Veľkonočná výzdoba alebo každý nápad sa cení

Veľkonočná výzdoba alebo každý nápad sa cení

Nestihli ste veľkonočnú výzdobu, nestíhate – alebo neviete ako rýchlo akčne na to? Z núdze cnosť – alebo  každý nápad sa cení. Expresná veľkonočná výzdoba…

Máte vykrajovačky? Nemusia byť len na koláče. A ozdobná reťaz nie je len výsada vianočného stromčeka.

O čo ide? O nápad.

Obkreslite vykrajovačku veľkonočného vajíčka, zajačika, káčatka na papier, vystrihnite. Šnúrkou, stužkou, špagátikom a zošívačkou spojte do reťaze – a tramtaradá, Veľká noc je tu! Na počkanie. Papierové ozdoby takisto môžete prepichnúť ihlou so šnúrkou a tak navliecť, napríklad.

Nemáte vykrajovačky? Nič to.

Vajíčko vie nakresliť aj voľnou rukou každý. Nemusí to byť presný prototyp ideálneho. Predsa v skutočnosti je každé vajíčko trochu iné. A toto bude to vaše. Originál. Zapojte do hry deti. Spolu sa zasmejete a čo spoločne vytvoríte, bude vždy to pravé, dobré a originálne. Žiadne pochybnosti.

Chceli by ste takisto zajka, ale to, čo ste nakreslili sa mu nepodobá? Nič to. Možno objavíte detskú vymaľovávanku so zvieratkami – stačí vystrihnúť. Alebo, priložte priesvitný papier, obkreslite, vystrihnite – a šablóna je na svete.

Je to zábavné, oddýchnete si a vrátite sa do detstva – ak vám však ostalo spolu s úsmevom v srdci, ani sa vracať nemusíte. Život je hra a trebárs aj takto sami sebe zaručíte, že vie byť veselá. Jar v srdci a všade okolo je na to ako stvorená. Neváhajte!

Veľkonočná výzdoba a nápad navyše? Zahrajte sa na čarodejníka a ukryte ozdoby priamo pred očami.

Čiže, spravte ich v takej farbe, že splynú s pozadím, okolím. Nechajte, nech deti, rodina, ktokoľvek vaše expres originál veľkonočné kreácie hľadá. Spomenuli ste si takisto na detské pri schovávačke: zima, zima, blízko, horí – našiel si! Doprajte si veľkonočnú radosť a úsmev – na počkanie.

Text, fotografia, realizácia © Maja Kadlečíková

Titulná foto: Canva

Upečte si spolu s nami aj veľkonočného barančeka.

Recept overený časom a skúsenosťami nájdete nižšie…

Pripravte si spolu s nami: Klasický veľkonočný baranček originálny recept od Janky Turanskej

 

Mohlo by vás zaujímať