Strácate chuť? Tieto jednoduché riešenia vám ju môžu rýchlo vrátiť

Strácate chuť? Tieto jednoduché riešenia vám ju môžu rýchlo vrátiť

Mnohí sa o tejto téme hovoriť boja, pretože ide o intímnu sféru života, s ktorou sa deliť s ostatnými nie je príjemné ani jednoduché. Avšak, rovnako ako iné časti a systémy tela, ani oblasť hormónov a pohlavných orgánov sa v priebehu rokov nemôže vyhnúť príznakom starnutia a oslabenia. Bez konzultácie a riešenia týchto problémov však môže stroskotať nielen váš vzťah, ale časom chradnúť aj vaše zdravie a životná energia. Aké je teda riešenie?

V mnohých prípadoch nie je potrebné hneď utekať k lekárovi, pretože aj zdravý životný štýl a z neho vyplývajúce opatrenia môžu situáciu veľmi rýchlo zmeniť k lepšiemu.

Ideálny, prirodzený a lacný liek na viaceré problémy je šport

Dôvodom je fyzická aktivita, prostredníctvom ktorej je prekrvené celé naše telo, čím sa dôležité látky dostanú do každej časti tela. Aj dlhodobej poruchy erekcie sa preto môžete zbaviť tým, že budete pravidelne cvičiť.

Okrem prekrvenia, je výhodou pohybovej aktivity aj  pozitívny vplyv na kardiovaskulárny systém. Intenzívnejším cvičením môžete regulovať aj svoju telesnú hmotnosť, krvný tlak a hladinu cholesterolu. Cvičením podporujete aj zdravie srdca a tepien, ktoré sa najviac podpisujú na kvalite vášho intímneho života. A stačí vám na to len 30 minút fyzickej aktivity denne a udržíte sa v dobrej forme.

Pomôcť môže aj zdravá strava

Ľudia, ktorí sa snažia udržiavať v dobrej kondičke veľmi dobre vedia, že strava predstavuje 80 % úspechu a zvyšok je spomínané cvičenie. Rovnako to platí aj v prípade straty chute na sex. Prinavrátiť si ju preto môžete zdravou a vyváženou stravou. Veľmi nápomocné sú v tomto prípade  potraviny s vysokým obsahom flavonoidov, ktoré sa nachádzajú najčastejšie v bobuľovom ovocí, jablkách, hruškách, citrusových plodoch alebo reďkovke. Flavonoidy rozširujú cievy a chránia vaše telo pred trombózou.

Zbavte sa fajčenia a alkoholu

Za vaše zlyhanie v posteli by ste nemali viniť moderný nábytok do spálne, ale vaše nezdravé návyky. Najmä fajčenie má mimoriadne negatívny vplyv na potenciu, pretože nikotín poškodzuje krvné cievy a svaly. Ak prestanete fajčiť, prospejete nielen svojmu sexuálnemu zdraviu, ale tiež zlepšíte stav kardiovaskulárneho systému.

Rovnako aj pravidelná, nadmerná konzumácia alkoholu vedie k zlej cirkulácii krvi v tele a tým aj ku kvalitatívne horšej erekcii. Dlhodobé nadmerné pitie môže preto viesť k srdcovým problémom a zníženiu sexuálnej túžby.

Pokúste sa znížiť vznik a vplyv stresu

Napriek tomu, že je určitá dávka stresu pre naše telo prospešná, v nadmernom množstve spôsobuje poškodenie viacerých častí tela. Podpisuje sa aj pod hlavné príčiny problémov s erekciou. Práve úzkosť, ktorá je jedným zo sprievodných príznakov stresu, môže narušiť komunikáciu medzi mozgom a pohlavným systémom, čím sa zhorší prietok krvi, ktorý je pre dosiahnutie vzrušenia a uspokojenia veľmi dôležitý. Vymaniť sa preto spod vplyvu stresu má obrovský zmysel.

Využiť na to môžete rôzne techniky a metódy. Urobte si s kvalitnými šatníkovými skriňami v spálni poriadok, pretože aj ten sa podpisuje pod vašu nervozitu a vnútorný nepokoj. Prospešný je aj relax, pobyt v prírode a na čerstvom vzduchu, spomínané cvičenie alebo koníček, vďaka ktorému na problémy spôsobujúce stres rýchlo zabudnete.

Zdroj obrázkov: Shutterstock.com

 

Mohlo by vás zaujímať