Jozef Banáš – Smerujeme do totality. Kým sa nenaučíme diskutovať, nebude tu dobre. ..

Jozef Banáš – Kým sa nenaučíme diskutovať, nebude tu dobre…

Som dezolát. Takto začal Jozef Banáš rozhovor. Vyjadril sa aj k aktuálnym časom. Zhodnotil komunálne a župné voľby. Ale aj to, ako sú politici mimo realitu bežných ľudí. Témou bola aj sloboda slova a cenzúra.

Sloboda slova a cenzúra?

„Niektoré otázky nemôžete položiť. Ak sa ich spýtate, ste dezolát alebo konšpirátor. Kým sa nenaučíme diskutovať, tak tu nebude dobre… Ja som už len kvôli tomu, že kladiem otázky v súvislosti s vojnou na Ukrajine prišiel o mnohých priateľov. Celoživotných priateľov. A pritom sa len pýtam. Veď aj keď sa rozvádzajú dvaja ľudia, sudca sa pýta, kedy to začalo. Žiaden konflikt nevznikne len tak, z ničoho nič…,“ skonštatoval.

Vyjadril sa aj ku kultu mladosti a krásy v našej spoločnosti a aj k tomu, prečo sa médiá zmenili. „Ak by totiž verejnoprávne médiá pripúšťali diskusiu, tak žiadne alternatívne médiá by ani neexistovali. Nebolo by ich treba…“

Diskusia v rodine? 

S Adelou a zaťom vedia nájsť veľa spoločných tém. Aktuálne spolu chodia otužovať. A ako si zachovať celoživotný partnerský vzťah? Aj k tomu pridal v závere zopár inšpirácií.

Pozrite si rozhovor, ktorý bol koncipovaný aj s ohľadom na aktuálnu knihu Jozefa Banáša Karneval Krýs, ktorá vyšla vo vydavateľstve IKAR a obsadzuje popredné rebríčky v predajnosti.

Rozhovor môžete sledovať priamo tu. Alebo priamo na YOUTUBE – ODznova – kliknutím TU.

Poďakovanie

Chcem poďakovať všetkým, ktorí podporujú našu tvorbu. Aj vy sa môžete pridať tu: https://ko-fi.com/odznovapodcast

Pripravila a moderuje: Martina Valachová

ODznova podcast je súčasťou obsahu Magazínu 40plus.sk . 

Kamera, Strih & Postprodukcia: Dominik Besler

Za priestory ďakujeme: Dom Umenia, Laurinská 14 – https://www.rdsartgroup.sk/

#odznova #motivacia

Mohlo by vás zaujímať