fbpx

Zázračná palička účinná aj v týchto horúčavách – Mirka prišla na slovenský trh s prevratnou novinkou

Zázračná inhalačná palička účinná aj v týchto horúčavách

Mirka prišla na slovenský trh s prevratnou novinkou priamej inhalácie esenciálnych olejov prostredníctvom inhalačnej paličky, o ktorej sme písali v decembri, a keďže ste sa dožadovali ďalších informácií, poďme si zopakovať a priniesť benefity letnej osviežujúcej inhalácie.

Opakovanie je matka múdrosti. Či?

Viete, čo je inhalačná palička?

Ja sa venujem arómoterapii už viac ako 12 rokov. Je to moje hobby, ale zároveň aj podnikateľský zámer. Tí, ktorí ma poznajú, tak vedia… tí, ktorí nie, sa dozvedia.

No a keď som jedného zimného minuloročného dňa len tak scrollovala po internete, našla som niečo, čo ma zaujalo. Našla som niečo, čo sa volá inhalačná palička. Oslovilo ma to a začala som to študovať ďalej (stovky, ak nie tisícky štúdií sú popísaných, potvrdených, odhalených a niektorých utajovaných) ohľadom nielen samotnej arómoterapie, sily bylín a pod. Úprimne, neprekvapuje ma to, ale zároveň som sklamaná, že ľudia začnú prijímať akože alternatívy (lebo ich tak niekto označil), až keď „ostatné zlyhá“, s takým pomyselným alebo aj reálnym prevrátením očí a zadržaním smiechu.

Nuž ale, ako sa hovorí, vlastná skúsenosť je stále neprenosná. Zbieram a študujem nielen nové, ale aj staré knihy a spisy k tejto téme, a tak, ruka v ruke, ruka v niečom, a už to bolo.

Vyzerám, že fajčím, ale inhalujem, hoci niekedy vyzerám ako dedko s fajkou…

Minulý rok na jeseň uzrel svetlo sveta môj WOI alias Wooden Oil Inhalor. A nielen taký obyčajný. Z bukového slovenského dreva, ručne točeného v Kokave nad Rimavicou (áno, aj také miesto je u nás ), v praktickej unisex taštičke z voskovanej prírodnej bavlny pre pohodlné a bezpečné nosenie, ktorú tiež šijeme na Slovensku.

Možno ste ani nevedeli, že bukové drevo je veľmi kvalitné, odolné a vlastne celý strom sa používal sám o sebe a jeho rôzne časti nielen v nábytkárstve, ale aj v liečiteľstve. Buky prekypujú silou a už len nosenie bukového dreva ako talizmanu môže mať zaujímavý účinok. Zo starého herbára sa napríklad dozvedáme, že: „Bukové listy a kôra mladých vetvičiek bývali používané na schladenie horúcej hlavy, pri horúčkach a na podporu bytosti, žuvanie čerstvých listov pomáha hojiť afty a celkovo ústnu dutinu či bolesti hlavy. Bukvicová voda reumu suší, bolesti, hluchotu a mrzutosť zaháňa.

Inhalačná palička na inhalovanie olejov

Takže, ktovie, už i samotná palička bude mať sťaby zázračný účinok (ak si, samozrejme, pripustíme aj túto možnosť).

Celá výroba prebieha na Slovensku. Veľmi ma baví aj logo, ktoré nádherne zosobňuje a odhaľuje, o čom to vlastne celé je. Vyrobila ho šikovná grafička v jednom našom inom projekte, ktorý zastrešujeme už viac ako 10 rokov: www.jaspravim.sk. Má to svoje výhody.

Taštičky tiež nie sú z Číny, ale vyrobené v Bratislave. Pre mňa je dôležité čo najviac (ak môžem) uzatvárať tzv. kruhy a pomáhať a podporovať lokálnu, našu geografickú komunitu ako najviac sa dá. Aj keď je to častokrát oveľa náročnejšie a niekedy aj nákladnejšie. A v dnešnej dobe ešte viac, ako kedykoľvek predtým, pretože nám ho šije šikovná a kreatívna majiteľka www.innesbags.com, ktorá hoci žije už roky na Slovensku, je z Ukrajiny a pomáha ako môže svojim blížnym v domovine.

Nechcem, aby to vyznelo ako klišé, ale je to naozaj tak. Kúpou WOI okrem pocitu zdravia a sviežosti získate aj dobrý pocit pomoci tam, kde to naozaj treba.

Ako to celé funguje?

Set WOI obsahuje samotný drevený inhalátor, taštičku pre bezpečné a pohodlné nosenie, priečinky na umiestnenie mini esenciálnych olejov, náhradné filtre na esenciálny olej a inštrukcie na použitie. Postup využitia je veľmi jednoduchý. Na priložený filter paličky kvapnete 1 – 2 kvapky esenciálneho oleja, zasuniete filter dovnútra, vložíte do úst a inhalujete (teda hlboký nádych ústami a výdych nosom). Opakujete podľa potreby.

Neviem, prečo sa v súčasnej dobe a súčasnej situácii nevenuje vôbec pozornosť DYCHU. Ale možno to bude tým, že aj autor knihy DYCH, James Nestor, bol vydavateľom pôvodne vysmiaty pre zámer napísať knihu s názvom DYCH, ktorý sa nakoniec stal bestsellerom (odporúčam prečítať, len tak, mimochodom).

Možno je vhodné spomenúť, že nie je esenciálny olej ako esenciálny olej a na priložený filter kvapnite iba oleje, o ktorých VIETE, že sú NAOZAJ čisté a ničím neriedené. Zabudnite na oleje zo supermarketov, kde neviete dohľadať, odkiaľ sú. Overujte ich pôvod, a až keď reálne viete, čo máte vo fľaštičke, potom môžete začať (ak neviete, ako začať, napíšte nám).

Ja rada používam napr. zmes EO ONGUARD v rámci prevencie a čistých dýchacích ciest, esenciálny EO COPAIBA pri nervovom vyčerpaní alebo len tak (kto teraz nie je nervovo vyčerpaný, nech zdvihne ruku), kvapku EO citrón či EO divoký pomaranč pre dobrú náladu a teraz v lete ochladzujúci EO spearmint (čiže mäta kučeravá) alebo EO lemon (citrón), prípadne EO peppermint (mäta klasnatá).

Je nám teplo – a dáme vám ochladzujúcu a osviežujúcu zľavu

Alebo vám dáme rovno dve zľavy (tak ako minule). Ak potrebujete pomôcť s DYCHOM, tak môžete kliknúť na www.woi.sk a zadať zľavový kód „leto22“, kde vám pribalíme okrem 15 % zľavy aj darček k nákupu. A ak potrebujete pomôcť napríklad s logom, grafikou, prekladom, webkou, textami, tak môžete kliknúť na www.jaspravim.sk a v pokladni zadať zľavový kód „10rokov“.

Mirka Števková

Korektúry: Katarína Málková

Katarína Málková, jazyková korektorka

Máte firmu alebo projekt, kde potrebujete pomôcť s textami a korektúrami? Katarína Málková vám s nimi veľmi rada pomôže. Kontaktovať ju môžete tu: https://www.facebook.com/Corectus/

Mohlo by vás zaujímať