Zimnú záhradu môžete využívať aj ako obývačku! Ako na to?

Zimná záhrada je najčastejšie využívaná len sezónne, prípadne na zazimovanie rastlín.Zimnú záhradu môžete využívať aj ako obývačku! Ako na to?

Zimná záhrada je najčastejšie využívaná len sezónne, prípadne na zazimovanie rastlín. Avšak tento priestor je možné obývať aj celoročne a prerobiť ho na plnohodnotnú miestnosť, napríklad aj na obývačku. Ako na to?

Celoročná zimná záhrada

Ak má byť zimná záhrada využiteľná celoročne, musí spĺňať určité izolačné štandardy. Bez optimálnej teploty by ste si neužili ani tie najpohodlnejšie pohovky. Samozrejmosťou by malo byť izolačné sklo a vykurovanie. Čo sa týka konštrukcie, môže byť drevená, oceľová, nerezová alebo hliníková, pričom práve hliníkové patria k najobľúbenejším. Hliník je totiž nenáročný na údržbu, odolný a má dlhú životnosť.

Voľba je však samozrejme na vás, pre niekoho môže hliník pôsobiť chladne, z tohto pohľadu je preto príjemnejšie drevo. Drevo je ale na druhej strane náročnejšie na starostlivosť. Ak túžite po celoročnej zimnej záhrade, je ideálne riešiť to ešte pred výstavbou, inak bude potrebná náročnejšia prestavba.

Ako zariadiť komfortnú zimnú záhradu?

Celoročnú zimnú záhradu môžete zariadiť rovnako, ako ktorúkoľvek inú obývačku. Sedačka, konferenčný stolík či komoda vám poskytnú pohodlie aj potrebný úložný priestor. Zariaďovanie však môžete poňať aj trochu neštandardne a zamerať sa viac na rastliny. Premeniť zimnú záhradu na menšiu džungľu a umiestniť do nej obývačku? Prečo nie?

Získate dokonalú relaxačnú miestnosť, v ktorej sa budete cítiť výborne vy aj vaši hostia. Kreslá a pohovky môžu nahradiť aj pohodlné záhradné ležadlá. Samozrejme môžete staviť aj na klasické zariadenie obývačky, z ktorej však budete mať dokonalý výhľad do záhrady. V každom ročnom období tak budete môcť zostať v spojení s prírodou.

Zo zimnej záhrady môžete spraviť aj miesto na oddych

Áno, obývačka je miestnosť, v ktorej oddychujeme a trávime voľný čas. Ak vám ale v dome nezostal priestor na posilňovňu, ateliér, herňu, domáci wellness alebo na čokoľvek iné pričom relaxujete, celoročná zimná záhrada bude vašou záchranou.

Zimná záhrada je perfektné miesto na vírivku, z ktorej môžete sledovať romanticky zasneženú záhradu. K vírivke sa vám určite zmestí aj sauna a komfortné ležadlo na odpočinok. Počas leta môžete samozrejme priestor otvoriť a užívať si obdobie plnými dúškami.

Zo zimnej záhrady môže byť aj posilňovňa so strojmi a náčiním na cvičenie, na ktoré nikde inde nemáte priestor. Jednoducho ju premeníte na príjemnú miestnosť na jógu, pilates alebo meditáciu. V prípade pekného počasia a otvorenej terasy bude každý tréning ešte o niečo príjemnejší.

Nech už sa rozhodnete využívať zimnú záhradu akokoľvek, nezabudnite na to, že v nej musí byť celoročne zabezpečená tepelná pohoda. Myslite aj na tieniace prvky ako rolety alebo žalúzie, ktoré vám prinesú nielen súkromie, ale aj možnosť regulovať intenzitu prenikajúceho svetla.

-Infoservis-

Mohlo by vás zaujímať