Najčastejšie mýty o plotovom pletive.

Najčastejšie mýty o plotovom pletive.

4 mýty o zváranom pletive

Každý pozemok, ktorý má byť vymedzený a ohraničený, vyžaduje kvalitné a dlhodobo funkčné oplotenie. Plotové pletivo je skvelou voľbou vďaka svojej pevnosti a vysokej odolnosti proti vplyvom počasia a behu času.

Pletivo na plot je na trhu dostupné vo viacerých typoch a prevedeniach, ako štvorhranné pletivo, zvárané pletivo, zvárané pletivo v rolkách a plotové panely. Každé z nich je vyrobené z vysoko kvalitných a odolných materiálov, ktoré sú zárukou ich funkčnosti a dlhej životnosti.

Má mnoho výhod a benefitov, ktoré ho predurčujú byť jedným z najpoužívanejších foriem oplotení.

No rovnako ako v každej oblasti, i o pletive na plot kolujú rôzne mýty.

Aké sú najčastejšie mýty o zváranom pletive 

Má nízku odolnosť a pevnosť

Jedným z častých mýtov a dezinformácií ohľadom plotového pletiva je to, že má nízku odolnosť a pevnosť. No v tomto prípade, práve opak je pravdou. Je vyrobené z vysoko kvalitných a oderuvzdorných materiálov, ktoré zaručujú jeho funkčnosť a stabilitu. Použitie plotového pletiva, plastového pletiva pri inštalácii oplotenia je tou správnou voľbou, ak chcete aby vám prinieslo čo najväčší úžitok čo najdlhší čas.

Je náročné na inštaláciu

Pri kúpe oplotenia je podstatným faktorom rýchlosť a zložitosť jeho výstavby. A práve tu sa dostávame k ďalšiemu častému mýtu o pletive, ktorým je náročnosť jeho inštalácie.

Avšak, montáž a inštalácia plotového pletiva je pomerne jednoduchá a rovnako tak je nenáročná jeho následná údržba a starostlivosť, čo vám uštetrí kopu času a peňazí.

Pôsobí nevýrazne

Ďalším pomerne rozšíreným mýtom o pletive na plot je jeho nevýraznosť. No i tu platí tak ako v predchádzajúcich prípadoch, že je to iba mýtus a pravda je zas niekde inde.

Plastové pletivo býva dostupné v rozličných farebných variáciách a prevedeniach. Pôsobí upravene a esteticky a krásne zapadá do prostredia, kde má byť nainštalované.

Jeho cena je vysoká

Pri kúpe oplotenia je dalším dôležitým elementom jeho cena. Rozšíreným mýtom je mýtus o vysokej cene pletiva.

Avšak plotové pletivo spĺňa štandardy vysokej kvality a pritom je aj cenovo dostupné.

Druhy pletív, ktoré sa najčastejšie používajú na oplotenie:

 Štvorhranné pletivo:

  • Pozinkované– je vyrobené zo žiarovo pozinkovaného drôtu. Je pevné, oderuvzdorné a jeho odolnosť voči korózii je vysoká, 8 až 10 rokov
  • Poplastované- je vyrobené zo žiarovo pozinkovaného drôtu a polyesteru či PVC. Pôsobí upravene a nie je potrebné ho natierať. Jeho životnosť je mimoriadne vysoká, a to minimálne 15 rokov.

Zvárané panely

  • Pozinkované– sú po zváraní žiarovo pozinkované. Zvary panela sú chránené pod vrstvou zinku, čo zaručuje vysokú odolnosť voči škrabancom a ich oderuvzdornosť. Majú odolnosť voči korózii približne 15 rokov.
  • Poplastované– sú vyrobené z pozinkovaných drôtov pred zváraním. Obsah zinku je minimálne 40mg/m2. Druhá ochranná vrstva polyesteru je elektrostaticky nanášaná a má hrúbku 100 mikrónov. Disponujú veľmi vysokou odolnosťou voči korózii, minimálne 20 rokov. Vyrábajú sa v mnohých farebných prevedeniach a aj preto sú esteticky pôsobivé.

Zvárané pletivo v rolkách

  • Je vyrobené zo žiarovo pozinkovaného drôtu, po zváraní je elektrostaticky poplastované vysokoadhéznym polyetylénom. Má antikoróznu úpravu.

Plotové panely

  • Pozinkované– po zváraní sú žiarovo pozinkované. Zvary panely sú chránené pod vrstvou zinku, čím sa dosiahla ich odolnosť voči škrabancom a oderuvzdornosť. Majú vysokú odolnosť voči korózii, a to cca 15 rokov.
  • Poplastované– sú vyrobené z pozinkovaných drôtov pred zváraním. Obsah zinku majú minimálne 40mg/m2. Druhá ochranná vrstva je elektrostaticky nanášaná a má hrúbku 100 mikrónov. Ich odolnosť voči korózii je minimálne 20 rokov. Dostupné sú v rozličných farebných škálach.

Plastové pletivo sa často používa pri montáži a inštalácii oplotenia rodinných domov, priemyselných stavieb, chovateľských budov a ďalších.

Veriť či neveriť mýtam o pletive? Najlepšie vyskúšať ho a presvedčiť sa o jeho kvalitách na vlastnej koži, vlastnom pozemku.

-Infoservis-

Mohlo by vás zaujímať