Hydroizolácia podkladov a kvalitné epoxidové podlahy, podceňovaná ochrana každej budovy

Hydroizolácia podkladov a kvalitné epoxidové podlahy, podceňovaná ochrana každej budovy

Špecializované kamenné obchody či e-shopy zamerané na stavebný či iný podobný pracovný materiál ponúkajú naozaj rozličný tovar. Ten vám môže pomôcť váš domov ochrániť, ale aj skrášliť.

Dbať na stopercentný stav vášho domova či pracovných priestorov je mimoriadne dôležité. Všetci sa tu totiž chceme cítiť čo najlepšie. My sme sa dnes pozreli na problematiku hydroizolácie základov a výhody epoxidových podláh.

Hydroizolácia podkladov nie len proti spodnej vode

V súčasnosti poznáme viacero typov hydroizolácií. Veľmi často využívanou je tá pri strechách, mimoriadne dôležitá je však aj kvalitná hydroizolácia základov. Pri jej zlom alebo nedostatočnom prevedení hrozí preniknutie vody do stien, čo spôsobuje nepríjemnú vlhkosť v dome. Túto izoláciu ale môžete zrealizovať aj čiastočne prípadne dodatočne časom aj bez búrania. Základy sa ale neizolujú len proti spodnej vlhkosti, bojujte ňou aj proti tlakovej vode. Pri suterénoch je tu možnosť aj zvislej hydroizolácie pri stenách, ktoré sú v kontakte so zeminou. Tieto práce zrealizujete aj sami, napríklad pomocou kryštalických, hydroizolačných prísad do betónov alebo stierok. Ak potrebujete okamžite utesniť únik vody, odporúčame vám rýchlo tuhnúci cement. Zaujímavou voľbou je aj 2-zložková, polyuretán-bitúmenová, tekutá hydroizolácia bez spojov so skvelou chemickou a mechanickou odolnosťou či vysokou elasticitou. Tá si poradí aj s prerastaním koreňov.

Povrchovo krehké no dostatočne tvrdé a odolné epoxidové podlahy

Počuli ste už o tomto type podláh? Lesklé epoxidové podlahy sú postavené na rovnomennej živici, teda materiály, ktorý vám umožní vytvoriť súvislú podlahu so širšou škálou povrchových úprav. Vyznačujú sa svojim leskom, trvanlivosťou a dokonalou chemickou odolnosťou. Vlastnosťami často prekoná väčšinu iných náterov na trhu. Je vhodná do všetkých priestorov s nízkym až stredným mechanickým zaťažením, ideálne napríklad do domových garáží, dielní alebo pivníc. Oproti polyuretánovej podlahy je povrchovo krehkejšia no zároveň aj tvrdšia.

Zdroj obrázku: Volodymyr Plysiuk / Shutterstock.com

Mohlo by vás zaujímať