Najlepší pomocníci na upratovanie domácnosti

Toto sú najlepší pomocníci na upratovanie domácnosti

Väčšina z nás upratovanie nemá rada. Je namáhavé a zvyčajne to posledné, na čo po dlhom pracovnom dni myslíme. (Ešteže máme víkendy.) Moderné technológie sú teraz v bode, keď je robotika pri domácich prácach veľmi často využívaná.

Najlepší pomocníci na upratovanie domácnosti

K dispozícii sú roboti, ktorí váš domov vyluxujú, umyjú podlahy, ba dokonca vyčistia vaše odkvapy od lístia. Ešte lepšie je, že väčšina z týchto upratovacích robotov je cenovo dostupná, čo znamená, že prenechanie jednej z najbežnejších úloh domácej údržby na moderné technológie je bližšie, ako si myslíme.Roboty predstavujú sľubnú alternatívu k ľudskej práci na čokoľvek, od čistenia podláh po čistenie okien.Tu sú naše tipy na 4 dokonalých pomocníkov, o ktorých si myslíme, že stoja za zváženie.

1.  Robotický vysávač

Popularizované značkou Roomba sa robotické vysávače stali novou technologickou normou, vďaka ktorej sú podlahy lenivých alebo len jednoducho príliš zaneprázdnených dokonale čisté. Sú tu už nejaký čas, ale mnoho ľudí sa stále snaží pochopiť, ako fungujú. Vďaka ich technológii  sú však títo pomocníci jedny z najjednoduchšie použiteľných. S plnou batériou dokáže robot povysávať vaše podlahy bez akéhokoľvek zásahu z vašej strany. Aj keď niektoré vysávače bojujú viac ako iné, v závislosti od svojich senzorov, väčšina z nich odvádza slušnú prácu.

Robot je oveľa menší ako bežný vysávač, čo umožňuje upratovanie aj v obmedzených priestoroch. Vďaka tomu je vysávač ideálny pre majiteľov domácich miláčikov, pretože dokáže zachytiť vlasy a chlpy aj spod nábytku. Takmer každý robot je tiež celkom ľahký. Môžete ho bez námahy prenášať, najmä v porovnaní s ťažkými tradičnými vysávačmi.

Najsignifikantnejšou výhodou je, že vám pomáha udržiavať vaše podlahy čisté bez akejkoľvek námahy. Ak teda používate klasický vysávač dva alebo trikrát týždenne, skúste každý deň spustiť robota. Všimnete si, že veľký stroj nebudete musieť používať viac ako raz týždenne.

zdroj: pinterest.com

Náš tip: iRobot Roomba 650

iRobot existuje už 30 rokov a Roomba bola jedným z prvých upratovacích robotov, ktoré prešli do mainstreamu. Aj keď spoločnosť ponúka širokú škálu upratovacích robotov (cena niektorých šúcha aj 1000 eur), Roomba 650 je základný model a pre väčšinu z nás je absolútne postačujúci. Je možné naplánovať jeho spustenie na každý deň v konkrétny čas, takže môžete pracovať aj keď ste mimo domu. Je tiež schopný nabíjať sa sám, takže keď je batéria takmer vybitá, automaticky sa vráti do doku.

Model 650 prejde každý bod miestnosti viackrát, aby bolo zaistené čo najdôkladnejšie vysávanie a je vhodný aj pre domácnosti, kde žijú zvieratá. Tak ako všetky Roomby, aj 650 prichádza s detekciou nečistôt, kde senzory detekujú znečistené miesta. Ak robot zistí silne znečistenú oblasť, strávi na danom bode viac času a bude ho intenzívne vysávať, kým už nebude dokonale čistý.

Foto: pinterest.com

2.  Robotický mop

Vo svete, kde je váš chrbát ušetrený od namáhavého tasku vysávať a umývať tvrdé podlahy, vyzerá všetko perfektne. Len veľmi málo ľudí dokáže úprimne povedať, že ich tieto práce bavia. Tí, ktorí áno – dobre, sú to jednorožci.

S objavením sa robotických vysávačov bolo len otázkou času, kedy sa na scénu dostanú robotické mopy. V súčasnosti sú už na trhu desiatky takýchto zariadení. Aj keď nedosiahli celkom technologickú zdatnosť robotických vysávačov, tieto malé mopovacie stroje neustále víria vodu vo svete upratovania.

Robotické mopy sú výhradne vymoženosťou, ktorá zvyšuje váš komfort. Preto nie sú lacné.To, čo zvyšuje ich hodnotu je ušetrený čas. Čas sú peniaze, ale je to tiež čas, ktorý môžete tráviť s rodinou, priateľmi, alebo hoci aj pri príprave večere. Rodiny s dvoma rodičmi na plný úväzok a deťmi s rôznymi aktivitami môžu využiť všetok čas, ktorý takto získajú. Jedna alebo dve hodiny týždenne sa nemusí zdať veľa, ale sa to načítava. To je 50 – 100 hodín ročne, kedy sa môžete sústrediť na iné veci ako na mopovanie. Toľko ušetreného času už za to stojí. Ktoré z týchto upratovacích zariadení je však pre vás to pravé? Určite si pozrite test robotických mopov  a ich nezaujaté recenzie, kde nájdete ďalšie informácie, alebo skúste naše odporúčanie.

Toto sú najlepší pomocníci na upratovanie domácnosti

 

zdroj: pinterest.com

Náš tip: iRobot Braava Jet M6

Braava nie je takým pojmom ako Roomba, ale obe sú „vystrihnuté z rovnakého plátna“: iRobot, výrobca Roomby, označil svoje robotické mopy značkou Braava, aby boli obidve produktové rady jasné. Braavy fungujú rovnako dobre ich Roomba bratranci.

Braava Jet m6 je špičkový mop iRobot so špeciálnym čistiacim roztokom, solídnou výdržou batérie pre pokrytie celej domácnosti, množstvom nastavení a dokonca aj možnosťou pracovať v tandeme s určitými modelmi Roomba – takže keď vaša Roomba dokončí vysávanie Braava začne pracovať na vytieraní. Môže fungovať aj ako suchý zametací stroj,  aj ako mokrý mop. Dokáže zmapovať váš domov a integrovať sa s hlasovými asistentmi, ako je Alexa.

Mop iRobot Braava Jet M6 je dokonalou definíciou komfortného upratovania.

3.  Robotický čistič okien

Čistenie okien nie je len namáhavá úloha, ale niekedy aj nebezpečná. Napríklad ak máte dvojpodlažný dom alebo bývate na 5. poschodí…Kto by vám aj mohol zazlievať, keď by ste umývanie niekedy radšej prenechali dažďu.Našťastie technologický pokrok pripravil pôdu pre roboty, ktoré vám môžu pomôcť s touto náročnou úlohou. High-tech robot na čistenie okien je skvelý spôsob, ako udržať vaše okná  čisté a eliminuje riziko zranenia alebo vypadnutia z okna.

Robotické čističe okien sú viac menej novinkou. Väčšina z nich funguje tak, že sa na okná prilepí pomocou sacej sily motora a na pohyb používa otočné podložky. Podložky sa používajú na čistenie, sušenie a leštenie okien – väčšinou ich je možné prať v práčke. Niektoré z nich možno použiť aj na čistenie iných rovných povrchov, napríklad stolov. Ak teda hľadáte bezproblémový spôsob, ako udržať vaše okná iskrivo čisté, práve ste ho našli.

Stačí klepnúť na jeho zapínač a robot sa začne prepracovávať cez vašu okennú tabuľu. Väčšina robotických čističov okien navyše dokáže zmapovať celé okno, presunie sa do všetkých rohov a naozaj dôkladne ich vyčistí.

Najlepší pomocníci na upratovanie domácnosti

zdroj: heureka.sk

 

Náš tip: Ecovacs Winbot 880

Ecovacs Winbot 880 je jedným z najlepších robotov na čistenie okien, ktorý s vašimi oknami robí zázraky a ušetrí vám agóniu pri lezení po rebríkoch. Na rozdiel od iných modelov postupuje v štvorstupňovej operácii čistenia, ktorá umyje celé okno. Najskôr začne nastriekaním okna čistiacim činidlom a potom ho pomocou čistiacej podložky zotrie, čím uvoľní nečistoty. Jediným prechodom stierka odstráni nečistoty. Cez okno  prechádza ďalšia stierka, aby vyčistila nepoddajné zvyšky.

Počas zlomku sekundy čistiaca podložka vysuší okno a nechá ho bez poškvrny čisté.

Budete prekvapení, ako ľahko sa pohybuje po obrysoch okna. Našťastie technológia WIN-SLAM 2.0 je zárukou inteligentného čistenia. Robot si tak vyberie najvhodnejšiu cestu, aby sa vyhol prekážkam. K dispozícii je tiež pokročilá technológia detekcie okrajov, ktorá pomáha pri identifikácii ostrých rohov na zarámovaných, aj nezarámovaných oknách. Preto sa ľahko orientuje a môže meniť smer bez toho, aby zasiahol hrany a padol.

Okrem toho má robotický vysávač diaľkové ovládanie a ako také ho môžete ovládať z pohodlia domova. Musíte iba naštartovať, zastaviť a zmeniť smer jazdy v závislosti od vašich potrieb pri upratovaní.

4.  Robotický čistič žľabov

Ak bývate v rodinnom dome, viete, že čistenie odkvapov je náročnou, nepríjemnou, ale dôležitou úlohou. Už ste uvažovali o tom, že by to za vás spravil robot? Robot na čistenie žľabov je diaľkovo ovládané zariadenie, ktoré umiestnite do žľabu. Čistiaci nástroj jazdí po pogumovaných pásoch dole žľabom, rozbíja nánosy a zvyšky vyhadzuje zo žľabu šnekom. Šnek, ktorý má vpredu mäkké točiace sa čepele, vyráža pred sebou trsy vetvičiek, mŕtve listy a iné zvyšky. Medzitým kefy, ktoré sa nachádzajú za čepeľami, zbierajú zvyšné drobné kúsky nečistôt ako finálne zametanie.

zdroj:heureka.sk

 

Náš tip: iRobot Looj 330

Toto zariadenie vyrába rovnaká spoločnosť, ktorá stojí za sériou vysávačov Roomba a robotickou kosačkou na trávu Terra.Tento model používa štvorstupňový šnek na vyhadzovanie nečistôt, lístia a iných predmetov zo žľabu. Looj 330 dokáže rozpoznať nečistoty podľa toho, aké sú hrubé a podľa všeobecnej hmotnosti. Robot prispôsobí svoje funkcie na základe toho, čo identifikuje. Vyčistenie asi 30 stôp odkvapového priestoru trvá približne päť minút.

Na priemerné nabitie zvládne okolo 60 lineárnych metrov. To by malo stačiť na prekonanie väčšiny odkvapov. Rovnako ako jeho podlahoví bratranci, aj Looj má snímače detekcie nečistôt, ktoré spôsobujú spomalenie v oblastiach, kde nánosy skutočne upchávajú žľab, aby sa dosiahlo jeho dokonalé vyčistenie. Ak máte radi trochu viac kontroly, Looj je dodávaný s ručným ovládaním pre manuálnu obsluhu, ale funguje dobre, aj bez toho, aby ste museli niečo robiť.

Zdroje informácií:

Mohlo by vás zaujímať