My si tu raz za niektoré veci vyškrabeme oči. A potom, SLEPÍ, možno až potom budeme k sebe HMATAŤ cestu…

Martina ValachováMy si tu raz za niektoré veci vyškrabeme oči. A potom, SLEPÍ, možno až potom budeme k sebe HMATAŤ cestu…

Tam nechoď! Alternatívne médiá sú smrť. Majú tam aj primitívne relácie a hostí. Zničíš si meno!

Nedávno som postrehla kritiku jednej známej koučky, ktorá si dovolila ísť ako hosť do vysielania istého alternatívneho média. Táto koučka vedie aj dve silné skupiny na FB, kde sú tisícky žien. Zvalila sa na ňu toľká kritika, že som neverila vlastným očiam. Prečo tam išla, je to konšpiračné médium, chodia tam rôzni primitívni ľudia, vystupujú tam dezoláti… atď…

„Skončila si u mňa. Toto si mala za potreby?“… pokračovala diskusia…

A to si tam tie ženy hovoria a oslovujú sa ako DÁMY alebo HVIEZDY… Názvy skupín som zmenila… Nejdem vynášať informácie z týchto súkromných skupín. Len chcem zobrať ako príklad to, čo sa stalo.

NIE, čo hovoríš, ale KDE to hovoríš?

Častou námietkou mnohých „akurátnych dám či hviezd“ na tento počin koučky bolo, že v danom médiu vystupujú rôzni ľudia, ktorí sú takí či onakí. Jednoduchí, hlúpi, radikálni a pod. Len teda nie sú správni. Koučka žije mimo Slovenska, netušila, že dané médium „nie je v poriadku“ z hľadiska nevyslovených zákonov akurátnosti, ktoré platia na Slovensku. Odrozprávala si tam svoje, a tým to pre ňu zhaslo.

No vyzerá, že nezhaslo. Lebo tam nemala chodiť… A bodka.

A mne napadlo, že my si tu raz za niektoré veci vyškrabeme oči. A potom, SLEPÍ, možno až potom budeme k sebe HMATAŤ cestu…

Ak by sme mali vyhodnocovať médium podľa všetkých relácií a všetkých hostí, ktorí tam chodia, tak by nikto nechodil nikam. Ako by napríklad mohla ísť prezidentka do ktorejkoľvek televízie, keď večer predtým tam vystupovali primitívi s primitívnymi názormi „z farmy“? Či to je v poriadku? Prezidentka nemusí poznať celú skladbu danej televízie? A teda nie je osprosťovanie národa ako osprosťovanie národa? Niektoré osprosťovanie je povolené a tolerované, ba priam vhodné? A niektoré je teda nevhodné? A kto to, prosím, posudzuje a vyhodnocuje?

Značíme si tu medzi sebou územia, ktoré sú tolerované. A územia, ktoré sú akože toxické.

Pre mňa sú napríklad toxickým miestom klasické masové médiá (raz to, raz ono), ktoré tu za posledné roky urobili viac škody, ako samotná korona. Majitelia pravdy. Dokonca existuje redaktorka, ktorá povedala, že o pravde sa nediskutuje. BINGO. A keď sa zistí, že pravda bola v mnohých ohľadoch úplne niekde inde, tak toto sa už ďalej nekomentuje… Ticho je.

Pozrite, ako ľahko sa 24. februára 2022 vyriešila napríklad TÁ choroba. Veď ak by nenastala vojna, tak má väčšina národa v sebe už vakcínu číslo 5 a testovalo by sa donekonečna. Podľa mňa by sme testovali už aj psy a mačky! Pretestovali a premrhali sme niekoľko nových nemocníc! Doteraz sa vakcíny po záruke „lejú do Dunaja…“ Tak tomu sa podľa mňa povie manipulácia dezinformáciami ako hrom!

Výsledok zle nastavených opatrení a zle komunikované opatrenia v médiách (médiá, čo majú byť strážne psy a nie pritakávači agend…)? Množstvo ľudí na práškoch, deti si režú žily, mnohí podnikatelia skrachovali… A to je v poriadku?

Chce mi niekto povedať, že tá koučka, ktorá prehovorila v dezolátnom médiu k tupým dezolátom, tým niekomu ublížila? A ako ublížila? Veď tie DÁMY a HVIEZDY (mnohé z nich oblepené všetkými vlajkami sveta, že im už ani profilovka na to nestačí – až sa bojím, aby neprišla nejaká nová agenda, ku ktorej sa treba JASNE postaviť! – že by im tá profilovka nepraskla od toľkej jasnej pravdy), tie DÁMY a HVIEZDY by mali oceniť, že sa doteraz uznávaná koučka vybrala šíriť zdravé myšlienky medzi dezolátov… Možno zmúdrejú! Či nie?

Ja si myslím, že je dôležitejšie, čo človek hovorí. A nie, kde to hovorí.

Lebo sa môže stať, že obyčajný sedliak na hnojisku povie väčšiu múdrosť, ako vyžehlený a akurátny politik či pán novinár, ktorý niečo citlivo vníma… A vlastne… On väčšinou ten sedliak má viac rozumu a životnej múdrosti, ako hlavy študované a rôznymi propagandami zmanipulované.

Lebo taký sedliak počúva a vníma, čo ten druhý hovorí a robí.

Pre neho nie je dôležité, či to niekto hovorí z kanála takého alebo onakého. Hnojiska plného slepačincov či kravských hovien. Dôležitý je zámer, čistota úmyslu a obsah. A kvalita hnojiva!

Martina Valachová

Mohlo by vás zaujímať