O ČO IDE PRI NÁRODNOM POCHODE ZA ŽIVOT?

O ČO IDE PRI NÁRODNOM POCHODE ZA ŽIVOT?

Včerajší deň bol zaujímavý. Pochodovalo sa za život. Národne. Podľa mňa život treba žiť. Netreba zaň pochodovať. Mňa na tom celkom irituje viac vecí.

Prečo sa to volá POCHOD? Pochodujú vojaci. Alebo kotleby pochodujú. Normálni ľudia kráčajú. Nepochodujú. Ďalej ma hnevá, že všetky médiá informujú tak veľmi pozitívne, akoby to bola platená reklama. Akoby ten čudesný pochod bol najdôležitejšia vec dňa. Najviac mediálneho priestoru cez fotky a reportáže dostali zelené vlajky. Super. Nech mi nikto nepíše, že organizátori ich upozorňovali, aby dali vlajky dole. Pretože v túžbe po  sprísňovaní zákona sú na spoločnej vlne. Kamoši?

O ČO IDE PRI NÁRODNOM POCHODE ZA ŽIVOT?

Prosím všetky ženy nech zdvihnú ruku, ak by chceli podstúpiť interrupciu. Len tak. Z pasie. Lebo nemajú nič lepšie na práci. Dnes, keď sa počet interrupcií znížil o 75% oproti rokom dozadu, tu niekto vykrikuje a kope do otvorených dverí?

KTO A PREČO SI CHCE UZURPOVAŤ PRÁVO ROZHODOVAŤ O ŽENE? KTO JE ZA TÝM? ROZUM SA MI ZASTAVUJE.

V ktorom storočí sme sa ocitli? Načo je nám veda? Načo zisťujeme, či je dieťa v brušku mamy v poriadku? Načo? Veď nechajme všetko na prírodu. Tak?

Osobne poznám dve ženy, ktorým v prvom trimestri zistili, že dieťa sa narodí s vážnymi chybami. Nejdem popisovať diagnózy. Viete si ich asi predstaviť. Viete ako tie ženy plakali, keď išli na potrat? A koľko sedení u psychológa museli absolvovať? Veľa. Sú odsúdeniahodné? Kto by mal rozhodnúť v budúcnosti o ich živote a živote ich potomka? Nejaká komisia? Kto v nej bude sedieť?

Na pochod prišla aj Sue Thayer, bývalá manažérka kliniky potratárskej organizácie Planned Parenthood, ktorá sa v živote venovala interrupciám a „zabila? Či asistovala pri zabití?“ stoviek životov. Ľudia jej tlieskali, pretože už „abstinuje“ Už nezabíja. Už kričí a sype si popol na hlavu. Prečo jej mám tlieskať? Prečo? Čím je lepšia? Lebo „sa uvedomila“ ? Zbláznili sme sa už načisto?

Keď hovorca pochodu Tomáš Kováčik pre médiá povie, že treba chrániť každý život a že život dieťaťa má prednosť pred životom ženy, ktorá dieťa nosí? Haló! Všetci tí, ktorí pochodujete, ak by sa to týkalo vašej manželky, nechali by ste ju zomrieť?

Zdroj: https://domov.sme.sk/c/6937838/prolife-aktivista-potrat-nepripustam-ani-pri-ohrozeni-zivota-zeny.html

BOLA SOM ZNÁSILNENÁ A SOM TEHOTNÁ?

No a čo teraz? Jeden sex navyše a je z toho krásny nový život v brušku znásilnenej. Kto chce rozhodovať o tom, či takto potupená žena musí donosiť dieťa? Ak chce, je to jej voľba. Ale ak nemá silu 9 mesiacov každý deň spomínať na násilný čin, je to v poriadku. Aká komisia chce rozhodovať? Kto v nej bude sedieť? Koľko bude úplatok za potrat?

Uvažujem, že či neusporiadať Národný pochod za zdravý rozum. Kto sa pridá?

Martina Valachová

Rozhovory

Mohlo by vás zaujímať