fbpx

Tajomstvo odhalené! Viete, ako minimalizovať prejavy starnúcej pokožky?

Tajomstvo odhalené! Viete, ako minimalizovať prejavy starnúcej pokožky?

Vekom pokožka starne, je to jeden zákonitý prirodzený proces. Pri dodržiavaní správnych zásad ho možno spomaliť a čo najdlhšie sa tešiť z krásnej hebkej pleti. Prejavom starnúcej pokožky sa budeme venovať na nasledujúcich riadkoch, a to na úrovni prvých liniek až po hlbšie vrásky! 

Čiary života na ľudskej pokožke

Hneď ako pokožka začne starnúť, objavujú sa na jej povrchových vrstvách jemné linky. Vidieť ich pozdĺž línií „smiechu alebo mračenia“, teda v okolí očí a úst. Samozrejme, že postupne prechádzajú aj na iné partie tváre. V prirodzenom procese starnutia sa z jemných liniek môžu stať hlbšie vrásky v dôsledku straty hydratácie, pružnosti a pevnosti.

Pozor! Celospoločenským problémom je vystavovať pokožku vysokému stupňu znečistenia. Pre ochranu pokožky preto dbáme na výživu proti agresívnym voľným radikálom (výpary z priemyselnej činnosti, z výfukových plynov).

Podporujeme lepšie aktivizovanie prírodných antioxidantov

Všetky odporúčané látky pre výživu a antiage pôsobenie na pleť nachádzajú najväčších konkurentov vo vitamíne C alebo E – ide predsa o vplyvné antioxidanty so schopnosťou vytvárať bariéru pred oxidačným stresom. Tomu však predchádza aktivizovanie a čo najvyššie vstrebávanie prostredníctvom silných zdrojov.

Za ten považujeme lipozomálny glutatión (patrí k najsilnejším antioxidantom), ktorý neutralizuje voľné radikály a navyše je aj nápomocný pri aktivizovaní ďalších antioxidantov – napr. vitamínov C a E. Vo svojej podstate skrýva len jedinečnú silu prírody. Dôvera v neho prináša kvalitný transport aktívnych látok do buniek. Tento efekt ešte viac podnecuje svojou významnou formulou, tzv. lipozómami. Aktívne molekuly sú obalené čiastočkami tuku, a tak bezpečne chránené pred tým, aby sa rozpustili skôr, než ich stihne telo vstrebať.

TIP – Pri pravidelnom užívaní lipozomálneho glutatiónu zabezpečujeme výživu celej imunite, udržiavame sa v kondícii po fyzickej aj emočnej stránke. Zabraňujeme negatívnym vplyvom stresu a vyčerpania, ktoré by inak prehlbovali každú vrásku na pokožke (aj duši). Navyše glutatión pomáha zlepšiť aj kvalitu pokožky a zabraňuje predčasnému starnutiu.

Takto vysokoúčinné produkty s ekologickým a udržateľným krédom zabezpečuje Purerituals.sk podľa rôznych účelov a aj ďalších zdravotných ťažkostí objavujúcich sa ako v mladšom, tak aj v produktívnom veku!

Zdroj obrázka:

Juice Flair / Shutterstock.com

-Infoservis-

Mohlo by vás zaujímať