fbpx
Posledný výkop pred krachom v gastre

Kto pôjde kopať hroby personálu nemocníc?

V noci mi poslala naša čitateľka správu, ktorá mala prílohu. Bol to článok zo SME, kde sa rozoberala chuť nášho šéfa parlamentu na stretávanie sa v dobe, keď sú v Nemocniciach zakázané návštevy. Personál vraj nevie ako ďalej a vrchná sestra zavelila!

Keď som si článok prečítala, zdalo sa mi, že sa mi sníva.

Prečítala som si článok teraz ráno, tak to by sa vlastne aj mohlo stať, že to nie je realita, ale sen. Je toto možné? Pretrela som si oči. No asi je…

Z článku citujem: Priateľky šéfa parlamentu Borisa Kollára (Sme rodina) sa opakovane dostali do sporu so sestrami Nemocnice sv. Michala v Bratislave. Sestrám sa nepáči, že za Kollárom chodia hocikedy, napriek zákazu návštev v nemocnici, narúšajú ich súkromie a požadujú od nich veci, ktoré nie sú v ich pracovnej náplni.

„Dámske návštevy nedodržiavali žiadne pravidlá ani hygienicko-epidemiologický režim. Po oddelení chodili bez ochranných prostriedkov,“ pridáva sa jedna zo sestier nemocnice, ktorá chce zostať v anonymite.

Koniec citácie…

Zákaz návštev v nemocnici počas korony

V čase, keď sú zakázané návštevy… Keď hlavný hygienik kritizoval aj predstaviteľov vlády, že boli na návšteve za predsedom, aby si prebrali niektoré dôležité veci? Už som sa potešila, že dobre, stalo sa, ale už sa asi nezopakuje, keď sa ozval aj člen pandemickej komisie… Veď nariadenia (vraj) musia platiť pre každého!

Na oddelení panuje nervozita. Priateľky predsedu sa medzi sebou hašteria a nedodržujú opatrenia (ani tie hygienické)! V čase, keď mnohí z nás majú v nemocnici svojich blízkych a nemôžu ich prísť objať, lebo opatrenia hovoria, že návštevy sú zakázané? A možno ich už nikdy živých neuvidíme, lebo skonajú? Tak v tomto istom čase sa na oddelení, kde leží predseda parlamentu dejú veci, ktoré človek očakáva skôr v …. (dosaďte si sami)?

Ak by situácia nebola vážna, mohli by sme sa na tom všetci zasmiať. Nasadiť si rúška a hybaj ho na home office. Ale situácia vážna je. Naše deti neboli takmer rok v škole, lebo korona. Mnohí ľudia prišli o prácu, lebo korona. Gastro krachuje, lebo vraj by sa tam ľudia nakazili – lebo korona. Ale v nemocnici zrazu nie je problém?

Všetci vieme, že problém je. A sú hneď dva.

Tým prvým problémom je to, že nie je možné vodu kázať a víno piť! Zákaz návštev v nemocnici počas korony platí pre každého. Aj keď chuť predsedu na spoločnosť žien je vzhľadom na jeho podstatu, ktorou sa netají a niekedy sa ňou dokonca aj vystatuje jasná, nepopierateľná a vlastne aj pochopiteľná. Ale má ísť príkladom. Asi nestačilo, že v lete išiel príkladom predseda vlády – na svadbe bez rúška. Čo si má národ z tohoto zobrať? Čo???

Druhým problémom je, že kým nás predseda vlády straší kopaním hrobov, tak personál nemocnice je reálne ohrozovaný priateľkami predsedu parlamentu, ktoré odmietajú používať ochranné prostriedky (nie, nie na miesta tam dolu…). To je vo svojej podstate strašné! Ako k tomu prídu zdravotníci v dotknutej nemocnici? To ako naozaj vážne?

Najhorší z celého je záver článku v SME, ktorý hovorí, že predseda si dal zavolať riaditeľa nemocnice a dokonca sa rozprávalo aj o výpovediach a siahnutí na vianočné odmeny pre personál. Keď je toto pravda, tak nie sme v r*iti. My sme už v p*ci.

Pekný deň vospolok…

Martina Valachová

Podporte knihu o tom, ako si budovať finančnú rezervu v predpredaji. Ďakujem. Martina Valachová