Pripravte si s nami šípkový sirup na podporu imunity pre celú rodinu podľa overeného receptu!

Fantastický šípkový sirup na podporu imunityFantastický šípkový sirup na podporu imunity

Imunita je základ. Hoci sa často viacej sústreďujeme na  preparáty z produkcie rôznych firiem, niekedy je dobré pozrieť sa na možnosti, ktoré nám ponúka príroda. Choďte sa prejsť do chotára. Čerstvý vzduch je dobrý liek na stres. No a istotne tam nájdete aj šípky. Nastáva čas, kedy sa už dajú zbierať, aj keď mnohí tvrdia, že musia byť uštipnuté prvým mrazom. Tak si buď počkajte alebo skúste urobiť tento fantastický šípkový sirup na podporu imunity aj z tých neuštipnutých.

Na čo všetko sú šípky dobré? 

Šípky, okrem toho, že posilňujú imunitu, pomáhajú aj v boji proti rakovine, stimulujú libido a potenciu, účinkujú proti paradentóze, pôsobia ako analgetikum, detoxikujú telo, znižujú cholesterol, bojujú proti chudokrvnosti, pomáhajú udržiavať pokožku mladú, atď. A to už sa celkom oplatí. Čo poviete?

Recept máme od Našej Bylinkárne.

Fantastický šípkový sirup na podporu imunity

Výhodou šípkového sirupu je, že je vhodný aj na podporu imunity detí.

Na prípravu šípkového sirupu potrebujeme: 

0,5 kg šípok

1 l prevarenej, vychladenej vody

1 kg cukru (rafinovaný, nerafinovaný, kokosový…)

2 ks bio citróny

Postup prípravy šípkového sirupu:

Šípky očistíme, umyjeme a potlčieme tĺčikom na mäso, niekto ich aj mixuje. Rozdrvené šípky potom zalejeme prevarenou, vychladenou vodou a lúhujeme 24 hodín. Výluh po 24 hodinách zlejeme a starostlivo precedíme. Zahrievame, nevaríme.

Dodržujeme teplotu max. 40 – 50 stupňov (skontrolujeme teplomerom na varenie), pomaličky vo výluhu roztápame cukor a postupne redukujeme tekutinu tak, aby bol šípkový sirup hustý (proces môže trvať aj niekoľko hodín). Pridáme precedenú šťavu z dvoch bio citrónov a ešte teplý sirup nalejeme do čistej tmavej fľašky a uzavrieme. Necháme vychladnúť a sirup skladujeme v chladničke.

Podávame naším deťom a sebe jednu čajovú lyžičku každý deň pre podporu imunity.

Pripravené v spolupráci s Naša Bylinkáreň – Všetky ich recepty a čajíky nájdete na www.nasa-bylinkaren.sk

Mohlo by vás zaujať…

Mohlo by vás zaujímať