fbpx

Viete, aká farba dioptrických okuliarov sa k vám hodí podľa vašich charakteristických znakov?

Viete, aká farba dioptrických okuliarov sa k vám hodí podľa vašich charakteristických znakov?Viete, aká farba dioptrických okuliarov sa k vám hodí podľa vašich charakteristických znakov?

Hľadáte okuliare, vďaka ktorým vyniknú vaše oči alebo pritiahnu pozornosť k zaujímavým črtám tváre? Dajte si pozor na voľbu farby, ktorá má výrazný vplyv na váš celkový vzhľad. Prečítajte si šikovného sprievodcu, ktorý vám poradí, ako si vybrať tú správnu farbu.

 Podľa farby očí

Pri výbere farby rámov si musíte vo všeobecnosti položiť základnú otázku: Chcem vzbudiť záujem a upozorniť na svoju tvár alebo bude lepšie zvoliť niečo všestrannejšie? Ak ste odpovedali “áno” na prvú časť, mali by ste siahnuť po farbe, ktorá bude kontrastom k vašim očiam. Ak chcete naopak pôsobiť decentne, vyberte si rámy, ktoré sú v súlade s farebným tónom očí.

Hnedé oči – s hnedými až jantárovými očami dobre funguje každá farba. Ak ich chcete ešte viac zvýrazniť, vyberte si napríklad studenú modrú alebo jasnú zelenú farbu.

Modré oči – k modrým očiam sa vo všeobecnosti hodia prírodné odtiene ako hnedá alebo béžová. Dobre vyzerajú aj kovové rámy s metalickým nádychom. Ak majú vaše oči skôr neutrálny sivý tón, akákoľvek jasná farba ich dokáže rozžiariť.

Zelené oči – pre odvážny vzhľad môžete siahnuť po červených či fialových dioptrických okuliaroch. Výborne funguje aj zlatá. Pre decentnejší výzor zvoľte prírodné zemité farby.

Podľa farby vlasov

Výber dioptrických okuliarov podľa vlasov sa riadi v podstate rovnakými pravidlami a záleží len na vás, aký dojem chcete vyvolať.

Tmavé vlasy – tmavohnedé až čierne vlasy vytvárajú sofistikovaný a obzvlášť elegantný vzhľad s tmavými rámami.

Sivé vlasy – či už v tom má prsty neúprosné plynutie času, alebo ste sa pre ne rozhodli z vlastného presvedčenia, poskytujú vám dokonalú neutrálnu paletu na experimentovanie.

Svetlé vlasy – ak máte svetlé vlasy (blond, popolavá, svetlá hnedá) pre neutrálny vzhľad by ste mali zvoliť teplé odtiene. Ak chcete naopak pôsobiť nápadne, pastelové farby sú vhodným riešením.

Ryšavé vlasy – výrazné sýte farby a zaujímavé povrchové úpravy sú pre vás ako stvorené. Medzi dioptrickými okuliarmi Cazal si určite nájdete niečo pre vás.

Podľa tónu pleti

Chladný typ – ak patríte do tejto skupiny, tzn. máte skôr bledú tvár s jemným ružovým podtónom, mali by ste sa vyvarovať čiernym rámom, ktoré budú pôsobiť príliš drsne. Siahnite radšej po rámoch v podobných chladných tónoch, napr. modrá, šedá alebo strieborná.

Teplý typ – ak má vaša pleť teplý zlatistý nádych, mali by ste voliť rovnako teplé odtiene dioptrických okuliarov, napr. červené, hnedé, púdrové alebo zlaté.

Ak ste pripravený siahnuť po nových rámoch, zavítajte na stránku Duos a pozrite si najnovšiu trendy kolekciu, spomedzi ktorej si určite vyberiete to “pravé orechové”.

Zdroj obrázku: Kiselev Andrey Valerevich / Shutterstock.com

Mohlo by vás zaujímať