fbpx

Pochopil som, že jediná cesta, ako sa nenechať ovplyvniť, je úplne sa odrezať! Tak som to urobil…

Ako sa odstrihnúť od systémuPochopil som, že jediná cesta, ako sa nenechať ovplyvniť, je úplne sa odrezať! Tak som to urobil…

Priatelia, tak mi v tento deň napadlo podeliť sa s vami o môj pohľad a spôsob života v týchto časoch, ktoré ešte nie sú veľmi ťažké, ale ako spoločnosť k nim svojím správaním sa smerujeme.

Niekedy okolo Veľkej noci roku pána 2020 som sa rozhodol ignorovať pokusy o vymývanie môjho mozgu od veľkého brata, ktorý mi sedí v obývačke, tak ako aj vám. Sprvu som bol hrdina a myslel som si, že mňa predsa neoklamú. Ja mám vlastný rozum!

Omyl.

Veľký brat investoval obrovské prostriedky do vedeckých štúdií, pokiaľ ide o psychológiu a správanie sa ľudí v určitých oblastiach života, a pochopil som, že jediná cesta, ako sa nenechať ovplyvniť, je úplne sa odrezať!

Tak som to urobil a môžem vám povedať, že som oveľa šťastnejší, ako dovtedy.

Moje vedomie a podvedomie netrápia rôzne správy, ktoré sa ma bytostne netýkajú, a teda ich nepotrebujem vedieť.

No a dnes som sa posunul ešte o krok ďalej. A veľmi uvažujem o tom, že sa zbavím aj ďalšej predĺženej ruky veľkého brata, a to je zatiaľ slobodnejšie, ale tiež médium toho istého majiteľa, ktorým je FB, mobil a internet.

Veľmi uvažujem nad tým, že sa zbavím tej sledovacej ploštice s možnosťou fotiť, telefonovať a neviem čo ešte.

Ja si totiž pamätám časy bez toho a uvedomujem si, že som žil aj tak, a možno šťastnejší a krajší, a čo je viac, ako isté, že spoločenskejší život, než dnes! Totižto, keď som niečo potreboval s niekým riešiť, navštívil som ho osobne. Nenapísal som len nejaký text ako to vlastne robím práve teraz.

Áno, uvedomujem si, že všetky tieto technológie nám z jednej strany uľahčujú život a niekedy veľmi pomáhajú, ba dokonca môžu zachrániť aj život.

Ale z druhej strany nás ženú do vlastnej záhuby tým, že nám oveľa zrýchľujú život. A čo je asi najhoršie, že sme na nich čím ďalej, tým viac závislí. A už si vlastne ani nevieme predstaviť, že by sme nemali pri sebe ešte aj na WC tú sledovaciu odpočúvaciu plošticu, o ktorú sa veľkému bratovi všetci tak vzorne staráme, pravidelne nabíjame, šetríme, opravujeme… A to len preto, aby sa náhodou nepokazila. A hneď ako nám ponúkne veľký brat nový vylepšený model, bežíme do obchodu a sme ochotní zaň zaplatiť kľudne mesačnú mzdu alebo aj viac!

A on sa teší, lebo teraz vie o nás takmer všetko a pokojne tieto informácie použije proti nám, kedy sa mu zachce!

Uvedomujeme si to a zrejme len pre našu lenivosť a pohodlnosť nám to je jedno

Podsunuli nám myšlienku a presvedčenie, že aj tak s tým nič neurobíme a oni si urobia čo budú chcieť. A presne tak to je a bude dovtedy, kým si neuvedomíme všetci alebo aspoň väčšina, že to vôbec nie je pravda. Máme obrovskú moc. Len sa nevieme zjednotiť a veľký brat urobí všetko pre to, aby sme sa zjednotili čo najneskôr alebo nikdy! A na to používa to, čomu ja hovorím propagandistické médiá! A to asi úplne všetky.

A preto som sa čiastočne odrezal a preto uvažujem, že sa stanem slobodným a samostatne rozhodujúcim sa človekom bez toho, aby mi niekto podprahovo psychologicky podsúval, čo si vlastne mám myslieť. Neviem, či sa medzi vami nájde niekto, kto nerozumie výrazu veľký brat, ale pre tých, čo nevedia, sú to majitelia sveta! Áno, je to mizivé percento z počtu ľudí na svete, ktorí vlastnia 90 % bohatstva tohto sveta!

A verte mi, že to im už nestačí, oni sa pokúšajú vlastniť aj každého z nás a vieme, že kto vlastní, ten rozhoduje!

Skúste sa nad tým zamyslieť a kľudne so mnou nesúhlaste, pretože to je prejav slobody myslenia a aj dôkaz, že máte na život okolo seba vlastný pohľad a názor.

Milan Sobota

Korektúra: Katarína Málková

Katarína Málková, jazyková korektorkaMáte firmu alebo projekt, kde potrebujete pomôcť s textami a korektúrami? Katarína Málková vám s nimi veľmi rada pomôže. Kontaktovať ju môžete tu: 

https://www.facebook.com/Corectus/

 

Mohlo by vás zaujať…

Divné veci, ktoré sa vám môžu diať, keď žijete s človekom s narcistickou poruchou. Ako z toho von? Ako zistiť, že váš partner alebo šéf je v podstate chorý? Pozrite si rozhovor so Zuzanou Zacharovou. Keď vám dá zmysel a môže pomôcť ďalším, dajte nám odber na YouTube a/alebo zdieľajte

Mohlo by vás zaujímať