Sny sa neplnia. Plní sa paprika. Sny je treba priamo žiť a nečakať. Prečo to niekomu ide a niekomu nie?

Sny sa neplnia – plní sa paprika. Sny je treba priamo žiť a nečakať. Prečo to niekomu ide a niekomu nie?

Úvod tohto nadpisu som si požičala z internetu. Koluje taký obrázok s pánom Lasicom, kde je nakreslená paprika a presne tento slogan. Sny sa neplnia. Plní sa paprika. Ak bol pán Lasica naozaj autorom toho výroku, tak mal veru pravdu. Sny je treba priamo žiť a nečakať. Ale. Prečo to niekomu ide a niekomu nie? To je otázka, však?

Preto som pripravila ďalší motivačný večer ODznova – VSTAŇ, kde privítam dvoch skvelých hostí.

Dodu Lednickú a Jozefa Banáša. Obaja žijú svoj sen a obaja začali vo vyššom veku, kedy už mnohí ľudia veľa snov a plánov nemajú. Často aj kvôli zdraviu.

Sadli sme si…

Maratóny v 70-ke?

Doda Lednická by o tom vedela rozprávať. Teda, vlastne aj porozpráva. Mala byť totiž doživotne na liekoch a pripútaná viac-menej k bytu. Mala ťažkú crohnovu chorobu a nemohla bez prítomnosti toalety existovať. Ona však dnes behá maratóny… a to bude mať 70 rokov!

Po nakrúcaní o knihe Karneval krýs

Stať sa jedným z najpredávanejších autorov po 55-ke?

Jozef Banáš je verejne známa osobnosť. Mnohí ho zbožňujú a mnohí ho hejtujú. Ako zvykne hovoriť: „Aj keď po mne hádžu tehly, ja z nich postavím nový dom…“ Jozef začal vo väčšom písať, keď mal 55 rokov. Nie, že by predtým nepísal… Ale po 55-ke sa to naplno rozbehlo a je jeden z najpredávanejších autorov.

Típo dvaja úžasní ľudia budú mojimi hosťami a ja vás pozývam. Budeme v reštaurácii LOZANO v Bratislave, 28.2.2024. Začíname o 18:30 a končíme okolo 20:30. Lístky za symbolických 9,90€ ešte sú v ponuke v počte kusov 20 (LINK).

Prídete? 

Budem sa na vás aj s mojimi hosťami veľmi tešiť… Lístky TU: https://tickpo.zoznam.sk/sk/listky/odznova-vstanako-si-plnit-sny-bez-ohladu-na-vek-zdravotny-stav-37753/

Ostatne, takto si plním svoj sen moderovať talkshow aj verejne.

Veľmi ma to baví a budem sa tešiť, ak sa prídete pozrieť a povzbudiť ma osobne…

Martina Valachová

P.S: Ak nemôžete prísť, ale chcete podporiť moju tvorbu, nech sa páči…

Podpora podcastu ODznova možná tu: https://ko-fi.com/odznovapodcast alebo na č.u: SK45 8330 0000 0022 0165 1060 – do poznámky uveďte, že ide o dar.

Mohlo by vás zaujímať