fbpx
Ako sa zbaviť depresie a zlej nálady

Vyberte sa do prírody a zbavíte sa depresie aj zlej nálady

Zdravá strava a pravidelná fyzická aktivita sú základ, od ktorého závisí naša celková pohoda a kondička. Niekedy je toho ale na nás naozaj veľa a pod vplyvom množstva práce, povinností a starostlivosti o rodinu klesajú všetky naše energetické hodnoty na minimálnu hladinu. Spôsobov, ako to môžete zlepšiť a zmeniť je niekoľko, my vám odporúčame zájsť do prírody, kde naberiete energiu a dostanete sa do potrebnej pohody.

Vyberte si kvalitnú trekovú obuv a začnite plánovať, kde všade budete túto jeseň cestovať. Zopár tipov máme pre vás aj my.

Vydajte sa na najkrajšie túry v Tatrách

Napriek tomu, že je vonku ešte stále príjemné teplo, o pár dní sa to všetko zmení a začne prevládať chladnejšie počasie. To však neznamená, že musíte sedieť doma a hriať sa pri teplom krbe so šálkou chutného čaju. Precvičiť svoje telo a rozhýbať každý jeden sval, kam patrí aj mozog, môžete na jednej z najkrajších túr v Tatrách. Nezabudnite sa teplo obliecť a sledovať aj predpoveď počasia.

Užite si lyžovanie

Podobným relaxom môže byť aj dobre naplánovaná lyžovačka v Tatrách. Zima nie je predsa dôvodom na to, aby ste sa čerstvému vzduchu a aktívnemu odpočinku vyhýbali. Práve naopak, v zimnej sezóne je pravdepodobnosť nakazenia sa vírusovými ochoreniami väčšia, preto je vhodné posilniť vaši imunitu niekoľkodňovým výletom v jednom z našich najkrajších regiónov Slovenska.

Zlepší sa vaša nálada aj psychická pohoda

Príroda svojím spôsobom človeka oživuje a pomáha mu zotaviť sa zo stresu. Už vďaka niekoľkominútovému pravidelnému pobytu v prírode sa zlepší vaša koncentrácia, zníži srdcový rytmus a krvný tlak. Byť v prírode tiež podporuje sociálnu pohodu a pocit komunity, vďaka čomu na ostatných ľudí reagujeme pozitívnejšie a naša nálada sa zlepšuje pomerne rýchlo.

Najlepšie ale urobíte, ak sa o tom presvedčíte. Nič špeciálne k tomu nepotrebujete.

-Infoservis-

Mohlo by vás zaujímať…

Mohlo by vás zaujímať