Dušan Plichta: Podvedome bojujeme o životnú energiu so svetom. Umenie je nebojovať, ale kultivovať seba

Každý sa chce dožiť vysokého veku, ale nikto nechce byť starý! Dlhovekosť a zdravie sú slovíčka, ktoré sa čoraz viac dostávajú na pretras. Dá sa poraziť niečo tak prirodzené ako starnutie? A čo s tým majú gény a čo potrava a pohyb? Ako to funguje v modrých zónach? Aj o tom sme sa rozprávali. Pozvanie do podcastu prijal Dušan Plichta.

Pýtala som sa ho aj:

  • Ty chceš okabátiť prírodu. Heknúť telo. To sa dá?
  • Si mladý človek. Prečo sa vôbec zaoberáš starnutím? Nie ste v rodine dlhovekí a chceš byť prvý, ktorý to zmeníš?
  • Veľa ľudí sa dnes obracia na funkčnú medicínu… na psychosomatiku.  Málokto sa však zaoberá funkčnou stravou. Ako ju vnímaš ty? Čo to funkčná strava vlastne je?
  • Dá sa funkčné stravovanie realizovať s ohľadom na rýchlosť života (nikto nič nestíha dnes…) a aj peňaženku (nie každý zarába tisíce eur mesačne…?
  • Je veľa produktov, ktoré sa snažia cez reklamu dostať k zákazníkom. Aj ty tvoríš produkty. Chceš predať. Prečo podľa teba ľudia potrebujú doplnky stravy? Naše babky to nemali…
  • Hovorí sa, že dopĺňanie kolagénu je len marketing. Telo by si malo kolagén tvoriť. Žiaden práškový kolagén vraj nie je riešenie – vraj je to len placebo. Kúpim si kolagén a začnem veriť, že to funguje…. Ako sa v tom má človek zorientovať?
  • Čo si myslíš o NOCEBO efekte?
  • Ty máš deti. Ako vieme, tak veľa detí je dnes obéznych. Čo by mohlo rodičom pomôcť, aby deťom pomohli? V oblasti stravy, najmä…
Keď sa vypli kamery, Dušan Plichta mi povedal, že by rád dal nejakú výhodu pre divákov podcastu. 

Ak chcete získať kolagén výhodne, Dušan mi po nahrávaní podcastu povedal, že rád dá divákom podcastu výhodu – 20% zľavu. LINK: https://powerlogy.com/vyhodne-balenia a použitie zľavového kódu v tejto forme: odznova20

Celý rozhovor priniesol veľa odpovedí aj na iné otázky.

Pozrieť si ho môžete priamo tu:

Som rada, že vás to so mnou baví…

Ďakujem aj za finančnú podporu, ktorú mi posielate. Ak sa chcete pridať, je možné realizovať touto cestou: Podpora podcastu ODznova možná tu: https://ko-fi.com/odznovapodcast alebo na č.u: SK45 8330 0000 0022 0165 1060 – do poznámky uveďte, že ide o dar.

Martina Valachová

Mohlo by vás zaujímať