžete zakamuflovať veľa zeleniny či strukovín, s ktorými sa deti často nekamarátia. Stačí využiť ponornú mixovaciu nohu a dokonale krémová polievka je na svete.

Počas teplejších dní využijete tyčový mixér na prípravu studených polievok. Vďaka vysokému výkonu mixéra a aktívnym čepeliam ActiveBlade nemusíte polievky pasírovať, pretože budú po zmixovaní dostatočne jemné. K spestreniu jedálnička prispejú aj doma pripravené omáčky na cestoviny, k mäsu alebo šalátu. Fantázii sa v tomto smere naozaj medze nekladú.

Mixovanie smoothie a kokteilov

Skutočnosť, že pre optimálne fungovanie organizmu by sme mali denne zjesť aspoň 5 porcií zeleniny a ovocia, pripomínať netreba. Realita je taká, že väčšina z nás nezje ani len polovicu z tejto dávky. Riešením môžu byť smoothie zo zeleniny a ovocia, do ktorých pridáte vločky, orechy, semená a ďalšie ingrediencie.

Smoothie sú príjemným spestrením jedálneho lístka a v prípade pridania správnych surovín môžu občas nahradiť aj hlavné jedlo. Sú chutné a výživné. S ponorným mixérom ich máte hotové rýchlo a ľahko.

Príprava ovocných a zeleninových šalátov

Pri ovocí a zelenine ešte chvíľu zostaneme. Ponorný mixér disponuje krájačom na kocky, ktorý pridá chuť a farbu do vašich pokrmov. Zelenina či ovocie, nakrájané na rovnaké kúsky, priťahujú pohľad a existuje väčšia šanca, že sa do nich pustia aj najmenší. Na nezaplatenie v tomto smere je aj food procesor, ktorý zeleninu či ovocie nakrája na slížiky či hranolčeky, poprípade nastrúha.

Robenie kaší a pyré

Už dávno neplatí, že pyré sa pripravuje iba zo zemiakov. Ponorný mixér vám umožňuje pripraviť tekvicové, hráškové, cviklové či mrkvové pyré. Farebné kaše sú lákadlom pre oči, výborne chutia a do tela doplnia potrebné živiny. Nadstavec na pyré a kašu je tiež pomocníkom pri príprave prvých príkrmov pre najmenších, pretože ich spracuje do hladkej konzistencie.

Mletie korenia a kávy

V dôsledku nadmernej konzumácie vysoko priemyselne spracovaných potravín, s rôznymi dochucovadlami a prídavnými látkami, dokáže len málokto vnímať prirodzenú chuť pokrmov.

Ak chcete urobiť svoj jedálny lístok zdravší a zabezpečiť, že jedlá chutia skvelo, nevyhnete sa používaniu korenín a byliniek. Oregano, bazalka, pažítka či petržlenová vňať majú nielen výnimočnú chuť, ale aj veľa prospešných látok pre organizmus. S nadstavcom na mletie korenín a kávy zomeliete naozaj všetko.

Ponorný mixér vám pomôže aj s mletím kávy. Káva je takisto prospešná pre organizmus, pokiaľ si vyberiete kvalitný produkt a zrniečka vždy čerstvo zomeliete. Výsledkom je nielen zdraviu prospešný nápoj, ale aj nezameniteľná chuť. Samozrejme, ideálne je piť kávu bez cukru či sladidiel.

-Infoservis-

Mohlo by vás zaujímať