fbpx

Diplomatický pas je sloboda – takto by sa mala nazvať kampaň a bola by skutočná a pravdivá.

Výnimky z karantény po návrate na SlovenskoDiplomatický pas je sloboda – takto by sa mala nazvať kampaň a bola by skutočná a pravdivá.

Keď sa povie rozvojová krajina, tak si predstavíme nedokonalý, nedemokratický systém a k tomu nízku alebo teda nižšiu životnú úroveň obyvateľstva. Skrátka, sú tam v rozvoji. Vo vývoji. Často nemajú istotu v právach. Mnohé veci si ani len nevieme predstaviť. Rozvojová krajina asi nie je žiadne terno na život.

Pošlú nás do rozvojových krajín?

Možno ste zaznamenali, že niektorí naši médiami prezentovaní špičkoví vedci, ale aj politici, alebo aj niektorí novinári, by radi posielali ľudí, ktorí sú neočkovaní, do rozvojových krajín.

Tak som sa nad tým zamyslela a do toho mi vbehol pod ruku jeden zaujímavý článok. A vážení, možno, keď ste sa zaočkovať dali, tak v prípade úmrtia alebo následkov z očkovania by ste, predstavte si, v takej rozvojovej krajine mali nárok na odškodnenie. TU

Samozrejme, že odškodnenie ponúkajú aj niektoré vyspelé krajiny. Aby som bola korektná…

Prečo Covid nelezie na diplomatov?

Neviem či ste si všimli výnimky z karantény po návrate na Slovensko, ktoré máme v platnosti (TU – písmeno K). Teda, že napríklad diplomat (poslanci, ministri, atď… ľudia s diplomatickým pasom), môžu chodiť hore-dole a nemusia byť v karanténe. To je ten vírus tak inteligentný? Má on umelú inteligenciu? Že napríklad na poslanca nelezie?

Keď tu bude na jeseň peklo, tak možno práve kvôli nezaočkovaným diplomatom, ktorí nemusia do karantény. A to tu nikto nevidí? Veď to je príklad aj pre päťkára alebo pre človeka, ktorý falošne získal diplom. Cisár je nahý. Ochrana verejného zdravia pred smrteľným vírusom ostala v tomto prípade kde?

Benefity Slovenska

Slovensko ponúka iné benefity. V prvom rade talón zosmiešňovania ľudí, ktorí sa nedali očkovať. Niektorí dokonca želajú takýmto občanom smrť covidom. Píšu o tom verejne, vôbec sa za to nehanbia. Pretože pravda je len jedna a je jednoznačná. Očkovanie je sloboda a kto to nepochopil, je debil, nevzdelanec a dezolát… alebo niečo z toho!

Neviem, ako vy, ale ja poznám veľa ľudí, ktorí sa zatiaľ očkovať nedali. Nie, nejde o klasických antivaxerov. Mnohí z nich sú špičkoví odborníci aj v oblasti lekárstva. Tiež je známy fakt, že pravdepodobne viac ako polovica (koncom apríla to boli dve tretiny – zdroj reportáž RTVS) lekárov na Slovensku nie je zaočkovaných. Nerozumiem tomu, že prečo?

Na Slovensku máme aj špecifikum propagácie očkovania tehotných žien a, samozrejme, aj detí. Jednoznačne hovoria, a niektorí dokonca aj strašia, že ak sa deti nezaočkujú, do školy jednoducho nepôjdu. Bude to horor. A za všetko budú môcť tí dementní rodičia, ktorí veria, že vakcína je čip a 5G nás zničí… skrátka dementori. Nevzdelanci. Tuponi.

To, že o. i. existuje stanovisko Stálej očkovacej komisie pri nemeckom Inštitúte Roberta Kocha, aby sa deti hromadne neočkovali, tak to na Slovensku nikoho (inteligentného) nezaujíma. Dokonca mi písala minule jedna pani, že kvôli ľuďom, ktorí sa nenechajú očkovať, si to budú MUSIEŤ zliznúť deti, aby ochránili tých dospelých antivaxerov…

Veľmi ma zaujal článok od Andrey Hajdúchovej na blogu Denníka N, z ktorého vyberám pasáž s odporúčaním spomínanej komisie:

Stála očkovacia komisia pri nemeckom Inštitúte Roberta Kocha zverejnila stanovisko, že „v súčasnosti neodporúča očkovanie vakcínou mRNA Comirnaty pre všetky deti a dospievajúcich vo veku 12-17 rokov, ale iba pre vybrané skupiny, a to: deti s určitými predchádzajúcimi ochoreniami (celý zoznam v letáku, na prvom mieste je obezita), deti okolo ľudí, ktorí sa sami nemôžu chrániť, mladí ľudia so zvýšeným rizikom expozície v zamestnaní…. Očkovanie predstavuje zásah do fyzickej integrity a nevyhnutná je hĺbková analýza rizík a prínosov. Pre bezpečnosť vakcíny plošne pre všetky deti je zatiaľ málo údajov.“

Slovenské ministerstvo zdravotníctva píše: „Kľúčovým predpokladom k tomu, aby mohol nový školský rok prebiehať v bežnom režime, je očkovanie detí.“ Niektorí odborníci však už dnes spájajú očkovanie s prístupom detí k vzdelávaniu a s otvorenými školami (v ankete Denníka N s titulkom Bez očkovania detí 12+ proti covidu sa nepohneme, treba ich zaočkovať čím skôr), hovorí napr. molekulárny biológ Peter Celec: „Úplne bez pochýb je, že dieťa treba zaočkovať čím skôr,“ a imunológ Miloš Jeseňák: „Pokiaľ majú byť otvorené školy, bude potrebné očkovanie (detí).

Spájať školy, právo na vzdelávanie a očkovanie detí je ďaleko za čiarou! Môžeme deťom – obzvlášť rizikovej skupine z hľadiska ochorenia COVID-19, očkovanie ponúknuť s tým, že lekár a rodič skutočne zvážia všetky pre a proti pre konkrétne dieťa, nielen formálne predložia rodičom na podpis informovaný súhlas.

Musíme konečne prestať pozerať na deti ako na nástroje – na zníženie mobility, na ochranu seniorov, na dosahovanie kolektívnej imunity, na plátanie dier v očkovaní rizikových skupín. Deti už svoju daň v pandémii zaplatili. Dodáva autorka článku.

Celý článok, nájdete TU

Očkovanie je bezpečné a bodka.

Jednoznačná bola pred pár mesiacmi aj bezpečnosť Astry. No a, čuduj sa svete, už nie je. Verím, že ak by nebolo otvorenej komunikácie iných odborníkov z okolitých krajín, tak tí naši by Astru dodnes odporúčali. Lebo benefity predsa tromfnú riziká.

Kam sme to, prosím vás, dopracovali? Neexistuje otvorená a vyvážená debata. Existuje iba zosmiešňovanie alebo hľadanie ciest formou lotérie, ako tie vakcíny do ľudí dostať…

Odškodňovanie…

Vie mi niekto vysvetliť, prečo nemáme na Slovensku zavedený systém odškodňovania? Vie mi niekto rozumne zdôvodniť, prečo máme oficiálne pre SK účely a médiá 4 mŕtvych (aj to sa priznalo vďaka tlaku), ale smerom do EÚ sme vykázali 21?

ZDROJ: https://dennikn.sk/blog/2456086/loteria-ci-zakazy-pre-neockovanych-treba-konecne-odskodnovat-neziaduce-ucinky-vakcin-svet-to-robi-odskodnovanie-zvysuje-doveru-hovori-who-ci-oecd/?fbclid=IwAR21sK5GgTSQ_2Bi_yb56FOmKfd1C7ckJ6Ul15Oxoilf_ICJ_Piy_AFeNU4

(Informácia o počte hlásení bola poskytnutá autorke článku prostredníctvom infožiadosti.)

Bola by som veľmi rada, keby sme prestali na seba útočiť a začali rozmýšľať.

Ja som si povedala, že budem teda zodpovedná a ostala som na Slovensku…

Minulý rok som si kúpila čln. Stál 300 € a brázdim s ním jazerá. Tento rok je druhý rok, kedy nejdem k moru. Minulý rok som nestihla, lebo som vydávala svoju prvú knihu. Tento rok nejdem, lebo síce by som išla do zelenej krajiny, čo zo začiatku mala byť záruka, že semafor je na to, aby slúžil, ale už nie je.

Takže nebudem sedieť v karanténe, aby som sa potom mohla slávnostne pretestovať, pretože ZATIAĽ nemám diplomatický pas. Radšej teda budem sedieť v tom člne. Mám ho rada a, navyše, z veslovania môžete mať takmer dokonalé ruky a ramená. A to sa oplatí!

Chcem ale pripomenúť, že keď tu bude na jeseň peklo, tak tú DELTU pravdepodobne neprinesú ľudia ako ja. Prinesú ju iní… Lebo aj keď korona neskáče na zaočkovaných, v takom rozsahu ako na nezaočkovaných, skočiť veru môže. No a potom sa teda uvidí. Aj keď už teraz sa píše o tom, že hovoriť sa bude, že za zlú situáciu budú môcť nezaočkovaní.

Strašiť ľudí a vyhrážať sa im nie je, podľa mňa, na mieste.

A dávať výnimky napríklad diplomatom, keď teda by mali byť vzorom zodpovedného správania, už vôbec nie je na mieste. Diplomatický pas je sloboda – takto by sa mala nazvať kampaň a bola by skutočná a pravdivá.

Otázkou ešte je, čo robia právnici v tejto krajine. Lebo zdá sa, že dovolenkujú už dlho. Samozrejme, až na pár výnimiek. Máme tu takú skupinku, ktorá podala veci do Haagu a už sa vec aj prerokováva.

Kedy vytiahneme tie hlavy z piesku? Kedy začne vyvážená debata? Naozaj sú všetci lekári s iným názorom a pohľadom na vec antivaxeri?

Ja za seba rada ponúknem priestor v magazíne na otvorené diskusie zástupcov odborníkov. Rada položím tú istú otázku Sabakovi aj Lakotovi. Alebo Pijakovi a Krčmérymu. Som tomu otvorená. Dokonca, povedala by som, že mám sen robiť diskusie tohto typu.

Držím nám všetkým palce…

Martina Valachová

Korektúry: Katarína Málková

Katarína Málková, jazyková korektorka

Máte firmu alebo projekt, kde potrebujete pomôcť s textami a korektúrami? Katarína Málková vám s nimi veľmi rada pomôže. Kontaktovať ju môžete tu: https://www.facebook.com/Corectus/

Mohlo by vás zaujímať