fbpx

Pravidelnosť v starostlivosti o pleť

Pravidelnosť v starostlivosti o pleť

Pravidelnosť v starostlivosti o pleť

Pamätáte si, ako v škole učiteľky neustále prízvukovali, že opakovanie je matkou múdrosti? Je to veľká pravda, ktorú je možné aplikovať na mnoho oblastí života. Starostlivosť o pleť do nich patrí. Pravidelnosť je pre pleť veľmi dôležitá, rovnako tak aj kvalita používaných produktov.

V prvom rade by si mala každá žena zapamätať to, že pleť je odrazom vnútorného stavu organizmu, a to či už fyzického, alebo psychického. Nezdravý životný štýl, spánkový deficit, stres. To všetko sa odzrkadľuje na pleti a dáva vám vedieť, že niečo nie je poriadku.

Hydratácia na prvom mieste

Rôzne prípravky a pleťové produkty sú tak nadstavbou, keď máte všetko vyššie spomenuté vyriešené. Po 40-tke už pleť nie je tak pružná a pevná, ako zvykla byť a tvoria sa na nej vrásky. Vašim najlepším kamarátom by mali byť očné krémy a celková hydratácia pokožky zvonku, ale aj zvnútra klasickým pitím čistej vody. Nezabúdajte, že očné krémy sa aplikujú jemným vklepávaním do oblasti pod očami.

Každý deň, a to aj v zimných mesiacoch, by ste nemali vynechať ochranný SPF krém. Zabraňujete tak vzniku nepríjemných pigmentových škvŕn a priamemu pôsobeniu slnka na tvár. SPF filter je poslednou vrstvou pred nanášaním make-upu, takže ho nezakrývajte ešte denným krémom.

Zbavte sa nečistôt

V starostlivosti o pleť sa často môžete stretnúť o peelingy na tvár, pri ktorých je však špecifické to, že by ste ich nemali používať v prípade, ak sa vám objaví akné alebo určitý vonkajší problém na tvári. Aplikáciou peelingu si otvoríte póry a môžete baktérie si tak môžete rozniesť po celej tvári. Peeling je skvelý na bezproblémové typy pleti, pretože sa vďaka nemu zbavíte odumretej kože a nepotrebných buniek.

Ak máte svoje spôsoby starostlivosti o pleť, nevynechávajte ich a opakujte ich každý deň. Pleť sa vám po čase odvďačí, no nechcite viditeľné výsledky okamžite. Čas je najlepším liekom.

Zdroj obrázku: fizkes / Shutterstock.com

Mohlo by vás zaujímať